Co woda kolektor umieścić w piwnicy?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Xavax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/07/09, 16:27

Co woda kolektor umieścić w piwnicy?




przez Xavax » 07/07/09, 16:32

Witam,
Szukam rekuperatora do zamontowania w piwnicy. Musi więc iść do drzwi... może mieć 1m80 wysokości, co pozwoli mi przelać kanalizację. Byłoby tylko wyposażyć spłuczkę, jesteśmy 2, jaka objętość powinna być liczona minimalnie dla rekuperatora?
Dziękuję za radę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/07/09, 18:11

Witaj Xavaxie. Jeśli chodzi o pojemność, problem już nie jest taki sam, jeśli mieszkasz w Luberon lub belgijskich Ardenach.... .
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 07/07/09, 20:26

Istnieją elastyczne zbiorniki (takie jak plandeki do przechowywania wody). Idealny do przejścia przez drzwi.
0 x
Xavax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/07/09, 16:27




przez Xavax » 08/07/09, 07:30

Mieszkam niedaleko Lille...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/07/09, 11:38

Cóż, jest w porządku, trochę unosi się w twoim kącie. Powiedzmy, że polowania pochłoną 30 litrów / dzień / osobę.
Jeśli chcesz przetrwać lato, nie polegając zbytnio na zapleczu miejskim, potrzebujesz co najmniej 1 metra sześciennego, 2 byłyby bezpieczniejsze.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 08/07/09, 13:31

cześć
mała sztuczka, aby przepuścić 1000-litrową kieszeń przez 70-centymetrowe drzwi
zdemontować metalową ramę kieszeni wlać 100 do 200 litrów gorącej wody do kieszeni, odczekać 15 min, pozostawić otwarty zawór, położyć jedną lub dwie deski na kieszeni i przejechać po niej samochodem, kieszeń spłaszczy się bez pękania.
przepuścić przez drzwi, wlać 100 litrów gorącej wody, odczekać 15 minut, zamknąć, a następnie napompować sprężonym powietrzem przez zawór.
kieszeń odzyskuje swój kształt.
jeśli ramy nie można zdemontować, przetnij ją na pół, a następnie przylutuj ponownie.

Wyobrażam sobie pytanie, które zadają sobie przyszli właściciele (im później, tym lepiej) mojego domu:
ale jak udało mu się wejść do tego zbiornika? : Chichot:
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 08/07/09, 21:59

Witam,

Widziałem na wystawie sztywne zbiorniki na wodę, ale w kształcie prostokąta z dużymi żebrami.
Przeznaczony jest do umieszczania w niszach lub piwnicach, gdy miejsca jest mało...

Grubość musi przejść przez drzwi bez problemów!

Z drugiej strony nie zanotowałem marki produktu, przepraszam
Widziany w Alzacji na pokazie w Miluzie w 2009 roku (pokaz Energivie)

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/07/09, 22:25

ten salon ma stronę internetową: www.energivie.fr
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 11/07/09, 09:26

Witam,

zobacz ten typ zbiornika:
tą drogą ..

i nie zapominaj, że elastyczne zbiorniki mają dobrą przyczepność do podłoża!! : Oops:

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153