Oszczędzaj wodę i pieniądze

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
canares
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 26/11/08, 11:14

Oszczędzaj wodę i pieniądze




przez canares » 21/01/09, 14:30

Problem niedoboru wody jest bardzo obecny i bardzo niepokojący. istnieje dość skuteczne rozwiązanie oszczędzania wody, polegające na odzyskaniu tego, który spada z nieba.

http://www.developpementdurable.com/con ... -plan.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 21/01/09, 14:35

Moja opinia na temat zbierania wody jest bardzo zróżnicowana!

a) Woda deszczowa do ogrodu: w 100% ekologiczna = tania w inwestycji i zero kosztów użytkowania = wszystko dobrze!

b) Deszczówka do prysznica lub WC z automatycznym zbiornikiem na beton, filtracją, tłumikiem i całym bałaganem: 100% dekonologiczny = drogie w inwestycji, koszty pompowania i konserwacji często są wyższe niż równoważny rachunek za CZYSTĄ wodę za DUŻO MNIEJ CZYSTEJ wody = wcale nie dobry! Ile m3 wody jest fakturowane w wysokości 8000 €? Odpowiedź: ogólnie więcej niż żywotność instalacji (z wyjątkiem zbiornika) ...Krótko mówiąc, uważam, że zbieranie deszczówki na coś innego niż ogród to ekonomiczne bzdury!

Wreszcie, każdy może robić, co chce ... ale ekolodzy, którzy zainstalują zbiornik na wodę deszczową, zrobiliby lepiej, gdyby te 8000 euro dodatkowych kosztów energii słonecznej lub oszczędności energii (izolacja) ... dlatego w przeciwieństwie do energii kopalnej, która znika po jej zużyciu, woda wie, jak się regenerować i oczyszczać w naturalny sposób (choć w wielu przypadkach trzeba mu pomóc). Woda jest częścią zrównoważonego cyklu naturalnego: to cykl wodny!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 21/01/09, 19:34

Gromadzenie wody deszczowej do celów innych niż ogrodnictwo lub mycie pojazdu jest uzasadnione tylko w regionach stosunkowo suchych.

Całkowicie zgadzam się z Christophem co do czasu trwania amortyzacji instalacji i tego życia!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/01/09, 20:28

Temat jest tutaj lepszy : Mrgreen:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 21/01/09, 21:02

Szczerze mówiąc, nie chcąc protestować, nie widzę
nie jak udaje się znaleźć 8000 € na instalację.

Zrobiłem swoją instalację, jak już wyjaśniłem, z 3 pierścieniami
dobrze. W nie dochodzę do tej ceny.
W szczegółach daje sympatyczny szeroki bo ja
nie pamiętam zbytnio cen:
51 € bez VAT / pierścień = 153 €
25 € za wykopanie dziury.
20 € łączników z pcv 110
2 woreczki cementu = 8 €
100 € hydro grupa działająca od 4 lat
20 € kilka metrów 1 "rury pcv i
50 € za garść okuć
Wszystko w super dużej cenie 500 €.
Pojemność mojego zbiornika to + -2000 l użyteczna

Zrobiłem kolejne 30 000 lw blokach, co mnie kosztowało
prawie nie droższe Nie rozumiem, jak można usprawiedliwić 8000 €
Moje zużycie wody wynosi 110 m3 / rok wody miejskiej i
+ - 150 m3 wody deszczowej Moja rodzina składa się z 2 osób dorosłych
i 3 nastolatków Gospodarka jest realna i uzasadnia inwestycję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 21/01/09, 22:11

Króliku jesteś (świetnym) majsterkowiczem i nie każdy jest ... Mówiłem o ofertach „pod klucz” (z podwójną siecią i wszystkim…) na nowe domy! W tym przypadku bardzo łatwo jest uzyskać 8000 euro za zakopany betonowy zbiornik o pojemności od 4 do 6 m3 ...

Może to nie być uzasadnione jako koszt, ale to ceny rynkowe i do tego, co się wydaje, gdy jest zielony ok MUSI BYĆ DROGIE... : Evil: : Evil:
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 01 / 09, 09: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 22/01/09, 02:05

Możemy też omówić zainteresowanie zbiornikiem od 10 do 20 m3 ... Szczerze mówiąc myślisz, że to właśnie tak spada na dach z każdą ulewą ?? (być może na dachu Wersalu!)
Nawet w domu w Bretanii ...
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że duże burze nie trwają dłużej niż kilka godzin i są dość rzadkie, a niekończące się jesienne deszcze są bardziej mżawka niż cokolwiek innego i że póki trwają, używamy wody w Myślę, że w domu powinniśmy być w stanie odzyskać prawie tyle samo wody deszczowej (w ciągu roku) przy użyciu 3 lub 4 beczek, jak przy zbiorniku o pojemności 10000 XNUMX litrów.
Ogromny zbiornik służy do optymalizacji: można odzyskać WSZYSTKO, nawet w przypadku powodzi. Ale możemy być zadowoleni z odzyskania DUŻEJ CZĘŚCI ze sprzętem, który nic nie kosztuje.

Powiesz mi, to zależy od regionu, tak, na południu z pewnością jest mniej długich mżawek i bardziej ulewnych ... Oczywiście.

