Wiercenie brudnej wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
jb34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/10/09, 22:53

Wiercenie brudnej wody




przez jb34 » 21/10/09, 23:18

WITAJ
Zrobiłem odwiert 2 miesiące temu, głębokość 40 METRÓW, wysokość wody 30 METRÓW
Trzy dni temu zainstalowałem pompę na głębokość około 38 METRÓW i za każdym razem, gdy pompuję, wypływa BRUDNĄ wodę.
Dlaczego jest BRUDNO i jakie są rozwiązania, aby mieć czystą wodę.
Czy pompa nie jest za nisko?
Dziękuję za odpowiedź .
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/10/09, 00:02

W odwiercie często konieczne jest „przepłukanie” warstwy wodonośnej z drobnych cząstek, zanim będzie można pompować czystą wodę.
Ile m3 już wyciągnąłeś?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/10/09, 03:57

+1 z Drwalem!

Musisz umyć swoją studnię, opróżniając jak najwięcej wody do nowej studni.

Należy usunąć pył kamienny i pozwolić, aby poziom wody podniósł się, ale woda będzie mętna przez kilka dni, podczas gdy zawieszone cząstki opadną.

Należy chlorować dwa razy w roku wiosną i jesienią chlorem do prania, aby zabić bakterie w całym systemie i najlepiej zainstalować filtr węglowy na linii wodnej, który wymienia się dwa razy w roku po chlorowaniu.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
jb34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/10/09, 22:53




przez jb34 » 22/10/09, 14:02

Drwal napisał:W odwiercie często konieczne jest „przepłukanie” warstwy wodonośnej z drobnych cząstek, zanim będzie można pompować czystą wodę.
Ile m3 już wyciągnąłeś?


Musiałem wynieść około 120 m3 brudnej wody
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 22/10/09, 15:20

Jak mówi drwal, trzeba długo pompować 120 m3, to nie jest dużo, trzeba się nalegać i porównać przed i po, żeby zobaczyć, czy jest jakaś poprawa. Może nie trzeba było pompować tak głęboko, zwłaszcza jeśli masz 30 metrów wody.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

pompa na wiadrze z wodą




przez oli 80 » 22/11/09, 21:00

dobry wieczór, tu jest coś całkiem ciekawego, ale hej, jeśli chodzi o fakt, że woda jest bardzo słona http://www.youtube.com/watch?v=nXZfltriu6E
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113