Pytanie o przyszłą instalację do odzyskiwania wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Steve.Gi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 03/03/08, 22:10

Pytanie o przyszłą instalację do odzyskiwania wody




przez Steve.Gi » 04/03/08, 19:35

Sytuacja:
Właśnie kupiłem dom w Alzacji, w górach Vosges. W moim ogrodzie na wzgórzu strumyk wody zbiera się w betonowym zbiorniku o pojemności około 300 litrów.
Niestety nie wiem, czy ta woda jest zlewnią źródła, czy drenażem góry.

Mój projekt:
Z tego betonowego zbiornika poprowadź rurę do mojej piwnicy (3 metry niżej), aby przechowywać tę wodę w zbiorniku o pojemności około 1000 litrów, a następnie pompę zaopatrującą toalety, pralkę i podlewanie na zewnątrz.

Moje problemy:
1) Chciałbym przefiltrować tę wodę przed moim zbiornikiem. Woda jest ogólnie bardzo czysta, z wyjątkiem ostatnich dni, przy ulewnym deszczu było pochmurno białe i nie wiem, czy czasami jest piasek. Wolę więc zapobiegać niż leczyć, zanim mój zbiornik będzie zbyt brudny. Chciałbym więc wiedzieć, jak zrobić filtr przy niższych kosztach. Myślałem, że użyję niebieskich filtrów piankowych do akwarium.

2) Biorąc pod uwagę, że to „źródło” dostarcza około 300 l/h, czy całą tę wodę mam przepuścić do zbiornika przelewem, aby uniknąć zastoju wody, czy też zapewnić system przelewowy u źródła, np. na poziomie filtra które chcę zainstalować.

3) Jaka jest pompa? Prosta pompa czy tłumik? W tej chwili korzystam z tłumika Al-Ko HWF 1300 INOX za 177 EUR
http://www.louisexpress.com/shop/produc ... cts_id=876
To powinno wystarczyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/03/08, 21:30

Witam,
Po co wydawać pieniądze na prąd do uruchomienia pompy?
http://pagesperso-orange.fr/energies-no ... h12-71.htm
0 x
Steve.Gi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 03/03/08, 22:10




przez Steve.Gi » 04/03/08, 21:54

Witam,
Po co wydawać pieniądze na prąd do uruchomienia pompy?
http://pagesperso-orange.fr/energies-no ... h12-71.htm


Ponieważ moja piwnica jest trzy metry poniżej źródła, więc na najniższym poziomie zbiornika mam tylko 0,3 bara ciśnienia. I nie da się nakarmić niczego powyżej źródła!!!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/03/08, 21:59

Wydawało mi się, że na schematach na tej stronie wskazują, że 1 metr delty P wystarczy
0 x
Steve.Gi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 03/03/08, 22:10




przez Steve.Gi » 04/03/08, 23:10

lejustemilieu napisał:Wydawało mi się, że na schematach na tej stronie wskazują, że 1 metr delty P wystarczy


Czy możecie mnie zapewnić, że miałbym wystarczający przepływ i ciśnienie w temperaturze N+2, to znaczy 6 metrów nad źródłem, aby użyć pistoletu do podlania czegoś, szczerze mówiąc, wątpię w to !!!! I to w każdym razie nie jest moje pytanie!
Pompa czy tłumik?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/03/08, 09:37

a jednak jeśli:
siłownik hydrauliczny potrzebuje jedynie 1 metra różnicy wysokości, aby wznieść się na wysokość 10 metrów.

cóż, potrzebujesz zbiornika na wodę wysoko, ale wtedy „masz ciśnienie w domu” i bez prądu.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/03/08, 10:00

Dziękuję Jonule,
W powietrzu wisiało trochę prądu, bałam się odpowiedzieć :D
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/03/08, 10:50

w przeciwnym razie wygląda źle, to mały wzmacniacz, co o tym myślisz?

Ze swojej strony mam prostą pompę powierzchniową, czy zbiornik nadciśnieniowy jest obowiązkowy?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/03/08, 11:15

jonule napisał:w przeciwnym razie wygląda źle, to mały wzmacniacz, co o tym myślisz?

Ze swojej strony mam prostą pompę powierzchniową, czy zbiornik nadciśnieniowy jest obowiązkowy?

WZMACNIACZ....
Wydaje mi się, że warunki są inne we Francji i Belgii
W Belgii nazywa się to „grupą hydroforową”
A tutaj mam pewne doświadczenie:
Kupiłem taki zespół jak ten o którym mówisz 17 lat temu...
Jest sprzedawany wszędzie ze wszystkimi markami, a zwłaszcza w supermarketach.
Ta grupa ma system przypominający zbiorniki wyrównawcze centralnego ogrzewania (jest tam gumowa kieszeń), który regularnie przecieka.
Jeśli zbiornik otaczający tę gumową "kieszeń" trochę rdzewieje, prowadzi to do jeszcze szybszego zniszczenia gumowej kieszeni lub membrany.
Ponadto worek ten należy napompować do bardzo określonego ciśnienia...
Generalnie to ciśnienie się zmienia, idzie nie tak, krótko mówiąc jest na krawędzi...
Więc powiedziałem sobie; ok, kupię grupę bez tej gumowej kieszeni, z elektroniczną regulacją ciśnienia.
Kupiłem tę grupę w supermarkecie...
Pojawił się problem: pewnego dnia skończył mi się zbiornik, a pompa była pusta...
Ponieważ wnętrze pompy było plastikowe... wszystko wewnątrz pompy się stopiło... :?
Teraz mam pompę wysokiej jakości; ale to ma swoją cenę
5 lat temu zapłaciłem za niego 400 euro, ale będę bezpieczny przez 25 lat, zapewniał mnie sprzedawca i jestem skłonny w to wierzyć.
*Brak gumowej kieszeni
*Regulacja elektroniczna (uruchamia się tylko w przypadku zużycia wody)
* Zatrzymuje się automatycznie, jeśli zbiornik jest pusty lub filtr jest zatkany) jest to bardzo ważne
* Solidna i niezawodna konstrukcja
*Brak ciśnienia powietrza do regulacji w membranie
Marka: Neptun
Ciśnienie tłoczenia: 6 barów
Moc: 800 watów
Typ: maxlent35E
Naprawdę radzę zapłacić tę cenę i kupić dobrą pompę.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/03/08, 12:15

Ja też tak myślę, dziękuję!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148