Woda butelkowana, ekologiczny katamaran w pdf

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Woda butelkowana, ekologiczny katamaran w pdf




przez Christophe » 26/07/09, 12:14

Mały plik .pdf do przeczytania i przemyślenia dla „fanów” wody butelkowanej (cóż, wiem, że w niektórych miastach, zwłaszcza na zachodzie, woda z kranu to naprawdę „crados”… ale są inne alternatywy dla wody butelkowanej):

https://www.econologie.info/share/partag ... PdaQfs.pdf

Niektóre liczby należałoby zweryfikować, ale przekaz wydaje mi się istotny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/07/09, 19:15

Christophe, zaskoczyłeś mnie, odłożyłem ten plik PDF, aby go dzisiaj opublikować : Mrgreen:

Gest obywatela… nie kupuję już wody butelkowanej…. Jest w moim domu od wielu lat… Mam szczęście, woda z kranu nie smakuje jak wybielacz i nie jest pełna azotanów… : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku

Re: Woda butelkowana, katalog ekologiczny w pdf




przez jlt22 » 26/07/09, 21:12

Christophe napisał:no cóż, wiem, że w niektórych miastach, zwłaszcza na zachodzie, woda z kranu jest bardzo „brudna”…


Dziękuję...... za wodę z zachodu, Christophe, ale przechodzi ona odpowiednie zabiegi i jest rozprowadzana z zachowaniem tych samych standardów sanitarnych, co w całej Francji.
Przyznaję, że niektóre zlewnie wymagają więcej uwagi niż inne. Mimo wszystko, mieszkając na zachodzie na zlewni hodowlanej, kilka lat temu zdecydowałem się na wodę z kranu i nie czuję w niej wybielacza.
W domu jesteśmy bardziej zaniepokojeni azotanami pochodzącymi z gospodarstw rolnych, ale myślę, że w niektórych regionach problem pestycydów jest bardziej widoczny.
Właśnie zacząłem czytać książkę:Pestycydy, rewelacje na temat francuskiego skandalu, od pierwszych stron doprowadza do szału to, co przed nami ukrywane.
I, niestety, wpływa to na całe jedzenie, które jemy.

Wreszcie, woda z kranu jest produktem najbardziej kontrolowanym we Francji, a woda butelkowana nie jest wolna od zarzutów poza tymi, które już naraziłeś:

http://www.lefigaro.fr/sante/2009/04/21 ... tique-.php

http://www.mce-info.org/eau/page23.php
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 26/07/09, 22:31

Już jestem fanem wody z kranu i szczerze mówiąc, nawet jeśli woda smakuje jak wybielacz, zdarza się to tylko sporadycznie częściej niż jakakolwiek woda, do której się przyzwyczaiłeś.
Ludzie są psychotykami i dojnymi krowami i nadal nie rozumieją, że wszystko jest robione dla pieniędzy.
Dziękuję za pdf'a
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12




przez Oliver Twist » 30/07/09, 15:11

Pb polega na tym, że woda z kranu, oprócz okropnego smaku, zawiera wszystkie możliwe i wyobrażalne bzdury; wśród innych pozostałości antydepresantów i innych specjałów farmaceutycznych, które nasi drodzy współobywatele spożywają w przemysłowych ilościach.
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12

Re: Woda butelkowana, katalog ekologiczny w pdf




przez Oliver Twist » 30/07/09, 15:17

Właśnie zacząłem czytać książkę:Pestycydy, rewelacje na temat francuskiego skandalu, od pierwszych stron doprowadza do szału to, co przed nami ukrywane.
I, niestety, wpływa to na całe jedzenie, które jemy.


Ekologiczne nie jest stworzone dla psów... cóż, teraz robimy karmę dla ekologicznych kotów/psów!

Czy wiesz, że jesteś stworzony do wchłonięcia 11 kg pestycydów rocznie na osobę?

Oprócz tego, że są nafaszerowane pestycydami, produkty nieorganiczne są systematycznie napromieniowywane (jonizowane), aby mieć pewność, że pozostaną tylko pestycydy...

Ładny mały filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=vzMhB1fgWew&feature=PlayList&p=6BB12B5EB5981FB8&playnext=1&playnext_from=PL&index=15
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 30/07/09, 16:34

Twój film Oliver Twist sprawia, że ​​myślisz, szkoda, że ​​to ten burgundzki akcent sprawia, że ​​rozumiemy tylko jedno słowo na 2, żartuję!
Niestety ma rację, wszyscy mówią, ale długość życia rośnie tak dla ludzi z pokolenia przed tym, które nie je wszystkiego, co jemy, a notabene spada długość życia, ponieważ coraz więcej ludzi umiera młodo z powodu różnych chorób (nowotwory, ...)

Potem jeszcze chciałem dodać, że wcześniej woda zawierała ołów i że nasi przodkowie ją pili i że długość życia jest dla nich najwyższa.
Nie wiem...
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12




przez Oliver Twist » 30/07/09, 16:44

Rząd dokarmia laboratoria farmaceutyczne, aby opracowywały leki na chorobę Alzheimera, lepiej by było, gdyby dotowały Bio, ponieważ choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, rak jąder i endometrioza u młodych ludzi, wszystko to jest ze sobą powiązane.
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 30/07/09, 16:48

na endometriozę i raka jąder i inne Zgadzam się z tobą, z drugiej strony na parkinsona i alzheimera nie sądzę.
Medycyna musi radzić sobie z nowymi patologiami, które nazwałbym starzeniem się, populacja coraz bardziej się starzeje, więc pojawiają się nowe rodzaje demencji.
Potem trzeba by raczej rozwijać organiczność niż samolubnie się tuczyć.
0 x
Oliver Twist
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/07/09, 14:12




przez Oliver Twist » 31/07/09, 09:31

camille42 napisał:na endometriozę i raka jąder i inne Zgadzam się z tobą, z drugiej strony na parkinsona i alzheimera nie sądzę.
Medycyna musi radzić sobie z nowymi patologiami, które nazwałbym starzeniem się, populacja coraz bardziej się starzeje, więc pojawiają się nowe rodzaje demencji.
Potem trzeba by raczej rozwijać organiczność niż samolubnie się tuczyć.


Pestycydy niszczą układ nerwowy owadów i to samo robią z nami. Badanie właśnie wykazało, że rolnicy, którzy stosują pestycydy, mają o wiele więcej choroby Parkinsona niż średnia.

Ponadto pestycydy są substancjami bioakumulatywnymi, czyli takimi, których nie można wyeliminować. więc po 30, 40 latach regularnej konsumpcji...

http://www.futura-sciences.com/fr/news/t/medecine/d/maladie-de-parkinson-les-pesticides-accuses_19666/
Ostatnio edytowane przez Oliver Twist 31 / 07 / 09, 09: 35, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 226