Filtr do słomy do szarej wody do ogrodu

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
PIEROTVAR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/07/09, 15:51
Lokalizacja: CASTELLET
x 2

Filtr do słomy do szarej wody do ogrodu




przez PIEROTVAR » 09/07/09, 16:09

Widziałem raport o facecie, który filtrował swoją szarą wodę z kuchni, aby podlać swój ogród i chciałem zacząć.
Odzyskałem cumulus elektryczny 50 litrów, który szedł do kosza, otworzyłem go i założyłem filtr na dnie.
Nafaszerowany słomą (to ona filtruje brud z kuchni) zmieniłem kierunek brudnej wody przed ściekiem (bez toalety oczywiście) w kierunku mojego filtra i od 15 dni już widzę efekty.
Podlewam część mojego ogrodu, aby zobaczyć, czy działa w porównaniu z resztą.
Używam dodatkowego biodegradowalnego mydła do naczyń, aby pomóc.
Od tego tygodnia wychodzę z łazienki, aby zwiększyć podlewanie.
Obraz
Dla zainteresowanych dostępne zdjęcia!
1 x
Zrobilibyśmy o wiele więcej, gdybyśmy uważali, że jest to mniej niemożliwe.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/07/09, 16:27

Uh cześć, tak, jesteśmy zainteresowani, możesz umieścić tyle zdjęć, ile chcesz na ten temat...

Pytanie: słomka jest biodegradowalna, więc jak długo trzeba ją zmieniać? Czy użycie minerału (piasku, żwiru) nie byłoby ciekawsze?

Będzie to łatwiejsze niż odpowiadanie na e-mail przez e-mail. (usunąłem Twój e-mail, żeby nie był spamem)
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

szare wody




przez futuranat » 09/07/09, 16:44

Witam, tak, też jestem zainteresowany, to samo pytanie o słomkę i chciałbym też wiedzieć, czy zajęło ci to dużo czasu i czy trudno jest wyciągnąć twoją szarą wodę z cumulusów?

w każdym razie dzięki, ten materiał jest naprawdę dobry :)
0 x
PIEROTVAR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/07/09, 15:51
Lokalizacja: CASTELLET
x 2




przez PIEROTVAR » 10/07/09, 02:31

Słomę wymienia się tylko dwa razy w roku.
wypływająca woda wydaje się być bardzo czysta, a ogród nie narzeka... ciąg dalszy nastąpi.
najtrudniej było znaleźć małego cumulusa (50 litrów) który poszedł do kosza i odciąć górną część młynkiem, następnie na dole jest rura, przez którą przepływa gorąca woda, wystarczy założyć filtr typu „moskitiera”, aby zapobiec spadaniu i zapychaniu się słomek. ponieważ poziom jest dość wysoki, na dnie zawsze będzie woda, nawet podczas wakacji, aby zapobiec obumieraniu bakterii, które rozwiną się, by zjadać zanieczyszczenia.
0 x
Zrobilibyśmy o wiele więcej, gdybyśmy uważali, że jest to mniej niemożliwe.
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

dziękuję




przez futuranat » 15/07/09, 15:01

dziękuję za te wszystkie informacje! W takim razie też spróbuję! nie wygląda to na zbyt skomplikowane i powinno zaoszczędzić sporo pieniędzy :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 16/07/09, 00:48

Nigdy nie widziałem tak nieporęcznego filtra słomkowego!! :zaszokować:

Jak przechowujesz wodę?

„Normalnie” szara woda powinna być filtrowana przez filtr słomkowy Puis z basenem/filtrem roślin wodnych (co jest bardzo piękne) przed przechowywaniem wody.

bardziej
0 x
PIEROTVAR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/07/09, 15:51
Lokalizacja: CASTELLET
x 2

FILTR SŁOMKOWY




przez PIEROTVAR » 17/07/09, 19:29

Nie przechowuję wody, która spływa bezpośrednio do ogrodu przez kroplówkę. Podlewam część ogrodu tylko po to, żeby zobaczyć efekt szarej wody z filtra słomkowego i zobaczyć, czy uda mi się powiększyć wodą z łazienki na resztę ogrodu
0 x
Zrobilibyśmy o wiele więcej, gdybyśmy uważali, że jest to mniej niemożliwe.
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

szara woda




przez futuranat » 21/07/09, 16:36

Witam, więc masz kroplówkę do podlewania ogrodu ale jak chcesz podlewać ogród np. tylko wieczorem to raczej nie ma takiej możliwości... chyba że nie wszystko zrozumiałem :)
0 x
PIEROTVAR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/07/09, 15:51
Lokalizacja: CASTELLET
x 2

FILTR SŁOMKOWY




przez PIEROTVAR » 24/07/09, 12:06

Nie podlewam na stałe i umieszczam zawór odcinający tuż pod wylotem mojego cumulusa, aby móc zamknąć i utrzymać litry wody do podlewania wieczorem, jeśli chcę.
Wczoraj podłączyłem prysznic i umywalkę!
Ogród ożywa, a mięta rośnie wszędzie wokół dysz kropelkowych.
Następnym krokiem jest sadzenie nadrzecznej trzciny, aby zobaczyć, czy ma wystarczającą ilość wody do wzrostu
0 x
Zrobilibyśmy o wiele więcej, gdybyśmy uważali, że jest to mniej niemożliwe.
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 27/07/09, 16:23

oh ok, z zaworem odcinającym jest fajnie, rzeczywiście możesz przechowywać swoją wodę!
Powiedziałem tak, bo lepiej podlewać wieczorem przy dużym upale :)
jeśli nie, to zimą masz pomysł jak wykorzystać swoją wodę??
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 140