Wykorzystanie wody deszczowej: prawo i legalność?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Wykorzystanie wody deszczowej: prawo i legalność?




przez słoń » 29/01/10, 15:06

Kontynuacja tego tematu: https://www.econologie.com/forums/retour-d-e ... t7938.html

Maloche napisał:W przeciwnym razie w odniesieniu do aresztowania:
W rzeczywistości nie jest to oficjalnie, ale miałem negatywną opinię z biura kontroli na temat instalacji wody w pomieszczeniach (dla systemu spłukiwania)

Przyczyna; ryzyko zweryfikowane w zakresie kolejnych połączeń w tych sieciach nienadających się do picia

W każdym razie jest nabywany w Paryżu, aby nie używać już wody deszczowej w budynkach
_________________


: Evil: Opłakany jako argument: tak jakbyśmy nie mogli nakleić rur na rury: robimy to dobrze na kablach pochodzących z paneli fotowoltaicznych (przynajmniej w Belgii). Lobbing Lyonnaise des Eaux?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 29/01/10, 15:10

Dziękujemy za utworzenie tego tematu.

To nie jest tak naprawdę słoń, we Francji nie masz prawa podłączać niczego (ciśnienia) do sieci wody pitnej, nawet z zaworem.

Jednak w przypadku wody deszczowej często jest to podwójne podawanie (jeśli woda deszczowa jest pusta, spłukujesz więcej?) I dlatego stwarza problemy ...

Znajdźmy standardy, znajdziemy odpowiedź ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 29/01/10, 15:13

Szczerze mówiąc… Kiedy widzimy liczbę całkowicie dwukierunkowych połączeń w starych szałasach (pranie ręczne na deszczu, pralka, która nurkuje w praniu ręcznym, antena telewizyjna podłączona bezpośrednio do uziemienia elektrycznego ........ ...

Twoje naklejki ... Wierzę w to umiarkowanie ... Są tylko słonie, które się nie mylą ...
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 29/01/10, 17:35

Christophe napisał:To nie jest tak naprawdę słoń, we Francji nie masz prawa podłączać niczego (ciśnienia) do sieci wody pitnej, nawet z zaworem.

Jednak w przypadku wody deszczowej często jest to podwójne podawanie (jeśli woda deszczowa jest pusta, spłukujesz więcej?) I dlatego stwarza problemy ...

Również w Belgii
Znajdźmy standardy, znajdziemy odpowiedź ...

NBN, już tego nie wiem
NIT (nota informacyjna) opublikowana przez BBRI to NIT114 i NIT120 (= objaśnienie NIT114 : Chichot: )
Raczej niestrawny ...
Podstawowa zasada: nie można mieszać wody (zimnej, gorącej, pitnej, grzewczej, studniowej, deszczowej ...)
Dlatego podłącz wodę miejską do wody deszczowej za pomocą 2 kranów + zawór tylny = zabronione.
Jeśli twój zbiornik jest pusty, 2 rozwiązania:
- napełnij go (częściowo oczywiście) wężem ogrodowym
- użyj centralnej pompy z automatycznym przełączaniem wody miejskiej zatwierdzonej przez Belgaqua (na przykład system Grundfoss MQ lub system wilo Rainsystem)
Cena „dziecka”: 1240 € (wersja podstawowa) do 2295 € (wersja zaawansowana) ::
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 29/01/10, 17:36

Jeśli tak się boją, że wróci wodę do sieci dystrybucyjnej, będą musieli nałożyć instalację zabezpieczenia zapobiegającego przepływowi zwrotnemu przy wejściu do instalacji niosących to ryzyko.
W skrajności możemy nawet nałożyć regularne kontrole na tę blokadę przepływu wstecznego i wprowadzić dwa w szeregu (redundancja)
Krótko mówiąc, istnieją rozwiązania techniczne. Ryzyko mieszania obwodów wydaje się całkowicie nieprawdziwe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/01/10, 21:36

istnieje radykalny sposób uniknięcia ryzyka pomieszania: całkowicie usunąć dopływ wody

tak samo, jak dołożyć starań, aby utrzymać system wody deszczowej, aby skorzystać z okazji, aby w pełni zaoszczędzić abonament wodny

U mnie było jeszcze prościej dostałem odcięcie wody, ponieważ nie mogłem dłużej pozwolić sobie na zapłatę: udało mi się, a teraz działa dobrze, nawet jeśli znalazłem pracę, której już nie chcę woda chloru!

ujęcie wody jest dobre dla miast, w których nie ma wystarczającej ilości m2 dachu na mieszkańca, ani miejsca na umieszczenie zbiorników, ale na wsi tak łatwo jest przechowywać wodę deszczu to prawie marnotrawstwo tworzyć sieci ...

