Zastosowanie EP do wody pitnej: jakie leczenie jest możliwe?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sam_barton
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/07/09, 20:19

Zastosowanie EP do wody pitnej: jakie leczenie jest możliwe?




przez sam_barton » 02/07/09, 20:35

Bonjour à tous,

Właśnie się dowiedziałam co forum co wydaje mi się bardzo kompletne!

Wyjaśniam ci mój problem:
Mieszkam w Indiach Zachodnich i w ramach budowy willi w Saint-Martin (wyspa na północ od Gwadelupy) muszę polecić system gromadzenia wody deszczowej i uzdatniania jej do picia.

Więc od razu przestanę: wiem doskonale, że francuskie prawo na to nie pozwala, itd., itp.
Ale tak naprawdę woda na tej wyspie jest bardzo, bardzo droga. Każdy zbiera wodę deszczową i wykorzystuje ją do wszystkiego. I jest to tolerowane przez władze.

Do samego zabiegu planuję postawić system oczyszczania UV (czy są inne systemy? odwrócona osmoza?) z filtrami kaskadowymi, ale nie wiem jaki?

Z góry dziękuję za pomoc :)
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 02/07/09, 21:54

Witam,

rzeczywiście wiele osób (czytających teksty po przekątnej) powie Ci, że jest to zabronione lub zakazane tamto…..

nieważne, nie martw się, poprawnie czytając artykuł 1 tego słynnego dekretu z 21 sierpnia 2008 roku, zdasz sobie sprawę, że oczyszczanie wody deszczowej nie wchodzi w zakres tego rozporządzenia...

aby obiektywnie określić dobry kanał (a nie tylko jeden filtr!) do filtracji/oczyszczania wody deszczowej, trzeba już znać jego ogólną charakterystykę jakościową, gdyż trzeba wziąć pod uwagę, że „oczyszczanie dostosowuje się w zależności od potrzeb”…

Gorąco polecam, abyś w swoim przypadku zarejestrował się na mojej stronie, aby odkryć (tylko dla członków) serię 5 artykułów, które stworzyłem w tym kierunku, opisujących różne kolejne etapy kompletnego projektu „takiej instalacji… .
1. przechwytywanie
2. filtracja wstępna
3. przechowywanie
4. pompowanie
5. Filtracja
(wkrótce) 6. wdrożenie

przepraszam za to odniesienie, ale nie jestem w stanie przepisać tutaj wszystkiego na taką prośbę, a moim zdaniem każdy z tych kroków jest bardzo ważny, niczego nie można przeoczyć, więc jeśli szukasz dobrze przestudiowanego i wydajnego projektu , ten plik „Instalacja EDP: procedura” Myślę, że będzie Ci to bardzo przydatne...!

Być może do zobaczenia wkrótce. Tutaj znajdziesz szczegóły....

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/07/09, 22:46

prawo jest prawem, ale bakterie nie potrafią czytać! Zatem nie prawa ludzkie się liczą, ale prawa natury.

woda pitna nie musi być sterylna: większość bakterii jest nieszkodliwa...

woda ze złej studni łatwo zawiera chorobotwórcze bakterie sąsiadów, które mogą zachorować

woda z nieba wydaje mi się bezpieczniejsza

najważniejsze, żeby nie zrobić z tego bulionu kulturowego, gdyż w przeciwnym razie rozwiną się najrzadsze drobnoustroje

moja metoda od 15 lat: w pierwszych dniach deszczu wypuść do cysterny niezdatnej do picia, a gdy uznam, że dach jest dobrze wypłukany, resztę wyślij do cysterny zdatnej do picia: nawet jeśli jest trochę pochmurno, zlewa się krócej niż 24 godziny i staje się klarowna: tę wodę można przechowywać bardzo długo, podobnie jak wodę mineralną: dochodzę do wniosku, że odpowiednio czysta woda przechowywana w ciemności nie pozwala na życie glonów ani bakterii

więc przez długi czas nawet nie miałem filtra: polegam tylko na selekcji dobrych, deszczowych dni i dekantacji, aby uzyskać wodę, którą uważam za zdatną do picia
0 x
sam_barton
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/07/09, 20:19




przez sam_barton » 03/07/09, 04:59

Dziękuję wam 2 za pomoc!
Zrozumiałem ideę, którą chciałeś przekazać!


P'tit Perriot, właśnie zarejestrowałem się na waszej stronie : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/07/09, 15:44

Wciąż jestem na Martynice, gdzie temperatury otoczenia są wyższe niż w domu. Osobiście byłbym ostrożniejszy i zastosowałbym albo odwróconą osmozę, albo UV.

Zwracam uwagę na to, że nie do wszystkiego potrzebna jest woda pitna.

Do picia: zlew kuchenny, umywalki, prysznic (z dziećmi nigdy nie wiadomo)
nie nadające się do picia: WC, podlewanie, pralka.

W kwestii zmywarki jestem podzielona: czy uważacie, że bakterie doceniają taki zabieg?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 04/07/09, 15:53

Bardzo się cieszę, że wszędzie mam wodę do picia... mój syn pije wodę z toalety, gdy tylko się odwrócę...!!! (ale to nie może być bardzo pijalne! beurrrrk !!!!)
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 04/07/09, 16:28

Witam,

W kwestii zmywarki jestem podzielona: czy uważacie, że bakterie doceniają taki zabieg?

czy uważasz, że Twoje naczynia (umyte wodą „pitną”) są sterylne, gdy wyjmiesz je z szafki i położysz na stole???

Jak myślisz, jaką dawkę bakterii spożywamy codziennie, nie zdając sobie z tego sprawy?

czy i Ty byłbyś ofiarą typowo francuskiej „ostrej bakteriofobii”…?? : Chichot:
(humor !)

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/07/09, 19:14

czy i Ty byłbyś ofiarą typowo francuskiej „ostrej bakteriofobii”


Och, to całkiem nowa rzecz wśród Francuzów: dziedzictwo magazynów kobiecych.

Ale zrobiło się o nas tyle hałasu w związku z listerią i innymi escherichia coli... :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/07/09, 19:42

Aby zbudować dobrą florę jelitową, musisz jeść jogurty i dużo śmierdzącego sera!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/07/09, 23:13

moja cysterna z wodą pitną nie jest zakopana: latem jest bardzo gorąco i nie stanowi to problemu

moja niezdatna do picia cysterna w bardzo starym murze jest zawsze zimna, ale nigdy bardzo czysta, ponieważ wpada do niej woda sącząca się z ziemi
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130