Wymagałoby to opinii od kogoś, kto ma w domu duży zbiornik, ale wątpię, czy te zbiorniki często zawierają więcej wody niż powietrza.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/01/09, 11:29

W rzeczywistości interesem dużego zbiornika jest woda
deszczu w miesiącach letnich, kiedy pada najmniej, pod koniec lipca i sierpnia.
Musimy zobaczyć, jaką konsumpcję dokonujemy w tym okresie
i obliczyć użyteczną objętość na podstawie tych informacji.
Objętość należy następnie dostosować, mierząc objętość
wody dostarczanej przez dach w maju i czerwcu.
tych miesięcy Celem jest uzyskanie pełnego zbiornika pod koniec lipca.
Jeśli dach jest mały, nie ma sensu mieć mega zbiornika.
nawet jeśli dach jest szczególnie ważny.
kłopot z obliczeniem idealnego rozmiaru, który pozwala uniknąć kosztów budowy
bezużyteczne.
To powiedziawszy, możliwe jest przechowywanie zimowego deszczu, ale to wymaga
instalacja tak samo bardzo ważna.
Mój zbiornik o pojemności 30 litrów ma tylko dach małego domu i połowę
sąsiada W sierpniu z niepokojem czekamy na rzadkie deszcze (gdy lato jest suche).
W przypadku drugiego zbiornika dach jest tak duży, że wystarczy zwykła fala
aby go wypełnić, ale raz lub dwa razy w roku wysychamy
1 tydzień lub 2.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 22/01/09, 12:05

Królik napisał:Jeśli dach jest mały, nie ma sensu mieć mega zbiornika.


Hej, to zabawne, rozumowałbym na odwrót: im większy dach, tym mniej potrzebujesz przestrzeni do przechowywania, ponieważ zostanie on wypełniony szybciej: każda mała ulewa może uzupełnić pojemność magazynu.

Innymi słowy: z małym dachem wymagałoby więcej miejsca do przechowywania, aby można było przechowywać przez długi czas bez długotrwałego deszczu ...

Czy się mylę

Ile L / m².rok jesteśmy w naszym regionie Rabbit?
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 23/01/09, 17:41

Witam,

Christophe napisał:b) Woda deszczowa do prysznica lub toalety z automatycznym zbiornikiem na beton, filtracją, tłumikiem i tym wszystkim: 100% dekonologiczna = kosztowna inwestycja, pompowanie i konserwacja często droższe niż rachunek CZYSTA woda jest odpowiednikiem DUŻO MNIEJ CZYSTEJ wody = wcale nie dobra!
Ile m3 wody jest fakturowane w wysokości 8000 €? Odpowiedź: ogólnie więcej niż żywotność instalacji (z wyjątkiem zbiornika) ...
Krótko mówiąc, uważam, że zbieranie deszczówki na coś innego niż ogród to ekonomiczne bzdury!

Wreszcie, każdy może robić, co chce ... ale ekolodzy, którzy zainstalują zbiornik na wodę deszczową, zrobiliby lepiej, gdyby te 8000 euro stanowiły dodatkowe koszty energii słonecznej lub oszczędności energii (izolacja) ... ponieważ w przeciwieństwie do energii kopalnej, która znika po zużyciu, woda wie, jak się regenerować i oczyszczać w naturalny sposób (nawet jeśli w wielu przypadkach trzeba jej pomóc). Woda jest częścią zrównoważonego cyklu naturalnego: to cykl wodny!


to z powodu tego typu ekstremistycznego rozumowania już do tego nie dochodzę forum ....

Christophe często zapomina o innych elementach, które należy wziąć pod uwagę, poza prostym stosunkiem do ceny M3 w domu .. !!

Christophe często zapomina o jakościowym aspekcie w tym temacie, opierając się jedynie na ekologicznym i ekonomicznym…!

Christophe trochę za szybko uogólnia i łączy rzeczy ...!

Christophe zbyt łatwo osądza rzeczy, które wie mniej… jak również ludzi, którzy praktykują te rzeczy…!

Christophe jest nadal zbyt naiwny, jeśli chodzi o ogólną, obecną, a zwłaszcza przyszłą sytuację wodną, ​​a także „jej cykl”…!

i na przykład powiedziałbym ci, że niektórzy są bardziej „majsterkowiczami” niż inni, bardziej „zaradni” niż inni, bardziej „intuicyjni” niż inni… i nie dajcie się zwieść „kluczowi” ręka "...
dlatego nie trzeba strzelać do niczego, co porusza się bezkrytycznie!

i osobiście mam pełną autonomię w zakresie wody deszczowej z jakością wody, której „sieć” nie może mi zapewnić ... i nie szukam rentowności finansowej (która, jak wiem, będzie w dłuższej perspektywie), ale opłacalność jakościowa i ekologiczna, nie zapominając o niezależności (bez obaw o materiał!), która wkrótce będzie przywilejem !!
(mam też 30m3 pamięci, która w tej chwili ciągle się przepełnia tylko 100m2)

jeden z moich bliskich przyjaciół, który wykonał swoją instalację w tym samym czasie co ja i na tych samych zasadach, ma instalację 18 M3 dla pełnej autonomii również dla całkowita inwestycja (całe kompletne wyposażenie + prace + dostawy + VAT) od - niż 5000 € ..!!!

> każdy też postąpiłby lepiej, gdyby zainwestował tę samą cenę w tego typu autonomiczny projekt, zamiast wbijać trójkę w nowy samochód !!

Cześć ....
0 x
również witam ciebie !! ...

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269