Wylot filtra typu słomkowego

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Clulu1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/09/21, 13:38
x 1

Wylot filtra typu słomkowego




przez Clulu1 » 15/09/21, 14:07

Cześć!

Szukam pomysłu na zaprojektowanie czegoś w rodzaju "domowego" filtra słomkowego dostosowanego do konfiguracji mojego systemu kanalizacyjnego.... rzeczywiście wylot mojej szarej umywalki/prysznicy dociera do włazu.poziom gruntu, z którego znowu zaczyna się większa rura, ta od ewakuacji.Chciałbym filtrować w włazie, ale obawa że moje dwie rury będą prawie na tym samym poziomie, nagle nie mogę zainstalować słomki filtracyjnej bo przefiltrowana woda nie przychodzi na dole, ale prawie na górze włazu. Mam nadzieję, że to jest wystarczająco jasne! Czy masz pomysł, jak mogę odfiltrować pozostałości między małym a dużym wężem (zwłaszcza mydła, które dość szybko zatykają rury i tłuszcz w kuchni)?
Dzięki za twoje pomysły!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14953
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4359

Re: Wylot filtra typu słomkowego




przez GuyGadeboisTheBack » 15/09/21, 16:36

Może małe zdjęcie?
0 x
Clulu1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/09/21, 13:38
x 1

Re: Wylot filtra typu słomkowego




przez Clulu1 » 16/09/21, 22:46

Cześć!
Czyli zdjęcie nie bo dom nie ma jeszcze swojej sieci, jesteśmy w trakcie projektowania go na papierze... ale oto schemat naszej sytuacji dla łazienki:
Wewnętrzny poziom gruntu (czerwona kropka) jest wyższy niż zewnętrzny poziom gruntu, więc rurociąg wychodzi już pod ziemią.
Będziemy musieli ułożyć drenaż wzdłuż ściany zewnętrznej z kamieniami i zasypką, która wyniesie zewnętrzną glebę. Zasadniczo rura wchodząca do włazu kończy się około 25 cm poniżej poziomu końcowego gruntu zewnętrznego.
Tutaj chciałbym mieć możliwość zainstalowania systemu filtrów słomkowych lub innych na zasadzie łapacza tłuszczu, aby zatrzymać resztki mydła i inne ewentualne resztki łazienkowe.
Rozumiesz, że jestem trochę ograniczony pod względem głębokości.
Z drugiej strony zastosuję ten system również do odpływów kuchennych i pralek, które będą po drugiej stronie domu...
Wreszcie, gdy widzę, że zalecane objętości łapacza tłuszczu dla szarej wody to 200l do 500l, zastanawiam się, czy nie jest śmieszne chcieć zainstalować prosty system filtrów słomkowych

W każdym razie dziękuję za pomoc!

Uwaga: zignoruj ​​rysunek rury na czerwono
załączniki
43088E68-8BDF-43BE-ACCA-F8393EB55288.jpeg
43088E68-8BDF-43BE-ACCA-F8393EB55288.jpeg (291.1 KiB) Oglądane 4351 razy
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 239