Korozja w zbiornikach odzysku wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
domekri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/09/08, 15:47

Korozja w zbiornikach odzysku wody




przez domekri » 12/09/08, 16:03

bonjour,
zainstalowaliśmy 6 zbiorników o pojemności 1000 litrów do odzysku wody deszczowej w pomieszczeniu, w którym znajduje się również kocioł na pellet drzewny. Zbiorniki plastikowe otoczone siatką, oddzielenie przestrzeni kotłowni betonową, ale otwartą ścianą. Zaatakowane są wszystkie miedziane i mosiężne rury w pomieszczeniu, a także wszystkie miedziane złącza w kotle... Myśleliśmy, że to problem korozji elektrolitycznej, ale przeczytałem w forum porady związane z kwasowością wody...czy może być jakiś związek? Wydaje mi się, że tak jest, ale czy ktoś miał do czynienia z tego typu problemem i jak sobie z nim poradzić? Czy sztuczka z kamieniami w wodzie wystarczy?
Czytałam też, że unikamy magazynowania wody deszczowej pod pokojami w domu, z wyjątkiem naszego przypadku: w czym tkwi problem? dziękuję za odpowiedzi i rady;
domekri
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/09/08, 16:22

nie możemy podać ogólnej zasady. będzie to zależeć od kwasowości danej wody deszczowej, ale także od tego, czy zbiorniki są otwarte i jakiej powierzchni (tylko mały otwór w pokrywie lub wycięta cała górna część zbiornika) itp.
będzie to również zależeć od warunków temperaturowych w danym pomieszczeniu i temperatury miejsc, w których może wystąpić kondensacja itp.

także, określ, co masz na myśli mówiąc zaatakowany?
czy to tylko utlenianie powierzchniowe, czy co.
dlaczego wydaje się, że eliminujesz możliwość zjawiska elektrolitycznego?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
domekri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/09/08, 15:47




przez domekri » 12/09/08, 17:24

rury są atakowane powierzchniowo (są czarne, jakby pokryte warstwą czarnej farby) i przewody elektryczne odizolowane na końcach również są czarne; zbiorniki nie są bardziej otwarte niż znajdujący się w górnej części otwór o średnicy około 30 cm. Korozja elektrolityczna to kolejna hipoteza, której wcale nie wykluczamy, ale co w tym przypadku zrobić? Latem temperatura jest umiarkowana, ponieważ zimą piwnica jest zakopana i ogrzewana bojlerem.
dzięki za odpowiedzi
domekri
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/09/08, 21:35

jeśli są czarne na powierzchni, jest to spowodowane ich utlenianiem przez tlen z powietrza. Nie atakuje ich, ponieważ tlenek miedzi chroni miedź pod spodem, więc nie martw się.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 12/09/08, 21:57

Witaj Domekri,
Widziałem to już wcześniej (jestem hydraulikiem), ale przyczyny są liczne i różnorodne!
Trzeba myśleć logicznie, żeby znaleźć przyczynę.
1) Ponieważ przewody elektryczne również są czarne, przyczyną nie jest woda deszczowa znajdująca się w rurach, lecz najwyraźniej jest to utlenianie powierzchniowe.
2) Na szczęście nie zostawilibyśmy kawałka miedzi w piwnicy. Jeśli on również jest utleniony, możesz wyeliminować problem elektryczny.
3) dlatego najtrudniejsze pozostaje powietrze w pomieszczeniu:
- Albo wilgotna piwnica, albo brak wentylacji
-Problem z uszczelnieniem kotła/komina, do pomieszczenia przedostaje się niewielka ilość gazów spalinowych (nawet bardzo mała, ale cały czas...)
-Używanie w pomieszczeniu rozpuszczalników, farb, sprayów itp.
-Jeśli dobrze czytam, jest to kocioł na pellet. Z czego wykonany jest zbiornik na pellet? jeśli jest to płyta OSB, może również „wysuszyć” znajdujące się w pomieszczeniu rozpuszczalniki
-Jeśli piwnica jest dobrze wentylowana, bliskość przemysłu? lub pole, na którym regularnie opryskujemy?
Krótko mówiąc, nie jest to proste, a lista nie jest wyczerpująca…
W tym przypadku będziesz musiał postępować BARDZO ekologicznie
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
Ale to, że rury są utlenione na powierzchni, nie oznacza, że ​​są złe.
Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych:
Zeskrob kawałek rury papierem ściernym i nałóż na niego bezbarwny lakier, to powinno go zabezpieczyć
Powodzenia
@+
0 x
domekri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/09/08, 15:47




przez domekri » 15/09/08, 14:08

dziękuję Swift2540 za zróżnicowaną odpowiedź, a także Dirkowi Pittowi!
oto nasze kontrole:

