Suche toalety i „TLB”

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód

Suche toalety i „TLB”




przez mały wróbel » 23/02/07, 23:31

Witam,

Chciałbym tutaj otworzyć ten wątek na temat, który zyskuje na znaczeniu i na szczęście ze względu na jego interesy dla środowiska, a zwłaszcza jakości wody.....

Pozwólcie, że zasugeruję Państwu również przeczytanie pierwszej części pliku, który jej poświęcam na moim blogu, a następnie spotkanie z Państwem w celu omówienia ewentualnych reakcji...
Druga część obejmie znacznie bardziej praktyczne aspekty, takie jak osobista konstrukcja TLB wewnątrz lub na zewnątrz, ilustracje ze zdjęciami różnych modeli, kontrola zapachów, ustawodawstwo itp.

http://ec-eau-logis.over-blog.net/article-5769433.html

à bientôt
Cordialement :P
0 x
również witam ciebie !! ...
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 24/02/07, 10:27

nikt nie jest świadomy tego możliwego do uniknięcia zanieczyszczenia, ale komfort? mały powrót do przeszłości, kto to zaakceptuje? przed ostatecznym zanieczyszczeniem?
czekam na kontynuację!
zbiornik sceptyczny ogromnie zanieczyszcza środowisko?
o tym wszystkim w ściekach nie rozmawiajcie o tym!!!!!!!!!! : Evil: : Arrow: ale to jest daleko i ukryte!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 24/02/07, 16:24

Jestem sceptyczny Obraz : Chichot:
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 24/02/07, 17:26

Witam,

Dennis napisał:ale komfort? mały powrót do przeszłości, kto to zaakceptuje?


w rzeczywistości jest to o wiele ważniejszy krok naprzód niż krok w tył i to bez utraty komfortu....
po prostu „ograniczenie alimentacyjne” do zaakceptowania, co wszyscy, którzy są świadomi interesów TLB, robią bardzo chętnie… i którzy nie wahają się wyjść poza uprzedzenia…


Christine napisał:Jestem sceptyczny


ale nadal...?


Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...
Fil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/03/07, 08:58

Toalety suche i „TLB”...




przez Fil » 07/03/07, 09:52

Witam,
Gratulacje za utworzony plik!
Wkrótce zbuduję dla Ciebie TLB (być może zacznę już dzisiaj). Najpierw zrobię tymczasowe obok naszych klasycznych toalet i jeśli będzie dobrze, usunę je.
Plany można znaleźć na różnych stronach, ale nie wydają mi się one zbyt odpowiednie. Miałem okazję spróbować tlb wykonanego według tych planów (w skrócie jest to kostka z dziurką na górze, w której umieszczony jest pojemnik) i znalazłem się w niewygodnej pozycji do „sikania” (jestem człowiek i stojąc nie wiedziałem gdzie postawić stopy).
Dlatego też wydaje mi się interesujące wzięcie tej uwagi pod uwagę, jeśli chcesz umieścić plany w Internecie (lub doradzić mężczyźnie, aby usiadł).
Mam duży (organiczny) ogród i przywiązuję dużą wagę do wytwarzania kompostu (jest to jedyne źródło wkładu, jaki wnoszę do ziemi). Podczas kompostowania produkcji toalet nasuwa się wiele pytań:
- kiedy jest to papier (zawierający wybielacze, zmiękczacze itp.)?
- odnośnie udziału materiałów węglowych: trociny i wióry wydają mi się najłatwiejsze do zdobycia i wykorzystania, ale czy nie narażam się na zakwaszenie mojej ziemi, jeśli te pierwiastki będą pochodzić z drzew żywicznych? Alternatywą byłoby użycie ściółki (rozdrobnionych gałęzi różnego pochodzenia w zależności od wielkości moich drzew), ale wtedy pojawia się problem z ilością (jesteśmy czteroosobową rodziną). Poza tym myślę, że trociny znacznie bardziej pochłaniają płyny z ściółki lub martwych liści.
Czekam z niecierpliwością na resztę Twojej sprawy.
Jeśli ktoś może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami z TLB i kompostowaniem.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 07/03/07, 10:34

Brawo za ten plik podsumowujący małego pierrota.

Tym, którzy są zainteresowani tematem i nie zawsze mają pod ręką komputer podłączony do Internetu, przypominam na temat znakomitej książki „A Little Corner to Relief the Planet” autorstwa Christophe’a Elaina wydanej przez wydawnictwo Goutte de Sable (12 €).

Znajdziesz tam wszystko, co musisz wiedzieć o toaletach suchych, historię, różne techniki, modele dostępne na rynku lub techniki ich samodzielnego wykonywania...
Cały rozdział poświęcono także oczyszczaniu ścieków za pomocą filtrów roślinnych.

PS: to nie jest reklama, nie mam w tym żadnego interesu finansowego
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 07/03/07, 10:37

mały wróbel napisał:
Christine napisał:Jestem sceptyczny


ale nadal...?


To gra słów, Mały Pierrot. Christine nie jest tak naprawdę sceptyczką... jeśli wolisz, jest fałszywą sceptyczką : Lol: : Lol:

... Christophe mnie wyrzuci, jeśli nazwiem jego dziewczynę szambo... :zaszokować:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 07/03/07, 16:35

Targol napisał:Christine tak naprawdę nie jest sceptyczką... jeśli wolisz, jest fałszywą sceptyczką : Lol: : Lol:

To był po prostu kiepski humor : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 07/03/07, 20:58

Christine napisał:
Targol napisał:Christine tak naprawdę nie jest sceptyczką... jeśli wolisz, jest fałszywą sceptyczką : Lol: : Lol:

To był po prostu kiepski humor : Mrgreen:


ale nie (jeśli jest dobrze utrzymany), nie jest błotnisty :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 16/04/07, 18:02

Witam,

Dla zainteresowanych i/lub którzy czytali pierwszą część, pragnę zaznaczyć, że na moim blogu właśnie ukazała się druga część „pliku TLB”...

Ta druga część omawia praktyczne aspekty korzystania z suchej toalety „TLB”, jest ozdobiona ilustracjami i uzupełniona przeglądem „dobrych adresów”. :D

Po przeczytaniu chciałbym przeczytać twoje komentarze tutaj ..... dziękuję ..

Przeczytaj tutaj..

Wkrótce
Cordialement :?
0 x
również witam ciebie !! ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144