Roczne zużycie wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1

Roczne zużycie wody




przez Gruszka Belle Helene » 26/04/09, 18:22

Cześć dnia

Podczas przeszukiwania i klasyfikowania swoich artykułów natknąłem się na rachunek za wodę, a zwłaszcza podsumowanie zużycia od 2005 roku.

2005: 157 m3
2006: 146 m3
2007: 104 M3 Już nie stawiamy basenu, już go nie chcę i nowa pralka (starzec zmarł po 20 latach)
2008: 86 M3 Instalujemy aeratory na trzech punktach wodnych.

Jak widać z niewielkimi zmianami, naprawdę zużywamy mniej wody.
Podkreślam, że tutaj mieszkamy na stałe w wieku 5 lat, a często w wieku 7 lat (nasze dwie duże są na studiach) i że nie myjemy zębów, pozwalając im płynąć, ale mamy kubek.
Krótko mówiąc, małe rzeczy, które zmieniają grę każdego dnia.

Czy twoje zużycie wody w tym zamówieniu?
0 x
Gruszka Belle Helene
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 26/04/09, 19:41

Nie mam pojęcia! Nigdy nie zajmowałem się tym tematem, ale powiedziałbym wam, jak tylko skończy się moja sesja archeologiczna związana z papierkami!

... do naśladowania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 26/04/09, 21:40

mniej niż 90 m3 / rok dla 5 osób, jest to bardzo niskie zużycie. Ja musiałem zużyć w ubiegłym roku około 30 m3 wody (tylko tydzień, +2 osoby w weekendy), co jest nieco więcej niż ty, w porównaniu do liczby osób, zwracając już uwagę (ale może zrobić jeszcze lepiej ...).
Miałem okazję (pracę) odwiedzić wiele domów i zbadać ich zużycie wody, a my bardzo (bardzo bardzo) rzadko osiągamy tak niskie poziomy. Przez większość czasu, jak widzę, mamy około 90 m3 w rodzinie 3-osobowej, która jest już trochę ostrożna (i bez małych dzieci!).
Prawdę mówiąc, dla przeciętnej 4-osobowej rodziny liczby, które widziałem, wzrosły ze 130 do ponad 250 (!!) m3 ... Jest to zgodne z francuskimi statystykami, które ogłaszają od 30 do 40 m3 / rok . mieszkaniec, ale jesteś znacznie poniżej, gratulacje.
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."
[Mauriac]
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 26/04/09, 21:46

Nie mamy wanny i biorę prysznic 4 lub 5 razy w tygodniu w moim miejscu pracy, aby oszczędzać pieniądze.

Brak ogrodu warzywnego, również najnowsza zmywarka do naczyń.
0 x
Gruszka Belle Helene
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 26/04/09, 21:54

Tak, w każdym razie myślę, że zbliżasz się do limitów konsumpcji dla 5 osób. Aby zejść naprawdę niżej, musiałbyś poddać recyklingowi szarą wodę lub użyć suchych toalet ...
Ale to już dobrze, gdyby średnia francuska była na tym poziomie, zaoszczędzilibyśmy blisko 1 miliard m3 wody pitnej rocznie, w samej Francji (50%)!
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."

[Mauriac]
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/04/09, 10:50

W zeszłym roku mieliśmy 17 m3 wody na 2 dla „gospodarstwa domowego” (+ 13 m3 wyjątkowo na doładowanie naszego słonecznego bufora cieplnego). https://www.econologie.com/forums/prix-de-l- ... t6086.html

Wydawało nam się to bardzo mało, zwłaszcza, że ​​nie mamy wrażenia ograniczania się - po prostu uważaj. Zobaczymy przy następnym dostosowaniu.

W postaciach Poire belle Helene mówi się o znacznym spadku po wprowadzeniu małych „sztuczek”, które nie są ciężkie, ale robią prawdziwą różnicę. Jak to, co „małe gesty dla planety”, to działa.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/04/09, 11:39

:zaszokować: 17 kostek?
Tak, ale ... mówisz o wodzie z licznika, oprócz wody deszczowej może być jeszcze ...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/04/09, 12:13

Nie, nie ma wody deszczowej, tylko licznik.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/04/09, 12:19

Obraz :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/04/09, 13:14

Tak LeJuste: nie chcesz, żebyśmy liczyli również wodę w strumieniu na truskawki i pomidory, prawda? :zaszokować:

Christine napisał:Zobaczymy przy następnym dostosowaniu.


Właśnie przyjechał: „wygraliśmy” 40,94 € (z tego, co już zapłaciliśmy), które nam zwrócą, ale nie wiem, ile to dokładnie m3 !! (ponieważ zawsze jest to robione bez obliczeń przybliżonych, ich faktury są nieusuwalne :) )

Na 2009 r. Szacują nasze dzienne zużycie na 134 l / dzień. Dziwne około 47 m3 ah ah ah nadal będzie musiało zostać zwrócone !! : Mrgreen:

Tutaj LeJuste znalazłem halucynalnie niską fakturę na inny temat:

Obraz

25L / dzień w 2006 roku? Chapeau! Chodź, przyznaj się: jak udało ci się pokonać licznik? : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123