Ogranicznik sprężynowy: potrzeba wyjaśnienia

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Ogranicznik sprężynowy: potrzeba wyjaśnienia




przez Olivier22 » 23/06/22, 02:02

Halo
Chcę zainstalować ograniczniki uderzeń wodnych w mojej instalacji sanitarnej.
Doprecyzowuję, że moim celem nie jest cisza, ale przede wszystkim ochrona orurowania, która jest delikatna konstrukcyjnie (przekroczona dziesięcioletnia gwarancja, teraz trzeba się z tym pogodzić)

Z grubsza zidentyfikowałem 3 typy:
- opony membranowe, które są ogromne i drogie, ale trwałe i bez trudu można je ponownie napompować;
- opony "proste" będące komorami powietrznymi bez separacji, dość nieporęczne i które trzeba co jakiś czas odpowietrzać;
-A te z tłokiem+sprężyną: najtańsze i najbardziej kompaktowe.

Preferuję pojedyncze opony, ale obawiam się, że nie mam wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić je tam, gdzie chcę; a potem, kto wie dlaczego, są znacznie droższe niż ich wiosenne odpowiedniki.

Są to również najczęstsze. Ale zadają mi kilka pytań:
1- Czy są tak wydajne jak opony? (bezwładność tłoka, tarcie: tak wiele cech, które a priori nie sprzyjają pochłanianiu fali)

2- Jak można je wyczyścić, skoro górna część jest zamknięta?
Wydaje mi się utopijne wiara, że ​​woda nigdy nie przeniknie ponad tłok... Czy się mylę?

Dziękuję za wyjaśnienia.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez phil59 » 23/06/22, 09:03

Witam,
Dlaczego marny?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Christophe » 23/06/22, 09:17

Montowałem ten model pod zlewem ponad 12 lat, bez obaw... To jedyna instalacja i działa bardzo dobrze!

Znajduje się na wlocie zimnej wody i działa również z ciepłą wodą (ale musi to zależeć od instalacji hydraulicznej: ewentualny zawór zlikwiduje efekt nurnika)

0 konserwacji, 0 konieczności oczyszczenia... tylko szczęście!

anti_belier_hydraulique.jpg
anti_belier_hydraulique.jpg (128.8 KiB) Obejrzano 3204 razy


Myślę, że to sprężyna… i uważam też, że nie powinniśmy stawiać kilku (rezonans?)

Wydaje mi się, że można użyć małego zbiornika wyrównawczego...ale musi się nadawać do wody pitnej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Christophe » 23/06/22, 09:20

To rzeczywiście jest wiosna: https://www.caleffi.com/france/fr/catal ... ier-525040

A notatka jest dobrze zrobiona: https://www.caleffi.com/sites/default/f ... 0_09fr.pdf

Aby odpowiedzieć na twoje drugie pytanie, jest podwójna pieczęć:

Zrzut ekranu 2022-06-23 w 09-19-35 01020_FR - 01020_09fr.pdf.png
Zrzut ekranu 2022-06-23 w 09-19-35 01020_FR - 01020_09fr.pdf.png (40.92 KiB) Dostęp 3204 razy


Jednak ten model ma jedno ograniczenie:

Zaczyna działać przy: 3 barach

Nie każdy ma 3 batony z beczki. . . zrobiliby lepiej, gdyby włożyli 1.5 do 2 batoników.

Szkoda, że ​​nie możemy wytarować sprężyny...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Ahmed » 23/06/22, 14:55

Na instalacji przy, powiedzmy, 2 barach, zjawisko „taranowania” spowoduje silne (i krótkotrwałe) nadciśnienie, które będzie kompensowane przez tego typu urządzenie. Jeśli tak nie jest, a nadciśnienie jest tylko umiarkowane (na przykład mniej niż 3 bary!), nie ma potrzeby stosowania takiego sprzętu, zwłaszcza że rury generalnie wytrzymują te skoki dzięki deformacjom, które są rozłożone na całości i to raczej wynikający z tego hałas, który jest uciążliwy dla mieszkańców....
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez sicetaitsimple » 23/06/22, 15:34

Ahmed napisał:Na instalacji przy, powiedzmy, 2 barach, zjawisko „taranowania” spowoduje silne (i krótkotrwałe) nadciśnienie, które będzie kompensowane przez tego typu urządzenie. Jeśli tak nie jest, a nadciśnienie jest tylko umiarkowane (na przykład mniej niż 3 bary!), nie ma potrzeby stosowania takiego sprzętu, zwłaszcza że rury generalnie wytrzymują te skoki dzięki deformacjom, które są rozłożone na całości i to raczej wynikający z tego hałas, który jest uciążliwy dla mieszkańców....


