Rekuperacja / filtracja wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

Odzysk filtracji wody deszczowej




przez Misterloxo » 06/03/03, 19:43

Dzień dobry Deepfield i witamy na econologie.com.

Do zarządzania wodą zadaję sobie te same pytania (Dziwne, prawda? 2 różne głowy i te same pytania! Chyba że ...: rolleyes :)

Ze swojej strony myślałem o użyciu 2 obwodów wodnych: jednego do picia, a drugiego sanitarnego (ogród, toalety, pralki ...).

Nie znam technik filtrowania, ale zadawane jest pytanie ...

Pomyślałem również, że woda powinna być przechowywana na podłodze, grawitacja, która sama z siebie opada do pralki ...

Mam nadzieję, że ten temat zainteresuje wiele osób :) :P :P :)
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 07/03/03, 11:30

Cześć Loxo;)
Dobra, uruchommy to trochę forum, więc nie jestem specjalistą od wody, ale mam na ten temat kilka informacji:

1) odwrotny osome jest mikrofiltracją, dlatego NIC nawet nie przenosi pewnego wirusa ... jest sposobem na uzyskanie wody pitnej na bazie zanieczyszczonej wody (patrz bardzo zanieczyszczona) .. pb c z drobnych porów filtra około 2/3 wody marnuje się po pierwszej filtracji .... (przynajmniej w urządzeniach)
większa filtracja jest bardzo powolna i dlatego wymaga przechowywania (lub woda może „gnić”) ... w rzeczywistości nie sądzę, aby odzyskiwanie wody deszczowej do konsumpcji było dobrym pomysłem ... przez wady dla sanitarnych mówię TAK!

2) W Niemczech są systemy odzyskiwania wody deszczowej, w której przebywałem z przyjaciółmi w 94 roku. Wydaje mi się, że była tam już od wielu lat (przechowywanie w niebieskich beczkach o pojemności 200 l) bez majsterkowania ... poprosić o informacje od niemieckich producentów

Mam nadzieję, że pomoże ci to ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 07/03/03, 21:17

Co ciekawe, nie znałem odwróconej osmozy :D dziękuję

Ponadto jestem zainteresowany (intryguje mnie joysticki ...) pracą i procesami Schaubergera, Grandera i Plochera ( http://www.grander.com, http://www.rplocher.com/ )
A+
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/03/03, 13:38

oops g zapomniałeś mnie umieścić ... formatowanie na żywo ralalalla ...
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 25/03/03, 13:57

Witam wszystkich
Bardzo fajna strona, szkoda, że ​​jest nas tak mało (na razie).

Jak wszyscy interesuje mnie ekonomia ekologiczna we wszystkich jej aspektach.
Zapewniając nam środki do produkcji (a tym samym konsumpcji) lokalnej energii i zasobów naturalnych, nauka może pomóc nam w rozwoju prawdziwego sumienia ekologicznego. Dzięki scentralizowaniu wszystkich środków produkcji nasze społeczeństwa w dużej mierze zmniejszyły odpowiedzialność ludzi. Daleko od oczu, daleko od serca.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie wody deszczowej, rozumiem, że należy preferować betonowe zbiorniki, aby zneutralizować kwasowość, a tym samym zapobiec erozji rur. Ponadto woda zostanie wzbogacona o elementy mineralne, co przyczyni się do poprawy jej jakości smaku. Konieczne jest jednak zapewnienie bezpieczeństwa wspomnianego betonu i sprawdzenie jego składu u producenta przed uruchomieniem.
Woda deszczowa nie jest bardziej zanieczyszczona niż woda źródlana. We Francji ponad 80% rezerw słodkiej wody nie nadaje się do spożycia, jeśli woda nie jest uzdatniana. Tak więc, niezależnie od tego, czy jest to woda deszczowa, źródlana, czy woda rzeczna, trzeba będzie ją oczyścić (filtrację), aby mogła być zużywana.
Prawdziwym problemem są rzeczywiste koszty takiej instalacji w porównaniu z obecną wodą wodociągową. Wiemy już, że cena tej wody ma wzrosnąć w nadchodzących latach, a koszty ponownego przetwarzania ścieków rosną.
To musi być opłacalne, jeśli uwzględnimy jego projekt w budowie nowego domu. Dlatego w dłuższej perspektywie ...
Niech żyją bioklimatyczne mieszkania i niech żyje samowystarczalność energetyczna. B)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 25/03/03, 20:03

Dziękujemy za zabranie pióra (wreszcie myszy i klawiatury) i za udział w tym forum ;-) Witamy !!!

Samowystarczalność energetyczna ... To moje marzenie : Lol:
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162