Sprzęt rolniczy do cieląt!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Sprzęt rolniczy do cieląt!




przez Grelinette » 29/04/14, 18:28

Bonjour à tous,

Obecnie w moim regionie jest wiele wspólnych projektów ogrodniczych, które kwitną ze wszystkich stron, a w zależności od mojej dostępności i umiejętności uczestniczę w niektórych pracach w tych ogrodach.
Ostatnio spędziliśmy poranek obracając pole pikami i kilofami, aby zmiękczyć glebę do siewu i sadzenia ...

Na szczęście było nas wielu i obszary zostały zmniejszone, ponieważ duża część ziemi została już zaorana przez właściciela ciągnikiem (ku rozczarowaniu kierowników ogrodów i animatorów, przerażony, że silnik benzynowy przyjechał ciągnąć opony agresywne na tym ekologicznym terenie permakultury!).

Wtedy przypomniałem sobie stronę internetową (amerykańską), na której prezentowane były narzędzia do orki zaprojektowane dla rowerzysty! (był nawet dość przekonujący film ...)

Czy ktoś ma link do tej strony? (link dotyczy ekonologii, ale nie wiem gdzie).

W przeciwnym razie powiedziałem sobie, że musi być dość prosty, aby stworzyć rodzaj małego modułu trakcyjnego, który może ciągnąć narzędzie, takie jak bronę, chwastownik lub inny pług, i obsługiwane przez jednego lub więcej rowerzystów !!!

Pomysł polegałby na stworzeniu platformy z 4 kołami, w tym 2 rolniczymi, do której przyczepilibyśmy rowery (od 1 do 4) utrzymywane z trenerem domowym.
Obraz

Wielu uczestników tych wspólnych ogrodów jest wyposażonych w rowery, w tym pedeleki, które można łatwo przymocować do maszyny!

Rowerzyści prowadzili ciężkie koło bezwładnościowe umieszczone poniżej, jak widać na niektórych urządzeniach fitness, które napędzałyby napęd modułu ciągnika, aby miał większy moment obrotowy i moc.

Qu'en pensez-vous?

Jak zwykle, jeśli masz pomysły i sugestie! : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 29/04/14, 19:32

Myślę, że nawet po 5 minutach będziesz tak zmęczony, że się poddasz!
W rzeczywistości wymagana moc znacznie przewyższa to, co może zapewnić jeden lub więcej rowerzystów.
Wreszcie to tylko moja opinia, mogę się mylić, najlepiej spróbować!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 29/04/14, 20:13

Zastosowanie kół wymagałoby silnego ograniczenia rozwoju w celu uzyskania zmniejszonej prędkości i wysokiego momentu obrotowego, jednak wysoki moment obrotowy może być przenoszony przez koło tylko wtedy, gdy zostanie przyłożony bardzo mocno do podłoża przy znacznym ciężarze.

Dlatego obfituję w sensie Netszaman, koło nie jest najlepszym rozwiązaniem trakcyjnym na miękkim i nierównym terenie, jest o wiele wydajniejsze rozwiązanie: stopy!

Ponadto zmiana naprzemiennego ruchu obrotowego w celu powrotu do postępu liniowego jest całkowicie niepotrzebną komplikacją ...

Trakcję człowieka należy modelować na przyczepności zwierząt, mutatis mutandiszaskakuje mnie Grelinette, że dowód ten wymyka się doświadczonemu użytkownikowi zwierząt pociągowych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 29/04/14, 22:07

Jakże defetystyczni jesteście moi przyjaciele!

netshaman napisał:Myślę, że nawet po 5 minutach będziesz tak zmęczony, że się poddasz!

Nie doceniasz naszych cieląt! : Chichot:

Z pewnością całkowita moc może wydawać się niewystarczająca, ale myślę, że dodanie dużej i ciężkiej płyty odgrywa rolę koło zamachowe doda wystarczającą moc i moment obrotowy. W moim pomyśle koła rowerowe napędzałyby ten dysk z dużą prędkością obrotową, który to dysk napędzałby skrzynię biegów ...

Nadal nalegam, aby istniały przykłady takich maszyn, które działają. (Christophe, jeśli mnie słyszysz !!! ... czy możesz znaleźć link do strony prezentującej ten film? To jest o ekonologii ...)

Ahmed napisał:Zmiana naprzemiennego ruchu obrotowego w celu powrotu do postępu liniowego jest całkowicie niepotrzebną komplikacją ...

Wydaje mi się jednak, że to zasada roweru, która precyzyjnie poprawiła zasadę roweru równoważącego poprzez dodanie ruchu obrotowego!

Do dużej redukcji mam już samobieżną skrzynię biegów kosiarki ... wydaje mi się, że jest dobrym materiałem do tego nowego DIY (dodatkowo jest 5 prędkości i do tyłu!).
Obraz

Ahmed napisał:Trakcję człowieka należy modelować na przyczepności zwierząt, mutatis mutandiszaskakuje mnie Grelinette, że dowód ten wymyka się doświadczonemu użytkownikowi zwierząt pociągowych.

