Pompa rzeczna, proste rozwiązania?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var

Pompa rzeczna, proste rozwiązania?




przez marieagnes » 24/06/09, 15:42

Chciałem wstawić zdjęcie opisujące mój problem ale zdecydowanie do bani!!! Nie zrozumiałem, co jest napisane krótko.

oto mój problem:

Mam dom ustawiony na tarasach (czyli mniej więcej 10 metrów wyżej niż dno ogrodu i rzekę, która przepływa w dole ogrodu.

nasz ogródek warzywny znajduje się ledwie dwa metry nad rzeką, ale chcielibyśmy też podlewać górę ogrodu (10 m wyżej) czymś innym niż nasze wiadra i nasze ramiona...

latem rzeka ma mały nurt i nie jest zbyt głęboka (chociaż w miejscach, w których prawie nie mamy nóg, są oczka wodne). Zimą ta rzeka może zamienić się w rwący potok... to "Rzeka Szalejąca".

Szukam planów zrobienia pompy, która pozwoliłaby mi podlewać siłą małego letniego prądu wiedząc, że zimą nie podlewam.

Widziałem temat o pompach rzecznych i przyznam że nie jestem naukowcem za dwa grosze.....

Czy ktoś mógłby mi podesłać plan z materiałami z jakich to zrobić? Albo miejsce, gdzie mógłbym kupić gotowe?

oli 80 wymyślił pompkę, która wydaje się pasować do tego, czego szukam, z wyjątkiem tego, że jest ogromna i nie zmieściłaby się w naszym strumieniu, ale może gdybyśmy ją stworzyli, moglibyśmy ją zmniejszyć ...

dzięki za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 24/06/09, 16:53

0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

pompa jog




przez oli 80 » 01/07/09, 22:08

dobry wieczór, jeśli szukasz systemu do łatwego podnoszenia wody, skrzynia trzyrurowa i to wszystko
http://nxtwave.tripod.com/gaiatech/pulser/index.htm

w tym linku znajdują się dwa filmy przedstawiające działanie systemu
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 02/07/09, 09:59

co prawda nie jest to skomplikowane ale..trzeba kopać pod korytem rzeki...? ponieważ po obu stronach są stare kamienne ściany, których nie można dotknąć. . . .

myślimy z mężem, że może postawimy pompę z panelem słonecznym i baterią. szczerze to wcale nie o to mi chodziło ale hej...o ile możemy podlewać bez dokarmiania EDF czy TOTAL...

:miłość:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/07/09, 10:03

marieagnes czy widziałeś naszą małą instalację pompy słonecznej?

W przeciwnym razie jest tutaj na stronie 2: https://www.econologie.com/forums/pompe-a-ea ... t7677.html

PV niekoniecznie jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym... Stawiam to głównie w celu długoterminowego "testowania"...

Wygląda na to, że jesteś na zboczu góry, więc jeśli masz presję, możesz robić wiele innych rzeczy, zaczynając od hydraulicznego siłownika...

Tam też zainstalowałem pomimo niskiego ciśnienia naszego strumienia:
https://www.econologie.com/pompage-par-b ... -3835.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 02/07/09, 16:19

:P chłodny
Pokażę to mojemu mężowi, ponieważ jest to daleko poza moim technicznym zrozumieniem...

można powiedzieć, że jestem na zboczu góry... bardziej w kotlinie

latem rzeka ma niewielki nurt, ale zimą może wejść w tryb gniewny, a nawet wściekły
poza tym ta rzeka nazywa się wścieklizna, po prowansalsku znaczy nerwowa....

dlatego chcemy wymienny system, w przeciwnym razie pompę znajdziemy w wiosce w styczniu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 02/07/09, 20:24

proste rozwiązanie marieagnes

Otwierasz konto Skype i na głos wyjaśniam ci, jak publikować swoje zdjęcia....


miauczeć

ale nie będziesz musiał się obijać, bo 7 rano już minęło i zanim będę miał okazję do ciebie zadzwonić...chyba że 9 telecom szybko otworzy nową linię (ktoś ma info na ten temat?)
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 03/07/09, 15:18

Ah dobrze to jest to znalazłem jak umieścić zdjęcia !!

Obraz


systemy ram... to by się nadało do warzywnika (a nawet więcej... bo wietrznie u nas w kraju) ale do bambusa już nie...

nie możemy nic powiesić na kamiennych ścianach...
latem nie ma dużej głębokości ani prądu, ale zimą (a czasem we wrześniu podczas burz późnym latem) to samo zdjęcie rzeki zrobione prawie z tego samego miejsca:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/07/09, 15:44

Wow! Nie dziwię się, że Twój mąż zamiast podlewania woli wypić aperitif na tarasie!
W którym rogu to jest?
Nie wiedziałem, że wolno mieszkać w takich miejscach. :D

Inspirują mnie te bardzo stare kamienne mury po obu stronach. Czy nie było kiedyś młyna?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 03/07/09, 16:47

jest jeszcze stary młyn trochę niżej i inny znacznie niżej w kierunku wioski (który nadal działa, nawiasem mówiąc, jest na ropę)

ale młyny nie są "widoczne" są one wykonane na oliwę z oliwek i dlatego woda z rzeki jest kierowana (przez rodzaj pułapki) i wchodzi bezpośrednio do piwnicy domu i woda kręci dużym drewnianym kołem, które kręci kamień na górze, który toczy się na dużej tacy, na której umieszczane są oliwki.

Nie wiem, dlaczego kiedy to wyjaśniam, wygląda to na skomplikowane, kiedy nie jest...

(jestem w var)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165