Prysznicowy filtr wody?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sob Beckett
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 27/04/08, 19:36

Prysznicowy filtr wody?




przez sob Beckett » 26/10/08, 20:01

Witam,

No i jest, czekając na jeden dzień, może zainstaluje urządzenie do filtrowania wody bezpośrednio z licznika, ja już chciałbym zainstalować filtr pod prysznic.. zmęczony kąpaniem się z tą wodą pełną chloru...

Jaką markę/model filtra polecasz do odfiltrowania dużej ilości śmieci z mojego prysznica (chloru, pestycydów, innych chemikaliów itp.)?
Jak najskuteczniejszy trik, aby w końcu móc brać przyjemny prysznic, który nie szkodzi zdrowiu.

Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 26/10/08, 20:51

Gdzie ty mieszkasz, że masz tyle chloru w kranie?

Dlaczego nie hydrofor i zbiornik na deszczówkę pod prysznic?
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
sob Beckett
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 27/04/08, 19:36




przez sob Beckett » 21/01/09, 18:04

ojej, wstyd : Oops: ,
nie odpisałem na tą wiadomość....

Więc odpowiadając na pytanie, mieszkam w Bretanii, znanej, jak wszyscy wiedzą, z „niezrównanej jakości wody, tak czystej i tak czystej”. : Chichot:

Grupa hydroforów... nie wiem.
Ale instalacja z deszczówką to czemu nie, ale na razie nie będzie.
Dlatego potrzebuję na razie łatwego w instalacji systemu, który już teraz pozwoliłby mi poprawić jakość wody.

Na razie jedyne co znalazłem to antychlorowy filtr prysznicowy SPRITE KDF + chorgon..
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 26/05/09, 10:42

sambecett napisała:Na razie jedyne co znalazłem to antychlorowy filtr prysznicowy SPRITE KDF + chorgon..


Witam,

Zaczynam szukać czegoś do wody pod prysznic, ponieważ mój syn zaczyna mieć problemy skórne, które mogą mieć związek z wodą...

Przeprowadzając wyszukiwanie, znalazłem to samo, co ty (SPRITE + KDF). Próbowałeś tego?
Jeśli tak: czy jest skuteczny? czy możesz wysłać mi adres zakupu (w wiadomości prywatnej, aby uniknąć reklam)?
Jeśli nie, czy znalazłeś coś innego?

Dziękuję bardzo!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
sob Beckett
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 27/04/08, 19:36




przez sob Beckett » 07/06/09, 10:01

Witam,

więc tak, kupiłem i wypróbowałem filtr sprite kdf przez 4 miesiące ...
właściwie wzięłam wersję ze słuchawką prysznicową, z filtrem zintegrowanym w rączce, bo potrzebowałam też ekonomicznej słuchawki, a montaż filtra prysznicowego był dla mnie trudny...
ale to to samo, to tylko praktyczny szczegół, bo w użytkowaniu to to samo...

Co do wydajności, cóż, jestem zadowolony.
Koniec z zapachem chloru, bez wapienia, a moja skóra już nie piecze, nie ciągnie i nie wysycha jak wcześniej, kiedy wychodzę spod prysznica...
oto widoczne efekty.
potem są wszystkie efekty, które nie są od razu zauważalne, ale na pewno ważniejsze...

Nie wiem, czy to rozwiąże problemy skórne Twojego synka, ale w każdym razie nie zaszkodzi założyć filtr... a każdemu domownikowi wyjdzie to tylko na zdrowie.

Wyślę Ci link na PW..
Tam..
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 07/06/09, 10:50

Witam,

Chciałbym już zainstalować filtr pod prysznicem.. zmęczony kąpielą z tą wodą pełną chloru...

Jaką markę/model filtra polecasz do odfiltrowania dużej ilości śmieci z mojego prysznica (chloru, pestycydów, innych chemikaliów itp.)?
Jak najskuteczniejszy trik, aby w końcu móc brać przyjemny prysznic, który nie szkodzi zdrowiu.

ideałem moim zdaniem, który pozostaje prosty w montażu (przed podgrzewaczem), niezbyt drogim ale przede wszystkim skutecznym byłby filtr dzwonkowy do wypełnienia granulowanym węglem aktywnym..!!
(Type „Cintropur” , który dobrze wiem, że sam jestem w to wyposażony..)
duża ilość węgla, a co za tym idzie dłuższy czas „kontaktu” dla lepszej wydajności !!

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 08/06/09, 09:46

Dziękuję za informację !
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111