Ten świat zabije tych, którzy go karmią

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Ten świat zabije tych, którzy go karmią




przez Christophe » 14/03/12, 18:35

Ten świat zdoła zagłodzić tych, którzy go karmią!

„Mam wrażenie, że niektórzy czekają tylko na jedno: nasz upadek”, oskarża Christophe Girard, 51-letni hodowca bydła mlecznego. W liście otwartym skierowanym do kandydatów na prezydenta opisuje swoje przywiązanie do zawodu i wyjaśnia swoje trudności „na rzecz zmian”.

Celem tego listu jest przesłuchanie Cię w alarmującej sytuacji. Jego celem jest wyjaśnienie wam mojego problemu, ale myślę, że pasuje on do bardziej ogólnych ram.

Jestem małym 51-letnim hodowcą bydła mlecznego na czele farmy o powierzchni 84 hektarów. Zacząłem pracować na tej farmie, kiedy miałem czternaście lat, kiedy mój ojciec zachorował. Umarł później. Znajduję się dziś w trudnej sytuacji finansowej, w połączeniu z wyjątkowo pogorszonym stanem zdrowia.

Przez ostatnie czternaście lat moja kondycja fizyczna i moralna nie przestała być problemem, aby móc dalej zajmować się wyzyskiem. Miałem pięć operacji kręgosłupa. W tej chwili mam 20% orzeczenia lekarza o niepełnosprawności, co uprawnia mnie do emerytury w wysokości około 600 euro na kwartał. Uznanie to było skomplikowane, ponieważ musiałem odwołać się do pierwszej opinii „krzywego” konsultanta medycznego, który wcześniej ustalał wskaźnik niepełnosprawności na 12%. Rok temu zdiagnozowano u mnie fibromialgię, zespół charakteryzujący się rozproszonym bólem całego ciała związanym z ekstremalnym zmęczeniem i zaburzeniami snu. Ta choroba uniemożliwia ludziom, którzy ją mają, wykonywanie codziennych czynności. Od tego czasu sytuacja stale się pogarsza, mój stan zdrowia regularnie uniemożliwia mi wykonywanie pracy, co dodatkowo pogarsza moje morale. Jestem na bardzo ciężkim leczeniu uzależnienia od narkotyków i muszę regularnie podróżować do Poitiers (co dwa tygodnie), aby poddać się eksperymentalnemu leczeniu w CHU. Chciałbym zaznaczyć, że wyjazdy te nie są objęte ubezpieczeniem społecznym. Pod koniec 2011 r. W MSA utworzyłem plik, aby sprawdzić moją sytuację związaną z niepełnosprawnością. Do tej pory wciąż nie mam oficjalnej odpowiedzi.

Od tego czasu sytuacja finansowa pogarsza się coraz bardziej. Mój stan zdrowia zmusił mnie do wzięcia pracownika na dziewięć lat. Ale to pogorszenie sytuacji finansowej nie pozwoliło mi kontynuować tej umowy o pracę i relacji międzyludzkich. Nie mogłem dłużej mu płacić. Oprócz odpraw należnych pracownikowi (które rozumiem całkowicie) musiałem wypłacić Pôle Emploi dodatek szkoleniowy w wysokości 5 euro, aby mógł szkolić się (czego nie zrobił zaletą). Nie mogąc jednocześnie zapłacić tak dużej kwoty, musiałem poprosić o harmonogram, w wyniku którego zapłaciłem odsetki.

Te trudności finansowe uwidacznia obowiązek wynagradzania poradnictwa i rachunkowości (Cerfrance) w celu obrony mojej sprawy. Za opóźnienie w płatności związane z tymi problemami finansowymi, moim ubezpieczeniem, do którego jestem lojalny od 35 lat i któremu wypłacam sumę 5 euro rocznie, w tym roku odmawia mi ubezpieczenia. Jestem w pełni świadomy dobrej woli ludzi, z którymi jestem przyzwyczajony do kontaktów, ale centrala tego ubezpieczenia odmawia mojej sytuacji. Wreszcie nie byłem w stanie skorzystać z premii i pomocy z powodu suszy (w przeciwieństwie do sąsiednich rolników), ponieważ moja sytuacja jako hodowcy bydła mlecznego pozwoliła mi uzyskać dochód. Epizod klimatyczny wpłynął jednak na moją farmę, podobnie jak sąsiednie farmy.