wreszcie dla tych, którzy są trochę oszczędni, ponieważ w rodzinach, w których każdy chce brać 2 prysznice dziennie i prać pranie, gdy jest noszone, gdy zbiornik zawsze będzie pusty!

uwaga !!! kompania wodna nawet nie ruszyła się, aby całkowicie zablokować moje przybycie wody! moja osobista sieć była pod presją i tylko duży kran pod drogą był zamknięty: gdyby miał mikro wyciek, mógłbym zanieczyścić cały region toksyczną wodą ...

w końcu, aby uniknąć problemów, zdemontowałem rury na wylocie miernika i założyłem korek
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/01/10, 19:00

Aby powrócić do zanieczyszczenia sieci publicznej przez powrót
wody. Chciałbym medytować nad problemem, z którym się przynajmniej spotykam
5 do 6 razy w roku.
Kiedy mamy wycięcie wody, zauważyłem, że woda
ze zbiornika toalety zasysany jest przez zawór zbiornika. Ta woda
wraca do sieci publicznej.
Problem polega na tym, że zbiornik nie jest super czysty. Nadal jestem szczęśliwy, że ja
nie używaj za każdym razem perfum do toalet
spłuczmy się.
W końcu rozwiązałem problem dzięki antyzwrotowi
przed moim blatem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/01/10, 19:34

problem we Francji polega na tym, że przepisy są zbyt skomplikowane: jak dotąd ktoś nie pokazał mi prawa wyraźnie zakazującego posiadania 2 oddzielnych sieci wodnych, z których jedna ma wodę deszczową: pod warunkiem nie ma związku między 2

problem braku wody deszczowej jest łatwy do rozwiązania: poziom elektryczny, który steruje elektrozaworem na wodzie sieci, gdy osiągnięty zostanie minimalny poziom zbiornika ...


należy uważać na żałosną zasadę we Francji: uczynić przepisy zbyt skomplikowanymi, aby obywatel mógł je znać i zobowiązać je do zaufania profesjonalistom, że zostaną poinformowani: problem, że specjaliści rozpowszechniają tylko przepisy, które nakazują im sprzedawać więcej

musimy położyć kres żałosnej zasadzie „nikt nie powinien ignorować prawa” i zastąpić ją prawami, których państwo nie może ogłosić, są nieważne

istnieje problem praw człowieka!
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 30/01/10, 19:49

Caramba

Głosujemy
Cierpimy
Hasta la vista babe
Wydaje mi się, że powiedział taki facet jak Montesquieu
„mieć drżące palce podczas dotykania praw”
Nasi parlamentarzyści nie należą do Parkinsona

http://www.senat.fr/rap/apleg_08/apleg_0815.html

Ciało
0 x
PIF PAF POUM
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2

odzyskiwanie wody deszczowej, historia finansowa




przez marc91 » 30/01/10, 20:03

cześć

W moim mieście uważnie przyjrzałem się przepisom dotyczącym odzyskiwania wody deszczowej.

nie ma problemu z ich użyciem do potrzeb takich jak podlewanie, mycie samochodów.
dla reszty tutaj jest to, co teksty.

wodę deszczową zbieraną za dachem można wykorzystywać tylko pod warunkiem spełnienia następujących minimalnych przepisów:

· Rozdzielenie i rozróżnienie różnych sieci.

Nietykalność instalacji wody niezdatnej do picia.

· Całkowite odłączenie między instalacją wody deszczowej a siecią wody pitnej, jeżeli sieć wody pitnej zapewnia dodatkowe zasilanie.

Norma EN 1717 zaleca, w przypadku płynu stanowiącego zagrożenie biologiczne, ochronę sieci wody pitnej typu AA (całkowity przelew - patrz norma NF P43-020) lub AB (przelew z przelewem - por. NF P 43-021 standard);

· W budynkach punkty wykorzystania wody deszczowej inne niż WC muszą być umieszczone w pomieszczeniach technicznych.

Będą one ściśle zróżnicowane i nie będą używane przez osoby nieupoważnione. (piktogram, specjalny klawisz kontrolny).



problem jest raczej finansowy, ustawa uchwalona przez parlament, ale nigdy nie zastosowana, pozwala gminom PODATKOWAĆ mieszkania odrzucane w sieciach kanalizacyjnych wód opadowych.
BARDZO niepopularny i trudny do wdrożenia w środowisku Grenelle.

w skrócie, zawsze historie wielkich pieniędzy!
0 x
zmęczony Gogo w zielonych

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233