Kolekcja szarych ścieków

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
zouzou75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/04/06, 17:59
Lokalizacja: IDF

Kolekcja szarych ścieków




przez zouzou75 » 30/04/06, 15:10

Wielu mówi o odzyskiwaniu wody deszczowej ... Z mojej strony jestem zainteresowany odzyskiwaniem „szarej wody” (kąpieli, prysznica) w celu recyklingu w spłuczce toalety.

Mój pomysł jest następujący, wiedząc, że będę miał:
- 1 łazienka na piętrze
- WC na parterze

Zamierzam wsunąć elastyczny zbiornik z tworzywa sztucznego pod wannę (zbiornik na wodę pitną typu, dla łodzi), podłączony do odpływu wanny za pomocą rury „T”, aby przelew mógł spłynąć, jeśli konieczne.
Wtedy wystarczyłoby połączyć wylot zbiornika ze spłuczką toalety, które znajdują się na podłodze poniżej ... Ale pozostawiając jednak klasyczny kran, otwierany i zamykany do woli, na przypadek, w którym wyczerpał się zapas „szarej wody”…

Ponieważ niewiele znalazłem w sieci na ten temat i wydaje mi się zaskakujące, że nikt nie badał tego rodzaju systemu…
Czy ktoś tutaj próbował podobnego systemu? Znalazłeś jakieś wskazówki?
0 x
Sat-va
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 11/03/06, 10:55




przez Sat-va » 01/05/06, 08:27

Cześć,
to nie twój system, ale należy filtrować brud, prawda?
istnieje ryzyko zatkania układu spłukiwania.
0 x
niewiedza pozwala Menner owce lub chcemy.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 01/05/06, 13:34

Wspomniałem o tym kilka razy i skorzystam z remontu łazienki (minęło 8 lat, odkąd kupiliśmy dom i możemy korzystać tylko z prysznica), aby to dostosować.

Odłożyłem na bok (w pojemnikach na śmieci) rośliny wodne, aby oprócz filtracji piaskowej dokonać drobnego biologicznego oczyszczenia.

Ilość mydła jest stosunkowo niewielka w porównaniu do ilości wody. Obecnie zbieram wodę z pryszniców i wanny małej dziewczynki (w jej plastikowej wannie) i używam jej do podlewania roślin i toalet.

W przeciwieństwie do ciebie, moja toaleta jest na górze. Będę musiał przenieść wodę na górę i przechowywać na poddaszu (w zbiorniku 220 l podgrzewacza wody HS, który wymieniłem w zeszłą środę ...)
0 x
zouzou75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/04/06, 17:59
Lokalizacja: IDF




przez zouzou75 » 01/05/06, 21:38

Ach, ciekawe ... Więc użyjesz pompy, prawda? Co weźmiesz za system?

W przeciwnym razie, aby odpowiedzieć na problem „czyszczenia” wody ... Szczerze mówiąc, myślę, że dzieje się tak głównie dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni (przepraszam za marnotrawstwo!), Aby ulżyć sobie w wodzie pitnej. Ale tak naprawdę, jak mówi ex-oceano, woda pod prysznicem lub w łazience jest w rzeczywistości bardzo mało brudna: 1/1000 mydła, które unosi się w środku, aby wszystko zniszczyć ...
Ponadto, ponieważ często perfumuję kąpiele z dodatkiem sody oczyszczonej (uznanej substancji przeciwwapiennej) z dodatkiem olejków eterycznych, powinno się to nazywać „zanieczyszczeniem” ...

Z tego dochodzę do wniosku, że płukanie zbiornika raz w roku lub co 6 miesięcy czystą wodą i octem powinno wystarczyć ...
0 x
zouzou75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/04/06, 17:59
Lokalizacja: IDF




przez zouzou75 » 01/05/06, 21:43

Ach, i tak: gdzie zrobisz filtrację piasku?
Gdy mówisz o roślinach, zakładam, że przechodzisz przez ogród?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/05/06, 01:28

W przeciwnym razie do oczyszczenia wody można użyć bełkotki
akwarium z pasującą pompą. Nie zużywa
dużo, wystarczy kilka godzin podzielonych na 5-minutowe przyrosty w ciągu dnia.
woda zastyga i perfumuje Twoją łazienkę.
Do pompowania wody użyłbym regulowanej grupy hydroforowej
ma 2 paski.
Pamiętaj, aby zapewnić ewakuację w celu przelania twojego zbiornika.
Użyj tego odpływu, aby nakryć powierzchnię wody.
Przy odrobinie szczęścia bubbler wytworzy pianę, która może być
ewakuowany przez przelew.
Aby wyczyścić dno zbiornika, użyj do tego celu próżni w piwnicy
praca jest bardzo efektywna.

