Beton VS kwas do zbiornika odzysku, żywotność?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
pady6
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/03/08, 15:38

Beton VS kwas do zbiornika odzysku, żywotność?




przez pady6 » 18/03/08, 15:51

witam wszystkich jestem tu nowy i to normalne bo ja projektuję a kiedy projektujemy i nie chcemy być dymani przez handlarzy co by dali radę sprzedać próżnię i cóż lepiej szukać informacji gdzie jest Neutralność (cześć Szwajcaria)

Zgodnie z informacjami, które udało mi się zebrać: beton w naturalny sposób reguluje ph wody deszczowej, pytanie w jakim stosunku do powierzchni i jak długo (jeżeli mój zbiornik ma 3 kostki, to jak długo będę musiał zostawić wodę w środku, zanim zobaczę Ph nie przycina wszystkich moich stawów)?

dziękuję za twoją radę
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/03/08, 16:03

Witaj !

zwykle beton jest stały przez długi czas;

tak, pozwala na remineralizację "kwaśnej" wody deszczowej... do picia!

ale jeśli właśnie wraca do sieci wodociągowej = prysznice, wanny, pralki to lepiej nie wkładać z powrotem minerałów wapiennych, bo celem jest ich pozbycie się, żeby nie zatykać rur i zrobić + skuteczne detergenty (używać mniej).

więc warto rozważyć plastikowy zbiornik?

ale oczywiście zakopane, aby uniknąć tworzenia się bakterii latem i zamarzania zimą.

Wolałbym skierować zbiornik betonowy do realizacji i wyłożenia basenu w środku!

dobre miejsce na betonowy zbiornik:
http://www.eautarcie.com/Eautarcie/3.Eau_de_pluie/A.Construire_la_citerne.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 18/03/08, 16:25

jonule napisał:więc warto rozważyć plastikowy zbiornik?


Jonule, kto opowiada się za plastikiem???? :zaszokować:

Czy na pewno nie chodziło Ci o: słoma? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/03/08, 17:07

Cicho!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 18/03/08, 17:13

Rooo ale :)

To był humor, a Jonule to odwzajemnia, co!?
0 x
pady6
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/03/08, 15:38




przez pady6 » 18/03/08, 17:38

Jonule i Christophe cześć,

Ok do wody pitnej; to osmoza (proszę nie rozpoczynać debaty na ten temat, przynajmniej nie teraz), kiedy rozwiązaliśmy główny problem (uh prime time)

"Kwaśna" woda i Jointy nie mieszają się dobrze (niebezpieczny koktajl, jointy i kwasy) Żartuję.....

Więc to jest moje zmartwienie: powiedziano mi, że wstrzyknięcie wody deszczowej do pralki miało wezwać SAV DARTY znacznie wcześniej niż oczekiwano… a ty nie jestem pewien, czy mama naprawdę lubi być zmuszana do wycierania prania pokoju, bo zatrzasnął się jakiś staw…. lub powtarzające się interwencje na podgrzewaczach wody

mówisz mi też o zbiorniku PE; od wyświetlanych cen przyprawia mnie o ból głowy....
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Beton VS kwas do zbiornika rekuperacyjnego, żywotność?




przez Leo Maximus » 18/03/08, 18:09

pady6 napisała:witam wszystkich jestem tu nowy i to normalne bo ja projektuję a kiedy projektujemy i nie chcemy być dymani przez handlarzy co by dali radę sprzedać próżnię i cóż lepiej szukać informacji gdzie jest Neutralność (cześć Szwajcaria)

Zgodnie z informacjami, które udało mi się zebrać: beton w naturalny sposób reguluje ph wody deszczowej, pytanie w jakim stosunku do powierzchni i jak długo (jeżeli mój zbiornik ma 3 kostki, to jak długo będę musiał zostawić wodę w środku, zanim zobaczę Ph nie przycina wszystkich moich stawów)?

dziękuję za twoją radę

Jakie jest pH wody deszczowej?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/03/08, 18:24

pady6 napisała:Ok do wody pitnej; to osmoza

A w kostkach lodu na Old Paddy? Żelazo... ferru... żelazista woda?




Obraz
Ostatnio edytowane przez Christine 18 / 03 / 08, 18: 28, 1 edytowany raz.
0 x
pady6
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/03/08, 15:38




przez pady6 » 18/03/08, 18:25

Nie wiem czy deszczówki (lol) nie zmierzyłem a dzisiaj jest tu raczej ładnie więc....

ale w związku z twoim pytaniem, przy okazji witam; Wydaje mi się, że działanie kwasu może różnić się z dnia na dzień, a nawet z jednego regionu do drugiego… czy o to chodzi?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/03/08, 18:40

pady6 napisała:Nie wiem czy deszczówki (lol) nie zmierzyłem a dzisiaj jest tu raczej ładnie więc....
ale w związku z twoim pytaniem, przy okazji witam; Wydaje mi się, że działanie kwasu może różnić się z dnia na dzień, a nawet z jednego regionu do drugiego… czy o to chodzi?

Powszechnie wiadomo, że woda deszczowa jest kwaśna, wszyscy tak mówią, a kto by pomyślał o mierzeniu pH i kwestionowaniu go? Cóż, tak, jest ktoś: ja. Obserwacja: niezależnie od kierunku wiatru, zmierzone pH wody deszczowej u mnie wynosi 7. Więc tutaj woda deszczowa jest neutralna, w przeciwieństwie do tego, co mi powiedziano w sąsiednim Jardilandzie. W Jardilandzie powiedziano mi też, że gleba tutaj jest bardzo kwaśna, więc trzeba dodać wapna, którego na wydziale jest pod dostatkiem, żeby ją zneutralizować. Więc zmierzyłem też pH mojej ziemi i... niespodzianka! wcale nie jest kwaśny, ale zasadowy! o pH 8,5.

Do pomiaru pH wody deszczowej można kupić zestaw Tetratest, który stosuje się w akwariach. Jest tani (6 euro?) i dokładny. W zestawie wystarczy na wykonanie kilkunastu testów.

Obraz


Obraz

Moja woda deszczowa jest neutralna nawet wtedy, gdy wiatr wieje z kierunku zachodnio-wschodniego, a nad rafinerią Donges przepływają chmury.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 21 / 03 / 08, 07: 56, 1 edytowany raz.
0 x

 


Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171