Samodzielny projekt dotyczący wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Samodzielny projekt dotyczący wody deszczowej




przez twentymak » 05/08/19, 12:44

Witam wszystkich Planujemy uczynić nasz dom samowystarczalnym w wodzie przy 100% deszczu.

Na poziomie zużycia wody jesteśmy 3, mamy pralkę, zmywarkę, prysznic, klasyczną toaletę wodną, ​​podlewanie ogrodu warzywnego. Zasadniczo nie jest to bardzo ekonomiczne zastosowanie, ale nie jesteśmy też marnotrawcami.

Zrobiłem już wiele różnych rozwiązań, mam dość precyzyjny pomysł na instalację, ale brakuje mi niektórych potwierdzeń i informacji zwrotnych, aby zakończyć potwierdzanie projektu.

Instalacja będzie więc oparta na:

- Departament Ariège 09
- Opady deszczu 2018: 602mm, 2017: 807mm, 2016: 803mm
- Dom 67m² ze spadkami dachu 4
- podziemny zbiornik betonowy o średnicy cylindrycznej 10.000L 2.5m wysokość 2.4m
- Wskaźnik poziomu zbiornika EcoMeter (bezprzewodowy ultradźwięk elektroniczny z ekranem cyfrowym)
- Domowy betonowy filtr wlotowy wody na kwadratowym otworze 60x60cm na górze zbiornika
Z kratką i drobną siatką na dole, filtrem ssącym, węglem drzewnym, żwirem.
Z powrotem do deszczu, dzięki czemu przelew wychodzi z przelewu przez ten filtr, który działa jak samooczyszczanie z ewakuacją do deszczu. (Nie wiem, czy to jasne ...)
- Zasysanie z 1 "filtrem siatkowym z pływakiem. Elastyczny wąż 25 mm. Czy ssanie bezpośrednio na dnie?
- Grupa wspomagająca 230v o 1000w ze zbiornikiem o 20L, w garażu na parterze
- Wkład filtra 10, calowa zmywalna siatka nylonowa 60µ, gdzie 80µ, gdzie 100µ, bezpośrednio na wlocie pompy
- Potrójne wkłady filtracyjne 10 cali: Osad 5 µ> Blok węgla aktywnego 10 µ> Granulki węgla aktywnego 5 µ
- Ceramiczny filtr wkładowy 10 cala 0.2µ do kranu wody pitnej

I waham się dodać sterylizator UV, czy to naprawdę przydatne? Umieściłem to w ogólnej sieci? A może tylko do wody pitnej? Jaka moc

Oto nasz projekt, przekaż mi swoje opinie, krytykę, porady, opinie itp. Wszystko, co wydaje ci się przydatne.

Dziękuję.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez sicetaitsimple » 05/08/19, 13:20

Witam,
Mam pytanie dotyczące „100% autonomii”. Czy o to chodzi?

Ponieważ na przykład w 2018, z 602mm i 67m2 powierzchni kolekcji, wydaje mi się bardzo mało dla ludzi 3, biorąc pod uwagę opisane zastosowania.

A jeśli w jakimkolwiek przypadku konieczne jest ratowanie przez wodę z sieci, to być może istnieją inne możliwe schematy, być może trochę prostsze i bardziej „bezpieczne” w przypadku problemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez Grelinette » 05/08/19, 14:38

Wnoszę swój wkład w szczegół, który może być ważny dla twojego projektu ...

Z nami mamy zbiorniki do odzyskiwania wody deszczowej (zbiorniki od 1 do 2 m3) na prawie wszystkich dachach budynków (kilka mieszkań). Woda ta jest wykorzystywana głównie do podlewania i czyszczenia (samochody, narzędzia, sprzęt, ...).

Mamy również bardzo dużą rezerwę ponad 100 m3, stworzoną dawno temu jako zbiornik bezpieczeństwa na wypadek pożaru, ponieważ jesteśmy na środku wzgórza Prowansji.

W ostatnich latach, pomimo bardziej regularnych susz i fal upałów, zauważyłem, że wszystkie zbiorniki są pełne na początku lata i często się przelewają, co nie miało miejsca więcej niż 5 lat temu.

Pełna rezerwa
2014-02-02_17-29-10_777.jpg
2014-02-02_17-29-10_777.jpg (191.34 KIO) Dostęp do 7283 razy

2014-02-11_13-26-13_344.jpg
2014-02-11_13-26-13_344.jpg (359.96 KIO) Dostęp do 7283 razy


Czyszczenie pustej rezerwy (kwiecień 2012)
Rezerwa wody.jpg
Réserve eau.jpg (324.14 KB) Oglądano 7283 razy


W rzeczywistości, gdy pada teraz, jest bardzo ulewny deszcz, ulewny, ale trwa on bardzo krótko, często tylko jeden dzień. Poza tym w moim mieście ulewne deszcze powodują szkody, ponieważ sieci drenażowe są teraz niewymiarowe, nie mówiąc już o włazach i kanałach, które są zablokowane z powodu ogromnej ilości materiałów transportowanych przez powodzie (liście, gałęzie, igły sosnowe itp.).

Krótko mówiąc, podczas tych ulewnych deszczy zauważam, że rynny, rynny i zejścia rynnowe są teraz niewymiarowe w porównaniu do ilości wody, która spada podczas pojedynczego prysznica: często zdarza się, że wszystko przelewa się przed przybyciem do zbiorników odzyskiwanie wody!

Więc moja rada to zapewnienie większych średnic rur dla systemów odzyskiwania wody deszczowej i ewentualnie systemów ograniczających zatykanie wylotów i studzienek oraz ułatwiających ich czyszczenie.