1/ w rzeczywistości utlenianie powierzchniowe; pocierając warstwę osadzoną na rurach i przewodach, znajdziemy miedź.
2/ właściwie wszystko w tej piwnicy wykonane z miedzi jest utlenione!
3/ powietrze w pomieszczeniu:
- zrobimy dodatkowe otwory (ale brak wentylacji może powodować utlenianie?)
- w sprawie hydroizolacji porozmawiam z hydraulikiem, który wykonał instalację i konserwację (i poszukam u nas przyczyn tych problemów); idem: czy to powietrze może powodować utlenianie?
- w tym pomieszczeniu nie przechowujemy produktów, dodatkowo używamy wyłącznie produktów „zdrowych” (organicznych itp.)
- zbiornik na pelet = do stworzenia silosu zbudowaliśmy ścianę z płyty wiórowej, zamykaną niewielkimi drzwiami włazowymi umożliwiającymi dostęp do wnętrza; dwie nachylone boki i ślimak bez końca do transportu pelletu do kotła.
- mieszkamy na wysokości 850 m n.p.m., w środku pól (od pokoleń na tej ziemi żyją krowy), bez przemysłu.

w przypadku rozwiązania polegającego na zabezpieczeniu rur OK, ale nie możemy w ten sposób chronić przewodów miedzianych kotła, w przeciwnym razie nie będzie przewodzenia prądu!

w rzeczywistości głównym problemem jest kocioł i jego obwody, które utleniają się: uziemiliśmy wodę w zbiornikach (duży przewód biegnący od wody do ziemi), kratki otaczające zbiorniki i rury spustowe z ocynkowanego dachu. .co więcej można zrobić (w ciągu czterech dni „uziemienia” użyte przewody są już utlenione!) przy okazji nadchodzącego chłodu?!!
to naprawdę nie nasza dziedzina (pracujemy, opiekując się „ludźmi”, a nie „maszynami”!!), więc ta historia utleniania wprawia nas w zakłopotanie +++ (a pozostała część fizyki i chemii ze szkoły średniej jest trochę odległa). ..).

ostatnia hipoteza: jeśli jest to wina wody deszczowej i jej kwasowości, jeśli do zbiorników dodamy wapień, to obawiamy się o gruz i pompę, która doprowadza wodę do naszych toalet i rur ogrodowych.. .
dziękuję za sugestie

domekri
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 15/09/08, 16:15

Witam,
Może to być również korozja siarkowa, wydaje mi się, że odrobina farby powinna rozwiązać problem.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Pégase
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 12/07/06, 09:22
Lokalizacja: Południowo - zachodnia Lot et Garonne




przez Pégase » 15/09/08, 16:47

Ten sam typ konstrukcji = te same wyniki (katastrofy) = ten sam błąd?
Z pewnością tak, to znaczy nie wiedzieć: http://www.eautarcie.com/Eautarcie/3.Ea ... iterne.htm
Zmodyfikowałem wszystko, ponieważ nie było już trudności.
0 x
domekri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/09/08, 15:47




przez domekri » 15/09/08, 22:01

witam i dziekuje za odpowiedzi...

Bibiphoque („Wydaje mi się, że może to być również korozja siarkowa, odrobina farby powinna rozwiązać problem”): czym malować i dlaczego? DZIĘKI

Pegasus: pospieszyliśmy na tę stronę; jak modyfikowałeś instalację? nie możemy przenieść kotła, na granicy zamknij obieg powietrza między strefą zbiorników a kotłem, co zrobiłeś z tym utlenieniem na przewodach elektrycznych?
dziękuję

domekri
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 16/09/08, 00:29

Dobry wieczór,
Nie miałem czasu przeczytać całego wodoszczelnego linku, ale jeśli woda stanie się zgniła = śmierdzi. Najtańszym urządzeniem pomiarowym jest nos nad jednym ze zbiorników : Chichot: : Chichot:
Ale czytając cię, problemem jest powietrze, ponieważ utlenianie ma miejsce na zewnątrz, a nie wewnątrz rur. Ponieważ jest to wieś, zapomnij o zanieczyszczeniach zewnętrznych. Pozostaje piwnica.
Agglo, jak sama nazwa wskazuje, jest aglomerowane, a więc klejone, a więc ftanole.
W przypadku siarki prawdą jest, że jest trochę w oleju opałowym i H2O+SO2=H2SO3=kwas.To bardziej przypomina mi jego nazwę, ale HSO4=kwas siarkowy. Ale nie wiem, czy w dymie z pelletu wydziela się siarka, czy też pellet jest złej jakości?
W każdym razie to nie brak wentylacji powoduje utlenianie, ale wilgoć. Powinieneś także wiedzieć, że jeśli w powietrzu nie ma produktu powodującego korozję (kwasu), utlenianie miedzi ma działanie ochronne, a nie destrukcyjne (jak rdza żelazna). Innymi słowy, jest to patyna czasu, która nie powoduje degradacji grubości rury lub kabla. Może nie jest ładna, ale nic wielkiego. Bez paniki!
Wszystkie obwody drukowane kotła są lakierowane, więc nie ma ryzyka, podobnie jak kable są powlekane, również nie ma ryzyka.
Umieść higrometr w piwnicy, aby sprawdzić wilgotność i zaklej otwory w zbiorniku, nawet tymczasowo, plastikiem i lepkim papierem. Następnie sprawdź, czy poziom wilgoci spada.
Kolejne pytanie: czy masz inną piwnicę? A co z rurami i kablami w tej drugiej piwnicy?
Logika, zawsze logika...
Ostatnia poruszona kwestia, przechowywanie wody pod domem: zajrzyj do dobrej książki o feng shuy, nie ma ona nic wspólnego z twoim problemem utleniania.
Powodzenia
@+
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108