Tak ... jestem pewien, że jeśli byłby rower odpowiedni dla koni pociągowych, nie zawahaliby się wsiąść na ten pedał, aby być bardziej wydajnym!

Jest kierat, ale wykorzystanie mocy konia wydaje się mniej skuteczne ... To powiedziawszy, dlaczego nie ludzka matryca ?
Obraz
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 29/04/14, 22:40

Wydaje mi się jednak, że jest to zasada działania roweru, która precyzyjnie usprawniła zasadę działania rowerka biegowego poprzez dodanie ruchu obrotowego!

Tak, w zupełnie innym kontekście i po to, aby uzyskać większą prędkość; jazda na rowerze to rzadko osiągana poprawa w zakresie wydajności ludzkich mięśni w połączeniu z poziomym i twardym podłożem * (pod górę, system pokazuje swoje granice).
Jak zauważasz, bieżnia nie jest rozsądną konfiguracją do przekształcania ruchu liniowego w obrotowy.
W rolnictwie mechanizm rotacyjny narzucił się za pomocą silnika cieplnego, którego jest naturalnym trybem działania, a ponieważ nastąpiła ciężka technologia…, oczywiście, również, jak zauważyłem, silnie wpłynęło na duchy!

* Na płaskiej powierzchni chodzenie poświęca większość swojego wysiłku na podnoszenie i utrzymywanie równowagi, a stosunkowo niewielka część jest przeznaczona na napęd; w tej samej sytuacji rower poświęca prawie wszystko na rozwój.
Podobnie wiosła napędzają skiff bardziej wydajnie niż wiosło, ponieważ wykorzystuje ono tylko moc jednego ramienia, drugie służy do zrównoważenia tej siły, podczas gdy wiosła spoczywają na tolety skutecznie mobilizują całą moc.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 29/04/14, 22:47

To jest to, znalazłem wideo: Hodowla mocy w pedałach rowerowych
Nie jest to dokładnie ten, o którym wspomniałem, ale to już obiecujący utwór!
http://www.youtube.com/watch?v=C4u87VhYFV0
(Źródło: http://farmhack.net/home/ )

Wyobraź sobie tę zasadę maszyny rolniczej, ulepszonej za pomocą koła zamachowego i wdrożonej z kilkoma rowerzystami, w tym niektórymi w VAE!
Ostatnio edytowane przez Grelinette 29 / 04 / 14, 22: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/04/14, 22:52

wielką efektywnością motocykla jest zastąpienie nóg kołami na pięknej drodze

więc na pięknej drodze rower jest bardziej skuteczny niż nogi, które tracą energię, aby utrzymać ciężar mężczyzny i nie posuwać się naprzód podczas chodzenia

ale do ogrodnictwa jak łopata ogrodnik, który umie używać łopaty, jest znacznie bardziej energooszczędny niż traktor i pług: ogrodnik, który pikuje, przemieszcza tylko glebę, którą pikuje, a nie traktor tona

najmniejszy rumpel ma 4 kW, a mistrz kolarstwa 500 W ... więc pedałowanie mężczyznom do obsługi traktora nie pozostawia wiele nadziei
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/04/14, 23:08

inna uwaga na temat orki: przed ciągnikami znajdowały się silniki parowe, cięższe i mniej mocne niż obecne ciągniki: dlatego nie są w stanie toczyć się po polach, aby ciągnąć pług: ciężar silnika parowego, który s mired zużywa całą moc

więc ówczesnym rozwiązaniem było pociągnięcie pługa za pomocą wyciągarki i linki: i 2 lokomotyw na 2 końcach pola: każdy lokomotywy zmienia się, poruszając się lekko, aby każdy rząd

Widziałem to w książkach dawno temu, a potem w prawdziwym życiu na festiwalu pary w Saint Fort sur le Né

robi wrażenie, gdy jesteś na środku pola, gdy pług porusza się bez żadnego hałasu z ciągnika: ziemia tonie na pługu i wydaje dźwięk łodzi, która rozdziela wodę

a stare silniki parowe o mocy około 15 KM wykonują pracę, która wygląda jak ciągnik o mocy 50 KM, ponieważ nie porusza się ciągnikiem, ponieważ nie dochodzi do brodzenia energii koła ziemia zbyt miękka: porusza się tylko pług

można sobie wyobrazić wyciągarkę z 2 pedałami, która umieszcza się na końcu pola i ciągnie mały pług

czy może być bardziej skuteczny niż każdy mężczyzna z łopatą?
Ostatnio edytowane przez chatelot16 29 / 04 / 14, 23: 14, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16166
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5259




przez Remundo » 29/04/14, 23:09

dobre uwagi od Chatelot. : Idea:

A dodatkowo sterownica nie męczy się ...

Czy musimy zatrzymać rolnictwo ekologiczne? tfaçon będziesz płakać bardzo szybko ... w zrównoważony sposób obsługuj maszynę rolniczą, nawet niewielką siłą człowieka, jest nie do pokonania.

Wystarczy wziąć dyszel bioetanolu :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/04/14, 23:16

etanol już go wypili : Mrgreen:
kiedy napełniam zbiornik E85, stajesz się spragniony: pachnie bardziej gazem niż benzyną
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 311