Wyszukiwanie dokumentacji pompowania syfonu

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
fifidibosko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/06/20, 17:27
x 1

Wyszukiwanie dokumentacji pompowania syfonu




przez fifidibosko » 07/06/20, 17:36

Bonjour à tous,

Poszukuję dokumentów dotyczących wykonania i zastosowania tego typu pompowania. Opis techniczny, wydajność, ograniczenia itp.
Minęło dużo czasu, odkąd ćwiczyłem khmerski :D
Celem jest zainstalowanie systemu aquaponics bez elektryczności.

Z góry dziękuję,
fifi
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez Ahmed » 07/06/20, 17:55

Sowa! Czytam po khmersku! Widzę nawet, że są błędy... : Mrgreen:
Mówiąc poważnie, jest mało informacji, ale wydaje się, że ten kanister służy tylko jako system zalewania syfonu, więc nie jest pompą i dlatego nie jest zaskakujące, że jest to „darmowa energia”, ponieważ jej nie potrzebuje…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez GuyGadebois » 07/06/20, 18:53

Ahmed napisał:Sowa! Czytam po khmersku!

Zielony ? : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
fifidibosko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/06/20, 17:27
x 1

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez fifidibosko » 07/06/20, 20:35

Witam Ahmed i dziękuję za pomocną dłoń.

Jeśli nie czytam po khmersku, czytam po angielsku. :D
Rzeczywiście jest to syfon, można go łatwo odtworzyć za pomocą butelki i dwóch słomek.
Interesuje mnie przede wszystkim system zalewania i wydajność, w szczególności maksymalna głębokość studni, z której można na przykład pobierać wodę.
Widziałem, jak ten system działa w Wietnamie. W tamtym czasie, ponieważ nie taki był cel podróży, nie kopałem dalej. Pomiędzy stawem, do którego pompowano wodę, a dnem beczki znajdował się trzymetrowy spadek. Wydawało się, że działa całkiem dobrze. Brak ciśnienia, ale regularny przepływ przez dwie godziny, kiedy tam byłem.
Wydaje się, że znaczenie ma wielkość zbiornika, różnica w przekroju rur wlotowych i wylotowych oraz różnice poziomów między źródłem zasilania, beczką i wysokością wylotu. Myślę, że szczelność układu też powinna być bardzo ważna.
To wszystkie kwestie, które chciałbym wyjaśnić.

fifi
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez Ahmed » 07/06/20, 20:51

Jeśli nie czytam po khmersku, czytam po angielsku. :D
Cholera! Odbierasz mi iluzje! : Mrgreen:
Informacje, których szukasz, odpowiadają prostym pojęciom fizycznym. Przypuszczam, że maksymalna wysokość ssania jest dość podobna do wysokości konwencjonalnej pompy powierzchniowej, ponieważ wiąże się z ciężarem słupa wody i ciśnieniem atmosferycznym: do potwierdzenia przez osoby bardziej kompetentne ode mnie w tej sprawie... W innych kwestiach będę bardziej dyskretny, z wyjątkiem uszczelnienia, które jest niezbędnym warunkiem działania. Wydaje mi się, że objętość pojemnika musi być co najmniej równa objętości rury odprowadzającej, odpowiadającej ujemnej wysokości próbki (czy to jasne?).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
fifidibosko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/06/20, 17:27
x 1

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez fifidibosko » 11/06/20, 13:34

: Arrowd:

Spróbuję posunąć się naprzód i wrócę tutaj, jeśli będę miał ciekawe wyniki, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

: Arrowu:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez Christophe » 11/06/20, 15:04

Nie znam topografii twojej ziemi ani jej przeznaczenia, ale czy pytałeś o siłownik hydrauliczny?

Bo zamiast marzyć i tracić czas na "bzdury" sieciowe, taran to pompa, która już się sprawdziła!

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Baranie:

https://www.econologie.com/plans-realis ... draulique/

ogrodnictwo / pompa hydrauliczna RAM-design-and-produkcyjno-dom-t5268.html

https://www.econologie.com/belier-hydra ... conomique/

https://www.econologie.com/theorie-belier-hydraulique/

Zrobiłem taki kilka lat temu (stąd słaba jakość wideo...)



0 x
fifidibosko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/06/20, 17:27
x 1

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez fifidibosko » 12/06/20, 14:06

Bonjour Christophe,

Co do barana, to tu się nie da i a priori wiem o czym mówię, zamontowałem dobrą piętnastkę, pierwszą w 1978 roku.
Jeśli chodzi o bzdury, widziałem ten system działający w Wietnamie, podnosił wodę ze stawu trzy metry poniżej poziomu pojemnika.
Podnoszenie wody przez syfon za pomocą butelki próżniowej jest również łatwe do znalezienia w Internecie, to też nie jest nowość.

