Kanister: zdjąć lub wylutowywania klejone rur PVC

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Kanister: zdjąć lub wylutowywania klejone rur PVC




przez Christophe » 09/12/07, 13:19

Wszystko jest w tytule: czy można zdemontować "stare" rury odprowadzające ścieki sanitarne w celu odzyskania kolan i kształtek do modyfikacji sieci?

Oczywiście myślę, że konieczne będzie użycie paskudnego rozpuszczalnika chemicznego, ale dobrze, jeśli pozwala na recykling sprzętu...
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 03 / 12, 14: 12, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/12/07, 13:39

Nie według mojej wiedzy (bardzo ograniczone, jeśli chodzi o łączenie PVC.

Wszystkie moje wcześniejsze próby odklejenia rurek z PVC zakończyły się niepowodzeniem. :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/12/07, 13:41

Cholera... jakich metod próbowałeś?

Bo po prostu czytam różne forums podobno z neta ogrzewając (opalarką) udało nam się wystartować...

Problem: Nie mam striptizerki, a cena striptizerki jest znacznie wyższa niż 3 lub 4 przymiarki, które mam nadzieję odzyskać...

Christine, możesz pożyczyć mi swoją suszarkę do włosów? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/12/07, 14:49

Tak, próbowałem z opalarką, wynik, kiedy i jeśli się poluzuje, kolano jest mało lub bardziej użyteczne, ponieważ jest zdeformowane.

Zauważ może, że byłem tam zbyt silny : Mrgreen:

A potem wszystko też zależy od użytego kleju i ilości, krótko mówiąc moje były "bardzo" sklejone i to już trochę stare.. :|

Jeśli chodzi o rozpuszczalniki, nigdy nie uzyskałem niczego konkretnego, ponieważ albo rozpuszczalnik nie działa, albo zmiękcza plastik, który odkształca się i pozostaje plastyczny.

Ale znowu mało wiem o PVC, dobre wiązanie na PMMA, łamie się plexi, ale nie wiązanie (pęknięcie może być spowodowane odparowaniem rozpuszczalnika, który tworzy mikroinicjator pęknięcia).
Ostatnio edytowane przez delnoram 09 / 12 / 07, 16: 00, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 09/12/07, 15:29

Robiłem to już striptizerką, trzeba rozgrzać równomiernie i niezbyt mocno i na całej klejonej powierzchni. Ale to prawda, gdy rury się zdeformują i nie można ich później dobrze skleić. Ale to mało opłacalne

Suszarka do włosów Christine nie nagrzewa się wystarczająco, a jeśli jest dobrej marki, ryzykujesz scenę sprzątania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 09/12/07, 15:30

Jeśli uratujesz kolanka i użyjesz ich ponownie w swojej instalacji, to na kolejnym zdjęciu nie będzie to wyglądało zbyt ładnie... : Lol:

Naprawdę nie warto ryzykować wycieku z regeneracją przewierconą papierem ściernym.
W nagłych przypadkach i konieczności zawsze możesz spróbować.

Myślę, że klej się nie poruszy. Jeśli chcesz odzyskać łokieć, będziesz musiał poświęcić prostą część rury, która się na nim pojawia, za pomocą szczypiec, noża, dłuta do drewna, materiału ściernego, czasu i Urgo.

Można również odciąć rurę 4 cm od kolanka i ponownie osłonić inną, albo za pomocą standardowej tulei łączącej do sklejenia, albo podgrzewając rurę, aby nadać jej „żeński” kształt.
Najlepszy jest kawałek drewna 40, zaokrąglony na końcu (rodzaj rękojeści kilofa).
Aby ogrzać, opalarka. Płomień może załatwić sprawę (gaz sodowy lub palnik piekarnika) z umiarem i kilka razy. Problem polega na tym, że bardzo szybko czernieje lub pali się, więc trzeba będzie go później pomalować.
Kiedy nagrzana rura przybierze kształt na drewnie, które obracasz, zanurz ją w misce z wodą lub wilgotną szmatką, aby stwardnieć
: Idea: Spróbuj z DEOM, wpychając prostą rurę do włazu na wymagany czas, powinno to załatwić sprawę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 09/12/07, 16:32

gegyx napisał:Można również odciąć rurę 4 cm od kolanka i ponownie osłonić inną, albo za pomocą standardowej tulei łączącej do sklejenia, albo podgrzewając rurę, aby nadać jej „żeński” kształt.
Najlepszy jest kawałek drewna 40, zaokrąglony na końcu (rodzaj rękojeści kilofa).
Aby ogrzać, opalarka. Płomień może załatwić sprawę (gaz sodowy lub palnik piekarnika) z umiarem i kilka razy. Problem polega na tym, że bardzo szybko czernieje lub pali się, więc trzeba będzie go później pomalować.
Kiedy nagrzana rura przybierze kształt na drewnie, które obracasz, zanurz ją w misce z wodą lub wilgotną szmatką, aby stwardnieć
: Idea: Spróbuj z DEOM, wpychając prostą rurę do włazu na wymagany czas, powinno to załatwić sprawę.


Osobiście tak to robię. Na starcie, jeśli rura nie jest super sklejona z amortyzatorami, czasami udaje nam się je zdjąć, ale sukces pozostaje rzadki.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/12/07, 17:24

: Arrow: Silny rozpuszczalnikowy klej do pcv jest porównywalny do spawania na zimno, rozpuszczalniki umożliwiają połączenie 2 plastikowych części, jak w przypadku spawania autogenicznego lub łukowego.

Wydaje mi się, że dobre kleje do PMMA działają na tej samej zasadzie.

Używam ciepła (piekarnik lub lampa lutownicza, ponieważ nie mam jeszcze dobrej opalarki z termoregulacją), aby uformować różne elementy, które chcę wykonać z pcv.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/12/07, 17:47

Citro napisał:Wydaje mi się, że dobre kleje do PMMA działają na tej samej zasadzie.


Tak to jest.

Korzystam z okazji, aby umieścić
Mały link o PCV 8)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/12/07, 17:57

delnoram napisał:Korzystam z okazji, aby umieścić
Mały link o PCV 8)


Świetny Twój link! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166