Francuskie prawo dotyczące odzyskiwania wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Podania
x 17

Francuskie prawo dotyczące odzyskiwania wody deszczowej




przez Podania » 09/04/06, 16:42

„Sikamy i robimy kupę w wodzie pitnej…”

To uwaga wygłoszona przez kogoś podczas wczorajszego programu „CO2 mon amour” na antenie France-Inter… nie pozostawia nikogo obojętnym :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Re: Robimy kupę i sikamy do wody pitnej...




przez bojourvous5094 » 09/04/06, 18:16

Benoit- napisał:To uwaga wygłoszona przez kogoś podczas wczorajszego programu „CO2 mon amour” na antenie France-Inter… nie pozostawia nikogo obojętnym :zaszokować:

_________
Znam kogoś, kto pracuje w miejskiej stacji uzdatniania wody w Quebecu, zrobił mi ten sam komentarz… Ale dodał też, że ścieki są łatwe do oczyszczenia, gdy zawierają tylko „siki”, mocz jest z natury produktem sterylnym…

Używamy dużo uzdatnionej wody, aby po prostu usunąć mocz… To fakt… Woda, którą naprawdę zużywamy, to około 5% wody do picia i pod prysznic… Reszta jest używana tylko do celów sanitarnych, jeśli mogę tak powiedzieć….
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/04/06, 18:20

Ben vui odzyskiwanie wody deszczowej (a raczej jej ponowne wprowadzanie do sieci przez osoby prywatne) jest zabronione we Francji... w Niemczech i Belgii od 20 lat działają 2 obiegi...

We Francji nie mamy ropy, ale mamy „lobbieslois”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/04/06, 19:18

Econology napisał:Ben vui odzyskiwanie wody deszczowej (a raczej jej ponowne wprowadzanie do sieci przez osoby prywatne) jest zabronione we Francji... w Niemczech i Belgii od 20 lat działają 2 obiegi...

We Francji nie mamy ropy, ale mamy „lobbieslois”…

Przypuszczam, że nie jest zabronione tworzenie obwodu niezależnego od sieci do zasilania toalet.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/04/06, 19:30

Cuicui napisał:Przypuszczam, że nie jest zabronione tworzenie obwodu niezależnego od sieci do zasilania toalet.


Według mojej wiedzy TAK dokładnie! Ale prawa mogły się zmienić, odkąd to przeczytałem... Powinieneś dowiedzieć się o obowiązującym prawie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 09/04/06, 21:43

Z tego co czytałem w kilku miejscach (m.in.tutaj ou tutaj ou było), można to zrobić pod warunkiem, że obieg wody dystrybucyjnej nigdy nie jest podłączony do obiegu wody obiegowej lub deszczowej. Te 2 muszą być idealnie rozdzielone, a krany podłączone do obiegu wody deszczowej/recyklingu mają wzmiankę o wodzie niezdatnej do picia.

Tak więc, jeśli zasilasz swoją toaletę, pralkę, podlewasz ogród zbiornikiem, nie powinieneś mieć kranu, który przełącza się z zasilania, ale mieć system napełnienia zbiornika wodą z kranu, jeśli jej poziom jest zbyt niski.

Obejmuje to zatem 2 obwody wodne, doskonale zidentyfikowane i niezależne, z których obieg dystrybucji wody może wspierać drugi w przypadku niskiego poziomu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/04/06, 21:45

Były oceaniczny napisał:Z tego co czytałem w kilku miejscach (m.in.tutaj ou tutaj ou było), można to zrobić pod warunkiem, że obieg wody dystrybucyjnej nigdy nie jest podłączony do obiegu wody obiegowej lub deszczowej. Te 2 muszą być idealnie rozdzielone, a krany podłączone do obiegu wody deszczowej/recyklingu mają wzmiankę o wodzie niezdatnej do picia.


Dziękuję za szczegóły, ale więc… z tym prawem, kiedy pada więcej, nie możemy już robić kupy/siusiu? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Lub, jak mówisz… napełnij zbiornik rekuperacyjny wodą pitną… Brawo Francja…
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/04/06, 21:58

Cześć

Nie skończyłeś nawlekać much : Lol: zrób tak jak ja, załóż zawór zwrotny, jeden obieg i nie martw się o LOIS
złożone przez klaunów, którzy nas okradają. : Evil:

@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
geogia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/05, 09:59




przez geogia » 09/04/06, 22:05

Pieprzyć to! Odpowiadasz szybciej niż ja piszę... : Mrgreen:
W przypadku odrzutów:
Płacimy z miejskiego rachunku za wodę, podatku sanitarnego + różnych innych podatków, od zużytych przepływów zarejestrowanych na wodomierzu.
Sanitacja to sprzątanie, oczyszczanie wszystkiego, co jest wrzucane do kanalizacji (łącznie z toaletami, detergentami itp.), aby trochę później wrzucić do rzeki zupę, trochę jaśniejszą; powrót do natury, unikając zbytniego wpływu na środowisko.
Dziesięć kilometrów dalej w dół rzeki inna zlewnia pompuje wodę z rzeki, dodaje jej trochę chloru i ponownie rozprowadza… Cykl życia!
Jeśli firma wodociągowa przyjdzie na inspekcję twojego domu i stwierdzi, że jest to inna woda niż ta, którą dostarczają (po 3 € za m3), którą odprowadzasz do kanalizacji, przez toaletę lub pralnię, nie są zbyt szczęśliwi, ponieważ oczyszczą wodę, której nie sprzedali (w dużej mierze), ale będą musieli trochę posprzątać, aby wypuścić ją do natury.
Możesz odpowiedzieć, że woda z wieży ciśnień służy również do podlewania ogrodu, więc nie zanieczyszczaj i wróć bezpośrednio do natury. Zobaczą tylko pierwsze wykroczenie.
Kiedy firma korzysta z wody miejskiej do podlewania swoich terenów zielonych, zazwyczaj ma zainstalowany osobny licznik, przeznaczony do podlewania, tak aby podatek sanitarny był odliczany od rachunku.
Do dostarczania innej wody (deszcz, remis, rosa : Chichot: ), istnieje obowiązek, aby sieć ta nie mieszała się z dostarczaną przez miasto, aby uniknąć niekontrolowanego powrotu wody do sieci miejskiej (bakteriologia, chemia w standardzie). Y jest tolerowane, pod warunkiem zamontowania zaworu zwrotnego po stronie wody miejskiej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 09/04/06, 22:09

W przypadku siusiu/kupy musimy również zmienić nasz sposób życia. Jest toaleta TLB (Biological Litter Toilet) inaczej nazywana toaletą suchą.

Musimy dać radę przekonać naszych towarzyszy (mocno przywiązanych do naszego stylu życia lub spłukując się i zapominając)...

Jest to wiadro w pudełku, w którym robimy i przykrywamy trocinami. Celuloza drewna blokuje reakcje enzymatyczne powodujące zapach moczu, a trociny pokrywają całość. Niektórzy używają pachnących trocin (na przykład cedru) i naturalnie ładnie pachną.

Regularnie, co tydzień lub co 15 dni, opróżniamy wiadro w kompostowniku i przechmielamy po wzbogaceniu naszej gleby.

Nie ma pożytku z wody, z wyjątkiem mycia wiadra po opróżnieniu. . .
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138