Prysznic oszczędzający energię lub ciepłą wodę

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Yveco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/01/20, 23:01
x 1

Prysznic oszczędzający energię lub ciepłą wodę




przez Yveco » 02/01/20, 12:46

Witam,
Od kilku miesięcy eksperymentuję, klasyczny prysznic, który został zmodyfikowany i nie jestem zawodowcem, aby odzyskać kalorie z gorącej wody, zanim spadną do kanalizacji. Możesz zobaczyć wideo na

Dziękujemy za zwrot i dobre rzemiosło dla wszystkich
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Energooszczędny prysznic lub ciepła woda




przez Christophe » 02/01/20, 17:52

Super konkretne osiągnięcie, jakie lubię!

Jak wykonałeś wymiennik?

Jeśli dobrze się domyślam minąłeś wąż ogrodowy („zimno zimno”) pod rusztem i ten, który zasila mikser „ciepłym zimnem”? To dobry pomysł, ponieważ wszystkie dotychczas istniejące układy (wymiennik na rurze ewakuacyjnej z wymiennikiem płytowym, spiralne lub cylindryczne ...) stwarzały poważne problemy zatykające, a ich cena była wygórowana! Temat odzyskiwania kalorii w kanalizacji był już wielokrotnie poruszany na ten temat forum ale żadne rozwiązanie nie było dla mnie zadowalające. Twój wydaje się być przełomem!

Naprawdę podoba mi się proces pomiaru temperatury! Widzimy wzrost T ° zimnej wody podgrzanej przez dobre 10 ° C (czyli mniej więcej o połowę mniej niż potrzeba)

Czy byłeś w stanie oszacować kWh zaoszczędzone przy każdym prysznicu z systemem włącz / wyłącz? Prysznic (szybki) kosztuje około 2 kWh, a prysznic komfortowy od 5 do 6 kWh (a na pewno więcej, jeśli weźmiesz go na 2! : Oops: : Oops: : Oops:) ... Więc jeśli możesz zaoszczędzić 50% kWh (liniowo przy wzroście temperatury), byłoby to bardzo dobre!

Jeśli chcesz zobaczyć obliczenia, są one tutaj: sanitarny i-zdrowia / rolka cenie w swoim łaźni-or-w-a-prysznic-w-wodzie, i ciepło-t12727.html
0 x
Yveco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/01/20, 23:01
x 1

Re: Energooszczędny prysznic lub ciepła woda




przez Yveco » 03/01/20, 14:00

Bonjour Christophe,
dziękuję za bardzo dobrze udokumentowaną wiadomość. Nie wykonałem dokładnych obliczeń, ale biorąc pod uwagę wyświetlane temperatury, widzimy, że temperatura zimnej wody wzrasta dwukrotnie, więc możemy stwierdzić, że oszczędność energii wynosi połowę, dla temperatury 38 ° gorąca woda ...
Jeśli chodzi o wymiennik, jest to miedziana korona o średnicy 16 i długości 5 m. Wąż ogrodowy służy tylko do bardziej efektywnego płukania niż głowica prysznicowa, dzięki czemu konserwacja jest mniejsza ...
Pozdrawiam
Yveco
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148