Ahmed, ty, który generalnie tak dobrze piszesz, mam zamiar skierować do ciebie tę samą uwagę, co do dziesiątek młodych inżynierów, których widziałem podczas mojej stosunkowo długiej kariery.
Nie piszemy 2 (lub 3) taktów, piszemy 2 (lub 3) takty. Tak jak piszemy 2 lub 3 m, jeśli jest to długość.
Z drugiej strony możesz napisać dwa lub trzy takty.
No tak, symbol słupka to słupek. Symbolem „metr” jest „m”.

W zasadzie nie rozumiem, po co pozbawiać się akcesorium mającego na celu zminimalizowanie tych uderzeń hydraulicznych, jeśli instalacja jest taka, że ​​są one ważne. Na dłuższą metę może to być bardzo destrukcyjne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6514
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Macro » 23/06/22, 15:35

Osobiście zainstalowałem ogranicznik ciśnienia... Znacznie zmniejsza zużycie wody (pod prysznice i inne sporadyczne zastosowania) poprzez zmniejszenie natężenia przepływu w kranach... A przede wszystkim... Nigdy więcej przecieków na tych pieprzonych grupach bezpieczeństwa podgrzewaczy wody ...ale dobry młot wodny...Szczerze pracuje w przemyśle z wszelkiego rodzaju antywybuchami (pęcherz, tłok sprężynowy, tłok gazowy)...Gwarantuję, że koniecznie upada po "czasie" : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez phil59 » 23/06/22, 15:48

Makro napisał:
„od pewnego czasu” : Chichot:



Ahhhhhhhhhh, to jak lufa armaty.... : Lol: : Arrow:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez Ahmed » 23/06/22, 16:08

Pisownia to niepewna „nauka” w języku francuskim i nie znam nikogo, kto nigdy nie popełnia błędów. Co więcej, nie jest to tak poważne, o ile struktura zdań pozostaje poprawna, składnia akceptowalna, a znaczenie jednoznaczne...
Nie do końca rozumiem różnicę jaką robisz, oh* To było proste, między zapisem dwóch wyrażeń: „2 lub 3 bary"A"dwa lub trzy takty", czy możesz mnie oświecić?
* Ta inwokacja nie jest w żaden sposób ironiczna... 8)

Ogranicznik ciśnienia jest bardzo rozsądny w zależności od okoliczności. Jeśli chodzi o grupy bezpieczeństwa, to są one przeznaczone do odprowadzania objętości wody, która rozszerza się za każdym razem, gdy następuje cykl grzania, a ponieważ zawór tej grupy znajduje się w dolnym położeniu, kamień wapienny osadza się „po pewnym czasie” na gnieździe powodując mały stały wyciek. Prawdziwym rozwiązaniem jest wstawienie małego zbiornika buforowego, który pochłonie nadmiar objętości podczas ogrzewania i rozprowadzi go podczas regałów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Ogranicznik sprężynowy: wymaga wyjaśnienia




przez phil59 » 23/06/22, 17:21

Już się tym nie martwię....

kw jest niepoprawne, to kW przez duże W, ponieważ był pan Watt...

Na szczęście mylę kW i kWh, ale w kontekście jest to zrozumiałe, ale puryści nie lubią…

Pracuję w hipermarkecie, a kiedy byłam na dyżurze, miałam zdaną wagę i miary...

Oczywiście weryfikacja wszystkich wag, bez obaw, byliśmy na bieżąco w naszych miniaturach, a jego norma kg wykazywała 1 kg na wszystkich wagach...

Etykiety elektroniczne, które zamiast przecinka podają kropkę, ale dla faceta, którego pokazaliśmy, droższe niż to, co faktycznie sprzedaliśmy...

I plakat w owoce i warzywa...

Kierownik wydziału napisał:

1 € za kilogram "**********".

Nie sądzę, żeby klient zrozumiał....

Facet eksplodował, przypominając mi, że kilogram sam w sobie nie jest jednostką miary, a należy go zapisać kilogram...
A na koniec mówi mi, że chce, aby wszystkie wagi były wyrażone w kilogramach..

Ja, który sądził, że kg jest jednostką masy, a nie wagi....

Czyli.... każdy może się mylić, o ile w kontekście jest to całkiem zrozumiałe...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227