Skontaktuj się ze zbiornikiem na deszczówkę

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
stef2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/07/09, 16:29

Skontaktuj się ze zbiornikiem na deszczówkę

przez stef2 » 10/07/09, 16:49

Witam,

Budujemy na północy i chcemy zainstalować betonowy zbiornik do zbierania wody deszczowej do WC, pralki, prysznica, wanny, ogrodu.
Wyszliśmy, aby zainstalować zbiornik o pojemności 10000 15000 litrów, ale teraz zastanawiamy się, czy nie będziemy żałować w przyszłości i czy nie powinniśmy umieścić 10000 XNUMX litrów ... Z XNUMX XNUMX litrów boimy się czasami być suchym.
Jeśli ktoś może podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

Z góry dziękuję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 10/07/09, 17:18

W Belgii obecnie zużywamy 7000 litrów na 4 osoby.
Przy takim zastosowaniu, przy 130 litrach / osobę / dzień, lata takie jak '76 lub '86 są suche (chyba że podlewasz).

Zresztą, jaki jest dodatkowy koszt? Kto może więcej, może mniej.

Osobiście nie jest mi wcale gorąco, jeśli chodzi o zaopatrywanie pryszniców w deszczówkę, ponieważ małe dzieci łatwo ją połykają.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód

przez mały wróbel » 11/07/09, 09:16

Witaj,

jeśli jesteś na północy, poszukaj czołgu w Belgii, ponieważ tam będziesz miał bardzo interesującą cenę na 10 lub 15 M3 ...
(aby kupić się bezpośrednio i zostać poproszonym przez koparkę ...)
ale uważaj na wagę i transport!
w transporcie prawdopodobnie przejdzie w wyjątkowym konwoju (szerokość), a pod względem wagi będziesz potrzebować dźwigu oprócz koparki koparki ...

Osobiście zawsze zalecam zainstalowanie 2 zbiorników zamiast 1, aby ułatwić instalację i zmniejszyć liczbę niezbędnych maszyn ...

wkładasz 2 z 6 lub 7 M3 (w zależności od wagi) lub 3 z 5 M3, odkładane przez koparkę za pomocą „prostej” koparki gąsienicowej ... i transakcja odbywa się tanio ...

uważaj, aby nie łączyć ich od dołu (jak to robią wszystkie firmy), ale raczej przez „automatyczny syfon z góry” rur ..! (zobacz moją stronę)

@ Słoń,

woda deszczowa ... filtruje !! czy to pod prysznic czy coś innego ...

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 11/07/09, 13:01

p'tit pierrot powiedział:

woda deszczowa ... filtruje !! czy to pod prysznic czy coś innego ...


i nie jest źle, ale filtr należy konserwować. Jeśli posiadacze takich urządzeń są tak zmotywowani, by utrzymywać system alarmowy (obowiązek prawny), to znam takich, którzy będą mieli niespodzianki. Zwłaszcza, gdy dom jest drugim lub trzecim właścicielem.

Dlatego podtrzymam swoją opinię.

Regularność konserwacji jest trudna do uzyskania: kto np. Jest zobowiązany w każdą sobotę rano chodzić po swoim domu, sprawdzać liczniki, dbać o skrzynki i PMC. Już od 10 lat mówię sobie, że ZROBIĘ to .....
Każda instalacja musi być zaprojektowana tak, aby jej właścicielami byli:
roztargniony, nieostrożny, leniwy, ignorancki i skąpi.

W branży jest inaczej: płacimy ludziom za monitorowanie instalacji. (cóż ... powinniśmy)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
stef2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/07/09, 16:29

przez stef2 » 15/07/09, 14:19

Halo

Dziękuję za odpowiedzi.

Różnica w cenie między 10000 15000 a 800 XNUMX litrów wynosi XNUMX euro, dlatego chcemy mieć pewność, że dokonamy właściwego wyboru.
Ale jeśli w Belgii dla 4 osób powiesz, że 7000l to to, co jest najczęściej instalowane przy 10000 litrach, to w dużej mierze dobrze ...

Wreszcie, jeśli inni ludzie mogą nadal dzielić się z nami swoim doświadczeniem ... Chcemy dokonać właściwego wyboru teraz, ponieważ po zainstalowaniu nie będziemy mogli zmienić czołgu ...