Będę kopał dalej i wrócę tutaj, gdy będę miał coś konkretnego

fifi
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez oli 80 » 14/06/20, 19:08

Cześć wszystkim,

Wydaje mi się, że już kiedyś o tym tutaj wspominałem filtracja-pompowania-wody/system-pompy-do-zasysania-syfonowania-t10860-20.html

i istnieje system syfonów windy, który istniał, ale był starszy
ogrodnictwo/pompowanie-syfonem-winda-t5960.html

a oto urządzenie wywodzące się z tego systemu syfonowego ogrodnictwo/ram-siphoid-t14201.html

istniały wszelkiego rodzaju maszyny do podnoszenia wody, niektóre nadal są produkowane w biednych krajach
spróbuj wyszukać „pompa beczkowa” na youtube lub google

dobry wieczór
0 x
fifidibosko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/06/20, 17:27
x 1

Re: Wyszukaj dokumentację dotyczącą pompowania syfonu




przez fifidibosko » 14/06/20, 21:20

Witam oli80 i dziękuję za pomoc

oli 80 napisał:Cześć wszystkim,
Wydaje mi się, że już kiedyś o tym tutaj wspominałem filtracja-pompowania-wody/system-pompy-do-zasysania-syfonowania-t10860-20.html
Wspomniany powyżej przypadek jest dość szczególny, ponieważ poziom wyjściowy jest poniżej poziomu wody w studni. (co wciąż jest raczej rzadkie w przypadku korzystania ze studni)
Jak powiedziałem w jednym z moich poprzednich postów, widziałem ten system działający w Wietnamie, a źródło wody, staw, znajdowało się co najmniej trzy metry poniżej poziomu dna beczki syfonu. Beczka znajdowała się około 1,5 m nad powierzchnią wody.

oli 80 napisał:i istnieje system syfonów windy, który istniał, ale był starszy
ogrodnictwo/pompowanie-syfonem-winda-t5960.html

a oto urządzenie wywodzące się z tego systemu syfonowego ogrodnictwo/ram-siphoid-t14201.html
System taki jak syfon Lemichela jest w moim przypadku bezużyteczny.
Powinienem był od razu zaznaczyć, że moim celem jest zainstalowanie systemu podnoszenia w Afryce. A więc: wykluczone jest wszystko, co skomplikowane, drogie lub uzależnione od dostaw zagranicznych.
Bez problemu znajduję złomową beczkę 200l jak na filmiku, tu jest wszędzie, bez problemu znajduję rurę pvc, nawet jeśli jest kiepskiej jakości, jednak znalezienie czegoś do zrobienia systemu Lemichel nie wchodzi w rachubę. (a jeśli go znajdę, każę go ukraść w ciągu tygodnia od instalacji…)

oli 80 napisał:istniały wszelkiego rodzaju maszyny do podnoszenia wody, niektóre nadal są produkowane w biednych krajach
spróbuj wyszukać „pompa beczkowa” na youtube lub google
dobry wieczór

Wideo z pierwszej wiadomości to „pompa beczkowa”.

Zagłębiłem się w mechanikę płynów, którą uprawiałem kilka lat temu, płynem było wtedy dla mnie powietrze, ale pozostaje płynem.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że istotna jest różnica ciężaru słupa wody wlotowej i słupa wody wylotowej. Stąd na przykład różnica średnicy między rurami wlotowymi i wylotowymi beczki, którą można zobaczyć na niektórych filmach z pompami beczkowymi. W rzeczywistości wydaje się, że długość węży ogrodowych jest na ogół większa niż długość węża zasilającego, co wystarcza do stworzenia tej różnicy.

We wszystkich przypadkach system musi zostać ponownie zagruntowany, choćby po to, aby zrekompensować utratę podciśnienia w lufie z powodu powietrza rozpuszczonego w wodzie (a powietrze nie jest drogie…), które „odparuje”. Wydaje się również, że instalacja na beczkach, dwa krany na górze lufy, ma na celu ponowne zalanie systemu.
Moglibyśmy uniknąć pewnych problemów z zaworami zwrotnymi lub zwiększając/zmniejszając ciśnienie zmieniając temperaturę w lufie, ale to byłoby miażdżenie wióra walcem parowym. W Afryce nie byłoby to rozsądne ;-)

Fifi
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182