Przyjazny dla środowiska system przeciw wapieniu?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
ecologicreation
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 10/03/10, 23:36
Lokalizacja: Ardeny

Przyjazny dla środowiska system przeciw wapieniu?




przez ecologicreation » 03/09/10, 14:24

Bonjour à tous

Jak wielu, otrzymaliśmy system przeciw osadzaniu się kamienia z perełkami (polifosforan), który należy regularnie wymieniać i który, jeśli jest skuteczny, ma jednak wpływ na środowisko.
Patrząc na pytanie, znalazłem dość dobrze wykonaną tabelę na tej stronie (przepraszam, nie mogę skopiować wklej z mojego Maca) http://www.h2o-national.com/media/cahie ... _lutte.pdf

Jeśli trzymamy się tej tabeli, czy to elektryczne i magnetyczne byłyby najmniej zanieczyszczające, ale czy nadal byłyby skuteczne?
Po kilku poszukiwaniach, aby znaleźć jeden z tych systemów po uczciwej cenie, natknąłem się na całkiem fajną stronę, która mówi o angielskim urządzeniu. http://picchou.free.fr/Materiels.htm
Czy uważasz, że jest to skuteczne? najwyraźniej można go zamówić tylko w Anglii, a wraz z kosztami ryzykuję, że dojdę do stu euro, po tym, jak jest ważny i że potem jesteśmy spokojni, wszystko bez wpływu na środowisko, jestem biorcą!

Miał ktoś z tym doświadczenie?
Albo inny system czemu nie...

Merci d'Avance

Drogi
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

wapień




przez tigrou_838 » 03/09/10, 14:58

witam,

humor: my : Chichot:

masz też inne rozwiązanie, zasilasz tylko deszczówkę, więc nie ma wapienia ani innych.

: Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

humor: wyłączony : Chichot:

ps, to nie zwiększy twojego schmiliiiimiliblicc

Tigrou : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

wapień




przez tigrou_838 » 03/09/10, 15:45

witam,

dla tego

„natknąłem się na całkiem fajną stronę, która mówi o urządzeniu w języku angielskim http://picchou.free.fr/Materiels.htm
Czy uważasz, że jest to skuteczne? Najwyraźniej można go zamówić tylko w „

należy do rodziny magnesów, które są tylko dużymi magnesami ziem rzadkich (zapakowanymi w plastik), neodymem lub innym, tak bardzo silnym polem magnetycznym, czy to działa, czy nie, nie wiem, ale generalnie ten rodzaj magnesu nie jest tani.

może poszukaj wydajności zgodnie z polem magnetycznym, w gausse, jeśli dobrze pamiętam.

może warto, może zapytaj tych co mają coś takiego na przewodzie paliwowym w swoim aucie czy jest różnica z czy bez.

Widzę, że mają wiele zastosowań.

Tigrou
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 03/09/10, 18:28

Kamień nie jest szkodliwy dla zdrowia, a do prania bielizny, 1/2 kieliszka białego octu w bębnie pralki przed rozpoczęciem prania też szkodzi: nie zanieczyszcza i kosztuje tylko kilka groszy... więc nie potrzebujesz tych wszystkich urządzeń...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/09/10, 20:37

ocet ? detergent zawiera sodę, część octu zneutralizuje na próżno… wydaje mi się to zupełnie bezużyteczne

co do reszty zgadzam się, że wapień w wodzie nie jest zły: najbardziej ekologiczne jest zatem przyjmowanie wody taką, jaka jest

dlatego unikaj złych urządzeń, które nie obsługują wapienia

Przede wszystkim nie traktuj poważnie pubów w stylu Calgon, dla których kamień psuje wszystkie pralki! to jest kompletna nieprawda!

z drugiej strony nikt nie narzeka na cumulus elektryczny, w którym sproszkowany kamień wapienny gromadzi się aż do utraty całej użytecznej objętości: trzeba by tam umieścić duży zawór spustowy, aby co jakiś czas się go pozbyć
0 x
Avatar de l'utilisateur
ecologicreation
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 10/03/10, 23:36
Lokalizacja: Ardeny




przez ecologicreation » 03/09/10, 20:41

dobry wieczór

Ach, widzę, że słońce dobrze wpływa na nastrój naszego dowcipnisia Tygrysa, lol : Chichot:

Jeśli chodzi o twój pomysł na wodę deszczową, czekamy, aż w końcu zostaniemy podłączeni do naszej pięknej oczyszczalni ścieków, za którą już płacimy na naszych rachunkach, lol, więc potem możemy opróżnić szambo i odzyskać je w celu przechowywania wody deszczowej, ale w międzyczasie woda tutaj jest zbyt wapienna, aby obejść się bez urządzenia.

