czy jestem we właściwym miejscu?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Josil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/07/06, 08:36
Lokalizacja: na północ

czy jestem we właściwym miejscu?




przez Josil » 03/07/06, 08:57

Właśnie połączyłem się z tą stroną, która bardzo mnie interesuje, jeśli chodzi o oszczędzanie energii.
Odzyskałem mój stalowy zbiornik paliwa 3000 l, który jest zakopany. co najmniej 20 lat temu czyściłem go, malowałem kilka razy i problem mam zawsze ten sam, woda jest żelazista, powoduje pojawienie się śladów rdzy na toaletach. : Evil:
rozwiązanie: gumowa membrana, specjalna farba, klejenie włókna szklanego żywicą, pytania, które sobie zadaję, a mianowicie ryzyko realizacji :?
jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź :D
0 x
Natura jest tylko jedna, jest niezastąpiona, szanujmy ją
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

czy jestem we właściwym miejscu?




przez Denis » 03/07/06, 20:23

cześć, w przypadku poli.włókna szklanego musisz to zrobić w środku: witaj gazy, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tej pracy, zapomnij o tym, w przeciwnym razie obróbka rdzy przez konwerter, a następnie pokrycie płynną gumą lub smołą..
0 x
Josil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/07/06, 08:36
Lokalizacja: na północ

rdzewiejący zbiornik




przez Josil » 04/07/06, 13:54

Cześć Denis
dziękuję za odpowiedź, tak właśnie myślałem o włóknie szklanym, jednak czy mógłbyś podać mi więcej wyjaśnień na temat produktu „konwerter” z płynnej gumy, jak go znaleźć? + :P
0 x
Natura jest tylko jedna, jest niezastąpiona, szanujmy ją
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/07/06, 14:50

powitanie

konwerter = kwas fosforowy; dobrze wybielić, odczekać 24 godziny i dokładnie spłukać wodą.

2 warstwy farby poliuretanowej z podkładem, który dobrze wykracza poza swój stopień, również do wykończenia, planuj łączenie i maskowanie jakości, w przeciwnym razie ugryziesz.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 04/07/06, 16:07

Czytałem gdzieś, że jeśli woda deszczowa miała tendencję do rdzewienia żelaznych zbiorników, to głównie przez jej kwasowość. Jednak możliwe jest skorygowanie tej kwasowości w dość prosty sposób poprzez zanurzenie w zbiorniku bloku kredy lub wapienia, który jest zastępowany, gdy tylko zostanie „zjedzony” przez kwasowość.

Może przed rozważeniem cięższych (i droższych) rozwiązań mógłbyś przetestować to rozwiązanie?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

czy jestem we właściwym miejscu?




przez Denis » 04/07/06, 22:45

dobrze sprawdza się przetwornica typu frameto 30eur/L lub rustol tańsza ale bardziej krucha (farby poliuretanowe zabronione i inne szybkoschnące).Kwas fosforowy zdziera i siarczanuje rdzę ale dozowanie jest delikatne, a to niebezpieczny kwas po płynie guma, rubson, mag de brico.
Powodzenia!
0 x
Josil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/07/06, 08:36
Lokalizacja: na północ

rdzewiejący zbiornik




przez Josil » 06/07/06, 08:27

Cześć przyjaciele
dziękuję wszystkim za pozytywne odpowiedzi. :D
Mam coś do załatwienia i zastosuję się do Twojej rady.
+ :P
0 x
Natura jest tylko jedna, jest niezastąpiona, szanujmy ją

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159