Spuszczać szarą wodę do warunków gruntowych?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
giltoniel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/09/08, 16:33

Spuszczać szarą wodę do warunków gruntowych?




przez giltoniel » 07/09/08, 16:43

Witam wszystkich!

Mój teść przeprowadził się do małego wiejskiego domu, który ma standardowy system sanitarny. Tuż obok domu mamy mały drewniany domek, w którym spędzimy kilka weekendów z żoną i synem.
Domek ten nie jest wyposażony, z wyjątkiem źródła wody z domu.
Mam zamiar zbudować tam suchą toaletę, ale chciałbym tam postawić zlew.

Moje pytanie jest następujące:
Biorąc pod uwagę, że umywalka ta będzie używana wyłącznie do mycia rąk lub twarzy i mycia zębów, czy możliwe jest odprowadzanie szarej wody bezpośrednio do ziemi za domkiem, POD warunkiem, że używane są wyłącznie naturalne produkty? : Mydło Aleppo do rąk i twarzy, soda oczyszczona na zęby...? (lub inne w 100% naturalne produkty organiczne...)?

Zastanawiam się, ponieważ „wyprowadzenie” indywidualnego systemu sanitarnego może nie być łatwe…

Dziękuję za rady lub rozwiązania.

Wkrótce

Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Odprowadzić szarą wodę z warunków gruntowych?




przez drwal » 08/09/08, 17:04

gilthoniel napisała:[...] Moje pytanie jest następujące:
Biorąc pod uwagę, że umywalka ta będzie używana wyłącznie do mycia rąk lub twarzy i mycia zębów, czy możliwe jest odprowadzanie szarej wody bezpośrednio do ziemi za domkiem, POD warunkiem, że używane są wyłącznie naturalne produkty? : Mydło Aleppo do rąk i twarzy, soda oczyszczona na zęby...? (lub inne w 100% naturalne produkty organiczne...)?

Zastanawiam się, ponieważ „wyprowadzenie” indywidualnego systemu sanitarnego może nie być łatwe…

Dziękuję za rady lub rozwiązania.

Wkrótce

Oliwkowy
Jeśli chcesz, aby system był nieco bardziej wydajny niż rozsiew bezpośredni, wybierz mini filtr trzcinowy (jeśli nie znajdujesz się na północnym zboczu i nie na zbyt dużej wysokości).
W przeciwnym razie system stawów może również oczyszczać szarą wodę.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/09/08, 14:32

albo filtr słomkowy ;-)
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144