To nie jest kwestia tego, że wapień jest zły czy nie dla zdrowia Oiseautempête, ale przede wszystkim fakt, że bez systemu przeciwwapiennego nie działają baterie, a tym bardziej z systemami oszczędzania wody zakręconymi na końcach, to bardzo proste, zatkało się tak szybko, że nie mieliśmy wystarczającego ciśnienia, aby uruchomić bojler, który również wytwarza ciepłą wodę!

więc w tej chwili niestety nie mamy zbyt dużego wyboru.

Dzięki za opinie chłopaki.

dobry wieczór

Drogi
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/09/10, 21:02

na co narzekasz? dzięki wapieniu Twoje ekonomizery stają się jeszcze bardziej efektywne! po całkowitym zablokowaniu oszczędzasz 100%

Przypomina mi to, jak kiedy miałem kranówkę, od czasu do czasu moczyłem dyfuzory kranowe w occie...

ale od 10 lat mam tylko wodę deszczową, więc nie ma już wapienia
0 x
Avatar de l'utilisateur
ecologicreation
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 10/03/10, 23:36
Lokalizacja: Ardeny




przez ecologicreation » 03/09/10, 21:09

chatelot16 napisał:na co narzekasz? dzięki wapieniu Twoje ekonomizery stają się jeszcze bardziej efektywne! po całkowitym zablokowaniu oszczędzasz 100%

Przypomina mi to, jak kiedy miałem kranówkę, od czasu do czasu moczyłem dyfuzory kranowe w occie...

ale od 10 lat mam tylko wodę deszczową, więc nie ma już wapienia


Cóż, znalazłeś rozwiązanie, gdy tylko krany są zablokowane, nie myjemy już! : Chichot:

Myślę, że będzie to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, no cóż, nadal będzie problem małych zapachów : Mrgreen:

Dziękuję za awansowanie mojego shmilblicka

dobry wieczór
caro
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/09/10, 22:09

stare szambo na deszczówkę? ok... znam kogoś kto to zrobił: woda nadal ma brzydki zapach, ale po kilku czyszczeniach karcherem
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 04/09/10, 13:35

chatelot16 napisał:ocet ? detergent zawiera sodę, część octu zneutralizuje na próżno… wydaje mi się to zupełnie bezużyteczne


Przede wszystkim nie traktuj poważnie pubów w stylu Calgon, dla których kamień psuje wszystkie pralki! to jest kompletna nieprawda!

z drugiej strony nikt nie narzeka na cumulus elektryczny, w którym sproszkowany kamień wapienny gromadzi się aż do utraty całej użytecznej objętości: trzeba by tam umieścić duży zawór spustowy, aby co jakiś czas się go pozbyć


Nie chodzi o wlanie 1 litra octu : Lol: ale wystarczy dodać tyle octu, ile potrzeba do zmiękczenia wody i działa bardzo dobrze: detergent lepiej pierze, a pościel pozostaje elastyczna nawet bez płynu do płukania... Trzeba spróbować zrozumieć...
Nawet przy bardzo twardej wodzie pralka nie będzie miała osadu (z wyjątkiem lekkiego białego nalotu na oporze), jeśli nie będzie prana w temperaturze wyższej niż 60°C.
Aby znacząco napełnić cumulus, nadal potrzeba wielu lat lub dużego zużycia ciepłej wody: moi rodzice, którzy mieszkają w obszarze z bardzo twardą wodą, mają 30 lat i nadal mają bardzo wystarczającą użyteczną objętość ... jednak czasami nagrzewa się do 80 °, ponieważ jest mieszanką słoneczno-elektryczną ... Nie sądzę, aby zawór spustowy wystarczył, potrzebny byłby właz, ponieważ wapień z czasem staje się twardy jak beton ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159