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

przez Macro » 15/07/09, 15:57

Zacząłem też od zbierania deszczówki do użytku domowego ... Najwyraźniej ... Kupiłem zbiornik o pojemności 5000 litrów do zakopania w polipropylenie ... oczywiście nie dokonałem właściwego wyboru. ..Czy jazda na rowerze przez dodatkowy betonowy zbiornik wypełniony potłuczonymi betonowymi blokami może pozwolić mi zmniejszyć kwaśną wodę, a następnie trochę bulgotać w głównym zbiorniku, aby uniknąć stagnacji wody ... Do jazdy na rowerze pomyślałem, że użyję małej pompki na panelu słonecznym, który będzie działał przez cały dzień, potem filtracja przez wkłady i zou pod prysznicem i inną domową wodę ... Do picia ... Nigdy więcej : Chichot: Tylko puszka w ricard ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

przez Lapin » 15/07/09, 20:40

Makro napisał:... oczywiście nie dokonałem właściwego wyboru ... Czy jazda na rowerze przez dobudowany zbiornik betonowy wypełniony potłuczonymi bloczkami pozwoli mi zmniejszyć zakwaszenie wody?


Rzeczywiście nie jest to właściwy wybór, zwłaszcza w przypadku bloczków betonowych
co do reszty ... czemu nie.
Bloczki betonowe są wykonane z cementu
wszelkie zanieczyszczenia (opony, oleje silnikowe lub inne,
wszelkiego rodzaju odpady itp.), które dostają się do cementowni
unikamy rozpuszczania bloków betonowych w wodzie, którą liczymy
warto pytać tylko o metale ciężkie
pytanie
Zaleca się użycie wapienia, takiego jak Pierre de France
lub inne lokalne kamienie neutralizujące kwasowość wody.
Ostatnio edytowane przez Lapin 12 / 01 / 10, 18: 17, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 15/07/09, 21:45

Stef 2 powiedział:

Różnica w cenie pomiędzy 10000 15000 a 800 XNUMX litrów wynosi XNUMX euro


Mamy tam halucynacje! Jaka jest cena podstawowa? Czy polietylen jest w cenie złota ??? Zaproszenie do składania ofert jest pilne!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01

przez toto65 » 16/07/09, 00:09

Dobry wieczór,

Zagłębiam się w twoją rozmowę, zadając kilka pytań:

Dlaczego polietylen nie jest dobry?
Kwasowość wody deszczowej jest bardzo niska, czy nie zanika ona sama, nie robiąc nic?
Czy możesz podać nam kilka liczb dotyczących swojego projektu?

Nie sądzę, by woda deszczowa była bardziej zanieczyszczona do picia niż woda, która przemierzyła wiele kilometrów sieciami, chlorowana na śmierć, plus azotany, pałeczki colibacilli, hormony ...

Prawidłowo przefiltrowane Nie widzę problemu (należy konserwować filtrOk słoniu zgadzam się).
Jeśli ... jest to prawnie zabronione:
Dekret z dnia 21 sierpnia 2008 r. Dotyczący odzyskiwania wody deszczowej
i do ich stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków

http://www.ecologie.gouv.fr/IMG/pdf/ARR ... 8-2008.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

przez Były Oceano » 16/07/09, 08:33

Nie, nie jest to zabronione. Z drugiej strony użycie jest regulowane. W niektórych przypadkach zabronione, szczególnie profesjonalne, dla przeciętnego Pekinu, takiego jak my, możemy zrobić.
Woda deszczowa może być wykorzystywana do użytku domowego, do spłukiwania toalet, do podlewania ogrodu, mycia pojazdów, a także jako środek eksperymentalny (jesteśmy ekologami, mamy licencjonowanych eksperymentatorów) do pralek.

Jednak sieć wody deszczowej musi być oddzielona od konwencjonalnej sieci. Nie powinno mieć miejsca mieszanie wody.
Jeśli więc podlewasz ogród, używasz wody do spłukiwania toalety lub prania w niej prania, aby nie mieszać wody, możesz umieścić system pływakowy (jak w zbiorniku toalety), aby utrzymać minimalny poziom zbiornika na deszczówkę, który jest wypełniony wodą wodociągową. Przynajmniej w ten sposób zapewniasz separację sieci wodociągowych przy zachowaniu minimalnego poziomu w zbiorniku.

Przy podstawowym oczyszczaniu biologicznym można również użyć wody szarej, czyli ujść pryszniców, zlewów, pralek i zlewów. Przeznaczony do mycia pojazdu lub podlewania ogrodu.

W ten sposób możemy maksymalnie wykorzystać wodę:

Woda deszczowa -> filtracja -> magazynowanie -> użytkowanie (pralki) -> oczyszczanie biologiczne -> podlewanie / mycie podłóg i pojazdów

Ale to wymaga drugiego zbiornika i pośredniej obróbki.

W przypadku cementu wody niektórych miast - takich jak Marsylia - pokonują dziesiątki kilometrów betonowymi kanałami. Ponieważ woda deszczowa nie jest wykorzystywana do celów spożywczych, użycie betonu w zbiorniku nie wydaje mi się problemem. Jednak równie dobrze możesz wybrać wapień do alkalizowania wody.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124