fito-oczyszczanie

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
syncro44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/12/09, 19:51
Lokalizacja: Gard

fito-oczyszczanie




przez syncro44 » 15/12/09, 16:58

dzień dobry
Widziałem program o ludziach, którzy dokonali fitoczyszczenia
mieszkam na wsi, ten system mnie interesuje
kto mógłby mi udzielić informacji na temat rodzaju zbiornika, którego można użyć, ile potrzeba? itp...
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 30/12/09, 14:08

Jest to bardzo zróżnicowane, zależy od tego jaką powierzchnię posiadasz i jakiej wody używasz? Mogą to być zbiorniki plastikowe, betonowe lub stalowe...

Ogólnie rzecz biorąc, cztery główne etapy następują po sobie na tarasie lub częściowo zakopane:
- przesiewanie i filtrowanie odpadów wielkogabarytowych i zawiesin.
- oczyszczanie ścieków silnie obciążonych materią organiczną (szambo, zbiornik obrośnięty trzcinami przepływowymi lub staw z mikrofitami itp.)
- oczyszczanie ścieków o umiarkowanej zawartości materii organicznej (dorzecza makrofitów, mikroinfiltracja pod wierzbami, bambusami itp.)
- oczyszczanie i dezynfekcja lub infiltracja (płytki basen (UV) z roślinami antyseptycznymi (na przykład mięta wodna), infiltracja metodą namaczania itp.)

Technik jest wiele, tak naprawdę zależą one od projektu. Są one zorganizowane w tarasy, podziemne zbiorniki i rury, baseny itp.
Najbardziej kompaktowa, jaką do tej pory widziałem, to technika posadzona komora fermentacyjna.

Dobrze wykonaną pracą syntetyczną na ten temat jest:
Szambo, trzciny, bambus?
Traktuj ścieki ekologicznie
, Sandrine Cabrit-Leclerc.
0 x
syncro44
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/12/09, 19:51
Lokalizacja: Gard




przez syncro44 » 30/12/09, 18:49

Mam przeciętną przestrzeń i jest ona przeznaczona na ścieki, ale nie do toalety
Zbiorniki plastikowe 1000L, które +/- łatwo znaleźć, czy będą odpowiednie?
Czy jest to skomplikowane w wykonaniu?
A + i dziękuję

Wesołego Nowego Roku dla Was wszystkich
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137