Jak sprawić, by woda, która jest w moim zbiorniku przed mrozem?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Gianni1985
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/01/10, 14:00

Jak sprawić, by woda, która jest w moim zbiorniku przed mrozem?




przez Gianni1985 » 09/01/10, 14:14

Witam,

Jak widać jestem nowy!

Potrzebuję pomocy, wyjaśnię:

Jestem bardzo zirytowany, mam zbiornik wody 600L, chciałbym wiedzieć jak zapobiec zamarzaniu wody. W rzeczywistości właśnie stworzyłem swoją firmę zajmującą się sprzątaniem przemysłowym i używam mojej wody. Jedynym problemem z tym wielkim zimnem jest to, że moja woda i moje produkty zamarzają!! Więc jakiś pomysł? (PS: chcę używać produktów ekologicznych).

Czekam na Wasze pomysły jak najszybciej! DZIĘKI :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/01/10, 14:24

Cóż, jeśli to czyszczenie, możesz już włożyć do niego produkt, który obniży temperaturę topnienia.

W przeciwnym razie ustaw małe mieszadło mechaniczne z silnikiem o mocy kilkudziesięciu watów i małym śmigłem.

Niedawno rozmawialiśmy o tym tutaj: https://www.econologie.com/forums/comment-ma ... t9062.html

ps: możesz również mieszać, umieszczając małą pompkę w pętli w zbiorniku ... lub nawet po prostu zanurzając pustą pompę w piwnicy, ale generalnie dużo zasysają, więc ustaw czasomierz (na przykład 15 minut co X godzin .. .w zależności od warstwy lodu, która się tworzy)
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 01 / 10, 14: 40, 1 edytowany raz.
0 x
Gianni1985
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/01/10, 14:00




przez Gianni1985 » 09/01/10, 14:39

ok.. Więc gdzie mógłbym znaleźć taki wentylator, który mógłbym zostawić w zbiorniku?
Drugie pytanie: Widziałem tę zimę, myślę, że kiedy idę użyć moich produktów do czyszczenia płytek, może natychmiast zamarznąć!
Jak to robisz?

PS: Jeśli masz inny pomysł, daj mi znać. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/01/10, 14:41

Ben mieszadło do farb na przykład: 5 € w całości brico.

W przeciwnym razie rozwiązanie pompy próżniowej na programatorze z pewnością będzie Cię mniej kosztować :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15990
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 09/01/10, 15:49

Najtaniej jest wsypać do niej sól. Pobiera 23% masowych soli w wodzie, wytrzymuje do -20°C.

Skuteczniejszy, ale droższy, glikol lub alkohole.

Ale biorąc pod uwagę skład chemiczny twojego zbiornika, radzę zrobić test przed zmieszaniem czegokolwiek w dużych ilościach. Ryzykujesz destabilizację środków czyszczących, a nawet wybuch. : Idea:
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 09/01/10, 17:09

Konieczne jest, aby najpierw poważnie odizolować ten czołg; następnie, w zależności od konkretnych ograniczeń proponowanej czynności, mieszadło mechaniczne lub dodanie środka zapobiegającego zamarzaniu są rzeczywiście dobrymi rozwiązaniami.
Możliwe jest również zapewnienie sterowanego termostatem ogrzewania bezszronowego, zwłaszcza jeśli aplikacja wymaga niezbyt zimnej wody.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/01/10, 18:00

Do mycia płytek, jeśli użyjesz metanolu lub izopropanolu, będziesz mieć już gotowe szkło.zobacz ceny detaliczne Nie używaj soli, która pozostawi ślady na szybach.

Nie jestem fanem rozwiązania „pompowego”, jeśli nie przenosi wody w cieplejsze miejsce: woda dobrze zamarza w maszynce do lodów.

Jednak:

umieść małe ważone butelki polietylenowe na powierzchni wody, aby unosiły się na 2/3 wysokości: ciśnienie lodu będzie działać na te butelki, zmniejszając nacisk na ściany zbiornika.

2 lub 3 grzałki do akwarium.

zawsze napełniaj zbiornik do maksimum: nawet gdy woda osiągnie 0°, ilość energii pompowanej przez wodę do zamrożenia jest tak ważna, że ​​im większa objętość, tym trudniej będzie zamrozić flotę.

Jeśli dobrze rozumiem, twój czołg znajduje się w pojeździe lub na nim. Jeśli ten pojazd jest zamknięty, mały grzejnik toaletowy o mocy 500 watów w nocy powinien załatwić sprawę.

i oczywiście 4 cm poliuretanu dookoła.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/01/10, 21:08

Gianni1985 opisuje twój problem trochę lepiej

generalnie do mycia potrzebna jest czysta woda: mieszanie czegokolwiek w niej nie jest najlepsze...

moja woda pitna, która spada z nieba, jest przechowywana w 300-litrowych nieizolowanych plastikowych pojemnikach: więc zamarza, ale nie szybko: na ścianach tworzy się pewna grubość lodu, ale w środku wciąż jest wystarczająco dużo wody w stanie ciekłym

dno tych zbiorników jest trochę zakopane: zakopane są rury, które stawiają te wszystkie zbiorniki, a zimą usuwam zawór zwrotny z pompy, aby za każdym razem, gdy pompa się zatrzyma, pewna ilość wody ze zbiornika w dom znowu zapada się w tych zbiornikach: właśnie to częste przychodzenie i odchodzenie pozwala uniknąć całkowitego zamarznięcia rur
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 31/01/10, 01:26

Witam Cię

proste i skuteczne bezpłatne rozwiązanie

znajdujesz gałązki leszczyny to robisz wiązkę którą montujesz w swoim zbiorniku tak aby zawsze była do połowy w środku a lód nie mógł przyjąć i stanowić zagrożenia w Twoim zbiorniku

proces ten przeprowadzono w zbiornikach parku Motceau w Paryżu, aby zapobiec pękaniu ścian przez lód

@ +
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/01/10, 09:49

cześć cień
Cień napisał:proste i skuteczne bezpłatne rozwiązanie

znajdujesz gałązki leszczyny to robisz wiązkę którą montujesz w swoim zbiorniku tak aby zawsze była do połowy w środku a lód nie mógł przyjąć i stanowić zagrożenia w Twoim zbiorniku

proces ten przeprowadzono w zbiornikach parku Motceau w Paryżu, aby zapobiec pękaniu ścian przez lód

Chai nie jest czymś wyjątkowym w leszczynie pod względem środka przeciw zamarzaniu, ale wiązka nie omieszka dodać do floty wielu gałązek, które prędzej czy później trzeba będzie usunąć. Wszystko, co pływa i nie rozpada się, powinno poprawić działanie przeciw zamarzaniu powierzchni. Widziałem jednego, który zrobił to z dużymi kawałkami styropianu odzyskanymi na budowie (wykonanymi w płycie, gdzie jest bok jak BA13 w tynku (do obrócenia) i pozostałe 8 cm styropianu).
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153