Dziś bronię projektu w mojej farmie, który ma podwójny cel. Chcę dostosować eksploatację do standardów i poprawić nasze warunki pracy, jednocześnie zapewniając ciągłość i rentowność mojego zawodu, mojej pasji, historii osobistej i rodzinnej. W tym roku zdecydowałem się wyszkolić ucznia, Victora Prêta, który jest bardzo zmotywowany, aby przekazać moje doświadczenie, umiejętności, wartości, filozofię tej dobrej pracy, ale także moją działalność. Aby sfinansować ten projekt, złożyłem wniosek o pożyczkę do banku, któremu również od wielu lat jestem wierny. Jednak biorąc pod uwagę mój stan zdrowia i duże problemy finansowe, mój bank powoli udziela mi pożyczki bez ubezpieczenia lub z ubezpieczeniem po wygórowanej cenie.

Jaką przyszłość oferujemy światu rolniczemu? Chciałbym bronić przyczyny małych gospodarstw, które mogą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przemyślaną, wysokiej jakości produkcję, która nie odpowiada intensywnemu rolnictwu, którego szkody dzisiaj widzimy. W regionie, który promuje rolnictwo i przekazywanie zawodu młodym ludziom, jakie środki są dostępne dla naszych młodych ludzi, którzy chcą się osiedlić, którzy mają pasję do tego zawodu i odwagę go wybrać, zwłaszcza gdy nie są nie z tego środowiska (co dotyczy mojego ucznia, ale także wielu młodych ludzi, z którymi miałem okazję się spotkać)? Obecnie nie mogę regularnie płacić uczniowi, ale on jest zmotywowany i wciąż tak pasjonuje się zawodem.

Dzisiaj nie jestem zadowolony z miejsca zajmowanego na ten temat w debacie wyborczej i propozycji kandydatów. Wprawdzie dotyczy to niewielkiej części populacji pod względem zatrudnienia, ale odpowiada prawdziwemu problemowi społecznemu i rzeczywistemu problemowi konsumpcji. Nie jestem już związkiem, ich działania nie były dostosowane do mojej sytuacji i mojej działalności. Chcę być w stanie wesprzeć moją małą farmę i chcę spłacić wierzycieli. Po ludzku mam wrażenie, że ludzie nie biorą pod uwagę mojej choroby i mojej sytuacji. Nie możemy zarabiać na życie, ale musimy wstawać każdego ranka, aby wykonywać swoją pracę. Mam wrażenie, że niektórzy ludzie oczekują tylko jednego: naszego upadku.

Chcę zapewnić przyszłość mojej rodzinie, moim dwóm synom, aby mogli przeprowadzić badania, których chcą. Chcę, aby moja praca pozwoliła im zapłacić. Ta sytuacja boli ludzi wokół mnie: mojej żony, moich synów, rodziny, przyjaciół ... na szczęście dla nas, nasze życie społeczne i solidarność otaczających nas osób pozwala nam dalej żyć.

Każdego roku 800 rolników popełnia samobójstwo, ukrywając się, by nic nie mówić. Wybieram mówienie, ujawnianie mojej sytuacji, narażanie życia, narażając się również na ryzyko wielkiego rozczarowania, aby wszystko się zmieniło! Dziś proszę o twoją pomoc i konkretną odpowiedź od ciebie, ale wiem, że jeśli to się nie powiedzie, jestem gotów podjąć bardziej radykalne działania. Chcę zachować swoją farmę i przekazać ją, aby utrwalić moją historię, moje dziedzictwo, moje wartości, moje życie.

Ten świat zdoła zagłodzić tych, którzy go karmią!


Źródło: http://blogs.mediapart.fr/edition/les-i ... m-ceux-qui
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/03/12, 21:44

epidemia samobójstw jest poważna w całym społeczeństwie

w dzisiejszym świecie jest zbyt wiele bzdur
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 14/03/12, 21:49

Jest to mniej absurd, który jest poważny, niż skrajna trudność, a nawet niemożność jego znacznego naprawienia, co jest przyczyną rozpaczy ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 303