Jako taki kilka lat temu podczas dyskusji na temat odzyskiwania wody deszczowej, tutaj na temat ekonologii, Forhorse dał nam sprytny i skuteczny system samodzielnego odzyskiwania wody deszczowej, który ograniczał gromadzenie się liści w rynnach i zbiornikach wodnych dla jego koni ...
Filtracja wody deszczowej.jpg
Filtracja wody deszczowej.jpg (34.32 KB) Oglądano razy 7283
2 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez twentymak » 05/08/19, 21:01

sicetaitsimple Tak więc w idei celem jest praca tylko w deszczu.

Widziałem na tej stronie: https://www.stockao.fr/calculer-volume- ... -pluie.php

Że mogę odzyskać 46m3 rocznie i że moja konsumpcja będzie wynosić 73m3, ale nie widzę, jak powierzchnia ziemi zmienia się.

Na powierzchnię dachu postawiłem 70m2, ponieważ w rzeczywistości dom sprawia, że ​​67m2 nadaje się do zamieszkania na ziemi, dach jest nieco szerszy i znajduje się na zboczach 4, co daje koniecznie nieco więcej powierzchni.

Na poziomie naszej konsumpcji jesteśmy rzeczywiście wyposażeni w klasyczny sposób, ale nie jesteśmy typem, aby brać prysznice 3 dziennie, aby mieć pralkę, która codziennie obraca się do prania prawie brudnej bielizny, polowania na woda nie jest pobierana tylko dla małego siku, nie myję samochodu i tarasu dla karchera dla zabawy, ogród warzywny jest podlewany do minimum.

Jeśli powiem stronie, że mój dach to 75m2, że jesteśmy tylko ludźmi 2 i że moją ziemią jest 500m2 zamiast 800, spadam do 52m3.

Rzeczywiście z tymi danymi instalacja wydaje się niewymiarowa ... :(

Grelinette Bardzo fajna instalacja, którą tam masz, nie sądzę, że brakuje ci wody! :zaszokować:

Zauważyłem również, że latem susze trwają kilka dni lub nawet tygodni, a gdy burza puchnie, robi się ciężko.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze zużycie będzie musiało w jak największym stopniu dostosowywać się do opadów, przesadzać w czasie wielkiej burzy, wszyscy pod prysznicem, spłukujemy się, uruchamiamy pralkę. : Lol: I właśnie dlatego planuję zainstalować miernik EcoMeter do monitorowania poziomu.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez sicetaitsimple » 05/08/19, 21:18

Re bonjour,

poza moim pytaniem o potencjał zbiórki w odniesieniu do twoich potrzeb (z uwagami Grelinette do wzięcia pod uwagę, często w przypadku burzy, rynny przelewają się, a ponadto zbiornik może być już pełny, dlatego potencjał n „niekoniecznie jest w pełni wykorzystywany w niektórych momentach), nadal chcę zwrócić uwagę na to, czy wiesz, czy nie, że instalacja, jak sobie wyobrażasz, nie jest autoryzowana.

https://www.legifrance.gouv.fr/affichTe ... 0019386409

Zasadniczo i dla uproszczenia dozwolone jest stosowanie wody deszczowej gromadzącej się na dachu:

- na zewnątrz, do wszystkich rodzajów prania lub podlewania
- wewnątrz budynków mieszkalnych, do ewakuacji toalet, mycia podłóg oraz „na zasadzie eksperymentu” do prania odzieży.

Krótko mówiąc, wszystko, co może bezpośrednio skończyć się „ustami”, zlewami, umywalkami, prysznicami, zmywarkami,… nie jest dozwolone.

A ponieważ masz obowiązek zgłoszenia się do urzędu miasta, może to być skomplikowane. Ten, kto zainstaluje zbiornik regeneracyjny m3 do podlewania swojego ogrodu, nie powinien się martwić ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez thibr » 05/08/19, 21:30

analizy mogą być zaskakujące : Mrgreen:
3 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez sicetaitsimple » 05/08/19, 21:33

Nasze posty skrzyżowane, moje nie było odpowiedzią na twoje z 21: 01.

PS: Nie mówiłem o powierzchni ziemi, właściwie nie ma raportu, poza tym, że chcę oszacować potrzeby nawadniania, mówiłem o obszarze zbiórki (dachu).
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez sicetaitsimple » 05/08/19, 21:36

thibr napisał:analizy mogą być zaskakujące : Mrgreen:


Właśnie mówiłem o przepisach ....
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez izentrop » 06/08/19, 00:37

sicetaitsimple napisał:Krótko mówiąc, wszystko, co może bezpośrednio skończyć się „ustami”, zlewami, umywalkami, prysznicami, zmywarkami,… nie jest dozwolone.
A ponieważ masz obowiązek zgłoszenia się do urzędu miasta, może to być skomplikowane. Ten, kto zainstaluje zbiornik regeneracyjny m3 do podlewania swojego ogrodu, nie powinien się martwić ...
zabronione, ale skąd mogą wiedzieć?
W głównym kanale nie ma licznika.

Problemem wydaje się być tylko brak agencji wodnych ...
Na filmie zbiera zużytą wodę deszczową do podlewania.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Autonomiczny projekt dotyczący wody deszczowej




przez sicetaitsimple » 06/08/19, 09:02

izentrop napisał:zabronione, ale skąd mogą wiedzieć?


Zwykle zawsze można zrobić coś zabronionego, w przeciwnym razie nie byłoby powodu, aby zabronić!

Pierwotne pytanie brzmiało „Oto nasz projekt, przekaż mi swoje opinie, krytykę, porady, informacje zwrotne itp. Wszystko, co wydaje się przydatne ”.
Właśnie przypomniałem wam o obowiązujących przepisach, które moim zdaniem nie są bezużyteczne Dwadzieściamak nie wiedziałby o jego istnieniu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110