Pokrętło oszczędzania wody REX ... i ciepła

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Fabrice Paille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/11/21, 10:07
Lokalizacja: 69 Loara nad Rodanem
x 7

Pokrętło oszczędzania wody REX ... i ciepła




przez Fabrice Paille » 13/11/21, 09:10

Halo

W trakcie montażu termodynamicznego podgrzewacza wody zabrałem córkę do marketu budowlanego, a ona chciała wziąć prysznic z hydromasażem oszczędzającą wodę (15 € w casto i 5 euro w manomano). Jak wszyscy, wiedziałem, że ta głowica oszczędza wodę, ale nie sądziłem, że oszczędza też ciepło.

Głowica działa dobrze, a z najprzyjemniejszego uczucia płukania cieszy cała rodzina, zwłaszcza kobiety, dla których mycie długich włosów to dzień i noc, a wszyscy widzieli drugi efekt tego doznania. prysznice są krótsze (osobiście zszedłem z 4 minut do 3 minut w wodzie)

Korzystając ze znanych danych mojego starego zestawu (podgrzewacz wody + standardowe pokrętło) oraz nowego zestawu (podgrzewacz termodynamiczny + głowica prysznicowa eco), przeliczyłem energię podgrzewacza wody, a tym samym czas prysznica.
http://maison.electrique.free.fr/spashower.xlsx

Ogólnie rzecz biorąc, szybkość przepływu zmniejszona o 33%, a czas prysznica skrócony o 30%; jest to zatem ponad 50% oszczędności na wodzie pod prysznicem, ale także na cieple wody. Reasumując to urządzenie przy kosztach krańcowych zaoszczędzi mi około 172 € wody (34m3 lub 1/3 rocznego zużycia) i około 180 € ciepła (w elektrycznym podgrzewaczu wody, 36 € w termodynamice podgrzewacza wody). Jest to zatem maszyna, która przynosi rocznie od 200 do 350 € (według CE). To prawdziwe narzędzie gospodarki, którego zwrot z inwestycji następuje w ciągu kilku dni. Aby dać trend, z głowicą prysznicową i CET podzieliłem mój dzienny koszt energii prysznica o prawie 10 (od 1,06 do 0,11) w porównaniu ze standardową głowicą prysznicową i podgrzewaczem wody z efektem Joule'a.

Duża wada pokrętła oszczędzania wody: zwrot z inwestycji w termodynamiczny podgrzewacz wody właśnie się podwoił.

Fabrice
http://maison.electrique.free.fr/
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Re: Pokrętło oszczędzania wody REX ... i ciepła




przez Christophe » 13/11/21, 09:41

FabricePaille napisał:Duża wada pokrętła oszczędzania wody: zwrot z inwestycji w termodynamiczny podgrzewacz wody właśnie się podwoił.


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

A że z głowicą? : Mrgreen:

Na forum zrobiliśmy testy porównawcze lata temu, ja osobiście mam pokrętło zamgławiające, które prawie nic nie zużywa (6L/min w pełni, ale używam go nie do końca…więc musi być około 3L).

Znalazłem te 3 tematy:

pompowanie wody Filtracja / debetowe-Reel-heads-de-prysznic-ekonomiczny-w-wodzie-t12498.html

filtracja-pompowania-wody /prysznic-z-mikro-kropelkami-zaparowanie-t10142.html

filtracja-pompowania-wody / rzeczywista-cena-wanny-lub-prysznicu-do-wody-ogrzewania-t12727.html


Tutaj zmierzyłem przepływ 3 + zénithal: chronometr na 4L dla prysznica i 5L dla zenitalu. Mikser otwarty do dołu na zimnej wodzie.

Christophe w 2010 napisał:Tutaj zmierzyłem przepływ 3 + zénithal: chronometr na 4L dla prysznica i 5L dla zenitalu. Mikser otwarty do dołu na zimnej wodzie.

Wynik podawany w L / min:

Spryskiwacz ręczny „normalny” (= strumień rozproszony): 13.3 l / min
Rączka natrysku „Karcher” (= strumień centralny): 10.4 l / min
Prysznic ręczny „Mgiełka”: 6.3 l / min

Zenithal: 17.6 L / min

Uwaga ciśnienie sieciowe w domu jest dość ważne: sąsiad mierzył pręty 5 dziennie.

Myślę więc, że tryb zamgławiania może spaść do 5 L / min pod słupkami 3. Tak więc, jak myślałem, jest bardzo skuteczny (płaski: oczywiście wysyła trochę mżawki w powietrzu)
1 x
Fabrice Paille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/11/21, 10:07
Lokalizacja: 69 Loara nad Rodanem
x 7

Re: Pokrętło oszczędzania wody REX ... i ciepła




przez Fabrice Paille » 13/11/21, 09:49

Bonjour Christophe

Rzeczywiście, użytkownicy zauważyli już dobrą poprawę płukania. Dobrze przyjmuję te produkty, ponieważ mam drugi prysznic do przerobienia. Dziękuję Ci

Fabrice
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143