Porady podłączyć studnię w sieci

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
fabu03
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/06/10, 09:45

Porady podłączyć studnię w sieci




przez fabu03 » 16/06/10, 09:13

Witam wszystkich, przychodzę do Was w celu uzyskania informacji jak postępować (wszystko nowe w serwisie..)

Właśnie wykopałem studnię w piwnicy:
- wymiary 2.35m głębokość x Ø1.80m na ​​górze i Ø1.50 na dole
- pojemności -> ok. 3.5m2
- brak dysz -> teren: bardzo twarda skała!!!
- Nie znalazłem źródła, jedynie duże nacieki

Najpierw chciałbym poznać miejsce, w którym można przeprowadzić analizę wody (jest bardzo przejrzysta, ale...)
W takim razie jestem zupełnie nowy w metodach filtracji (jakich filtrów użyć?) i jaką pompę wybrać?

Dziękuję „starym rękom” za cenne rady (a także innym… oczywiście!)

PS: jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, nie wahaj się, postaram się je przekazać.
0 x
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 25/06/10, 17:16

0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/06/10, 05:03

fabu03

Przepraszamy, ale może nikt nie miał ochoty na „stare ręce”!

LOL!

Kiedy mówisz o podłączeniu studni do sieci, o jakiej sieci mówisz?

Nie znając składu wody (H2O), trudno jest doradzić, jakiego rodzaju filtracji należy użyć!

Jaki pożytek zamierzasz zrobić z tej wody? Wypij to?
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 26/06/10, 11:41

Jeśli chodzi o podłączenie wody ze studni do publicznej sieci dystrybucyjnej (co zakładam z powodu braku dalszych szczegółów), jest to surowo zabronione: woda ze studni nie może mieszać się z wodą „miejską” ze względu na oczywiste zdrowie powodów.
Możesz zarezerwować wodę ze studni do podlewania, toalety i pralki, nie martwiąc się o zdatność do picia, wymaga to jedynie pewnego rodzaju urządzenia izolującego oba obwody.

Jeśli chcesz to wypić, myślę, że analizy są dość drogie, chyba że ograniczysz się do kilku parametrów (nawet bardziej szczegółowe, analizy nigdy nie biorą wszystkiego pod uwagę: możesz zmierzyć tylko to, czego szukasz i to który obejmuje narzędzia dozujące…); Być może uda się uzyskać jakieś informacje, pytając mieszkańców.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
fabu03
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/06/10, 09:45




przez fabu03 » 18/07/10, 11:57

Alain G napisał:fabu03

Przepraszamy, ale może nikt nie miał ochoty na „stare ręce”!

LOL!

Kiedy mówisz o podłączeniu studni do sieci, o jakiej sieci mówisz?

Nie znając składu wody (H2O), trudno jest doradzić, jakiego rodzaju filtracji należy użyć!

Jaki pożytek zamierzasz zrobić z tej wody? Wypij to?
:D


- Chcę mieć sieć z 2 przyjazdami:
sieci publicznej i przybycie mojej studni z zaworem pomiędzy 2

- pewne jest, że bez składu trudno dobrać metodę filtracji. Problem w tym, że nawet nie wiem, gdzie zrobić badanie wody!!!

- co do picia to myślę, że jest to jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od metody filtracji...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/07/10, 10:09

Wtłaczanie wody do sieci jest surowo zabronione, nawet przy zastosowaniu zaworów oddzielających, ponieważ zawsze istnieje możliwość zanieczyszczenia przez stojącą wodę.

Jeśli chcesz korzystać z wody ze swojej studni, potrzebujesz drugiej, całkowicie niezależnej sieci.
0 x
dsgnii
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 05/07/09, 16:19




przez dsgnii » 11/06/12, 02:26

Halo

Poruszam ten post, ponieważ jestem w takiej sytuacji, próbuję się dowiedzieć, czy zasilanie podajników z każdej strony przez studnię i wodę miejską, z zaworem odcinającym do włączenia najwyraźniej nie jest zalecane, więc podwoić instalację ale jak to się przekłada np. na odpływ zlewu, trzeba na nim założyć 2 krany? to samo dotyczy prysznica..wanny..etc. niezbyt estetyczne, więc w pewnym momencie sieci się łączą! (dla kranów WC 2 to nie problem! ani pralki też nie ma)
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/06/12, 12:06

Witam,

Musi być zgodny z normą norma EN1717.

Surowo zabrania się wykonywania połączeń pomiędzy siecią wodociągową studzienną a siecią wodociągową miejską. Do całkowitego przepełnienia wymagany jest odłącznik.

Tak naprawdę musisz mieć wodociąg, który zaopatruje twoją sieć wewnętrzną w wodę ze studni i wodociąg, który dostarcza wodę miejską bez żadnego kontaktu między nimi.

Nie wiem, czy zakładasz pompę na studnię, ale niektóre pompy mają wbudowany odłącznik, jeśli studnia nie dostarcza już wody, automatycznie przełącza się na sieć wodociągową miejską.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 11/06/12, 12:07

Możesz poddać analizie wodę w laboratorium analiz medycznych.
Na leczenie jest coś takiego, właśnie tego używam w domu, odkąd na krótko przed tym piłem go bez leczenia! Nawet nie zraniony.

http://www.grenoble-eau-pure.com/ultraviolet.htm


Oszczędzamy mnóstwo pieniędzy w porównaniu z wodą miejską, zwłaszcza jeśli mamy ogród.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/06/12, 12:49

twoja studnia jest naprawdę płytka: więc woda pochodzi z bardzo małej odległości od domu: po prostu woda spływa wokół domu: dlatego wszelkie lokalne zanieczyszczenia przedostaną się do wody

pojedyncza analiza jest bezużyteczna... czystość w dniu analizy nie gwarantuje, że będzie czysta każdego dnia

analizując wodę ze studni głębinowej, możemy mieć nadzieję, że jakość wody będzie stała... małe zanieczyszczenia na powierzchni będą potrzebowały dużo czasu, aby opaść i zostaną rozcieńczone w ogromnej objętości

wtedy każdy może pić taką wodę, jaką chce, ale nie może ryzykować skierowania wody z powrotem do sieci... na przykład w przypadku awarii i spadku ciśnienia w sieci publicznej

istnieją rozłączniki, stosowane głównie w przemyśle, gdzie do sieci przyłączane są maszyny przy użyciu środków chemicznych: należy również unikać powrotu do stanu odwrotnego

te odłączniki są bardzo drogie i muszą być okresowo sprawdzane

proste rozwiązanie: zbiornik buforowy napełniany siecią z systemem pływakowym typu spłukiwanie... i automatyczną pompą, która wytwarza ciśnienie w sieci: bez ryzyka powrotu

jak analizować wodę? napełnij kilkusetlitrowy zbiornik z nieprzezroczystą pokrywką... jeśli ta woda przetrzyma kilka miesięcy bez nieprzyjemnego zapachu, to bardzo dobry znak! gdy woda jest wystarczająco czysta, oczyszcza się jeszcze bardziej, odpoczywając w ciemności

gdy woda jest zbyt bogata w materię organiczną, nie oczyszcza się sama, ale gnije w trybie szamba... więcej pracy jest, aby woda była trudna do picia
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130