Bądź na bieżąco z pozostałymi doświadczeniami.

Rozbudzasz moją ciekawość, sprawiłem, że zadałem to pytanie Google
oto co znalazł:

http://www.bracsystems.com/fra/accueil.html

http://durable-et-responsable.hautetfor ... d-eau.html

Z pewnością są inni, ale nie miałem odwagi
poszukaj więcej.
0 x
zouzou75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/04/06, 17:59
Lokalizacja: IDF




przez zouzou75 » 02/05/06, 10:23

Doskonale, twój link „Brac”! Nadal cieszy mnie fakt, że ktoś już o tym pomyślał! :D
(Miałem problem z googlowaniem!)

W przypadku bubblera obejrzę to, jeśli zrozumiem, jak to działa i co możemy z tym zrobić (w przeciwnym razie przekażę to mojemu przyjacielowi: on jest przede wszystkim złotą rączką!). Ale nawet niskie zużycie energii elektrycznej trochę mnie denerwuje: zabawa jest wciąż bardzo ekonomiczna!
(Jest to również zaleta mojego układu: nawet nie potrzebuje pompy, wystarczy ciśnienie).

Powiedziałem sobie, że skoro codziennie bierzemy prysznic, to powinno wystarczyć, aby odnowić wodę i zapobiec jej stagnacji ... Ale nie jestem specjalistą od wody: dlatego może filtr piaskowy czy węglowy? :?

W przeciwnym razie, dla suchych toalet, dla mnie nie ma mowy, ponieważ mieszkam w dupleksie (budynek miejski).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 02/05/06, 15:46

W przypadku bubblera nie jest to skomplikowane, chodzi o małą pompę
powietrze wdmuchiwane przez wąż niskiego powietrza
ciśnienie porowatego bloku syntetycznego, który wytwarza pęcherzyki.
: Chichot:
Moc pompy zależy od głębokości, na której to działa
zostanie umieszczony bełkot, a także pożądany przepływ powietrza.

Jeśli chodzi o inwestycję w system recyklingu,
ponieważ jest to produkcja domowa, jest bardzo
rozsądne Jeśli to może cię pocieszyć, oszczędza wodę
głównie koszty krótkoterminowe.

Jedyną rzeczą, która uniemożliwia mi instalację tego systemu, jest to
Obawiam się, że pani domu dostanie infekcji drożdżami
po plusku. Nie robi to fałdu, który by mnie zrobił
Oprócz tej niechęci system wydaje mi się bardzo
ciekawe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 02/05/06, 17:54

Królik napisał:Jedyną rzeczą, która uniemożliwia mi instalację tego systemu, jest to
Obawiam się, że pani domu dostanie infekcji drożdżami
po plusku. Nie robi to fałdu, który by mnie zrobił
Oprócz tej niechęci system wydaje mi się bardzo
ciekawe.

powitanie
: Idea: ostentacyjnie umieściłeś peletkę wybielacza, mówiąc, że rozpuszczenie zajmuje 5 lat i jesteś przykryty : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
zouzou75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/04/06, 17:59
Lokalizacja: IDF




przez zouzou75 » 04/05/06, 18:45

Taka sama opinia, jak Zac: uderzenie grzybicy, moim zdaniem, które wchodzi w skład parano higienistki ...!

Powiedzmy, że przywodzi mi to na myśl wszystkie te „antybakteryjne” produkty (i które są toksyczne), które odłożyli nam życzliwi, życzliwi przemysłowcy ... i których częste stosowanie w rzeczywistości nie jest zalecane, ponieważ bakterie… ... no cóż, to normalne, że są w domu, nie trzeba mieszkać w szpitalu, a także mieć normalną obronę immunologiczną! : Mrgreen:

Cóż, po tym, jak ktoś przyniesie mi poważny link, który pokaże mi, że woda z prysznica przechodząca przez 24 do 48 godzin w zbiorniku może zrodzić wybuchowy bulion hodowlany, który może skoczyć na mój tyłek ...! Dobra, przyjrzę się temu. :P

Tymczasem nadal jestem zdeterminowany, aby zaoszczędzić około 15 spłukań na kąpiel ... co wydaje się zarówno zielone, jak i szybko opłacalne!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141