Opróżnić osadnik gnilny

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Darilli
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/03/19, 15:16

Opróżnić osadnik gnilny




przez Darilli » 25/03/19, 15:24

Witam,

Właśnie zarejestrowałem się w forum ponieważ potrzebuję twojej opinii. Właśnie kupiłem dom, który nie jest podłączony do kanalizacji i który jest wyposażony w mikrostację. Wszystko jest w porządku według SPANC a wymiana oleju była zrobiona nie tak dawno. Jednak jest to mój pierwszy zakup i nie znam się na higienie!
Czy możesz mi powiedzieć, jak często należy go zmieniać? Poszukałem w internecie i znalazłem to:

„Kiedy objętość osadu osiągnie około 30% objętości osadnika pierwotnego, należy go opróżnić.
Zasadniczo czynność ta jest wykonywana co 2 lata, ale częstotliwość ta może się również zmieniać w zależności od liczby osób przebywających w lokalu lub wielkości urządzenia.
To powiedziawszy, nie powinieneś jednak ograniczać się do tego parametru, jeśli chcesz dokładnie zdefiniować częstotliwość opróżniania swojej mikrostacji. Należy również wziąć pod uwagę liczbę faktycznych mieszkańców lokalu. »
(źródło tego znajduje się tutaj: https://www.prixmicrostation.com/cout-entretien-micro-station/)


To nie jest jasne! Jak ocenić objętość osadu? Co się stanie, jeśli przekroczymy 30%? Mówią, że podczas corocznego remontu fachowiec podaje przybliżony termin, ale ponieważ dopiero co kupiłem dom, nie mam terminu!
Ile płaciłeś za swoje roczne utrzymanie? Na tej stronie podają zakres, który nie może być szerszy: od 50 do 500 euro! Nie jest łatwo obliczyć budżet w tym przypadku!

Dziękujemy za opinie i referencje! Dzień dobry wszystkim
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Opróżnianie szamba




przez Christophe » 25/03/19, 18:40

Dobrze zaprojektowane i dobrze użytkowane szambo NIGDY nie jest opróżniane (większość materii w nim zamienia się w CO2 lub inny gaz*) lub bardzo rzadko (co 20 lat lub po kilku latach nieużywania)…ci, którzy twierdzą inaczej, to sprzedawcy śmieci lub stacji mikrooczyszczania… : Chichot:

wyjaśnienia:

Dobrze zaprojektowany = dobry rozmiar w stosunku do powierzchni mieszkalnej i liczby mieszkańców (im mniej, tym lepiej...), dobre rozkładanie/ewakuacja grawitacyjnie...

Dobrze używane = żadnych „niebiodegradowalnych” produktów, takich jak tampax czy podpaski higieniczne, żadnych wybielaczy, żadnych agresywnych chemikaliów lub produktów antybakteryjnych, ale także regularne dostarczanie bakterii i wody (= kupa! : Chichot: )

Mój nie wzdrygnął się od 12 lat (bez mikrostacji) ... Otworzyłem go 10 lat temu, żeby "zobaczyć" jego poziom i był już na maksymalnym poziomie (= poziom d 'ewakuacja) ... więc te 2 lata żartuję! To bardziej konsumpcyjne bzdury ... po tym, jak wrzucamy do niego 1 litr wybielacza miesięcznie, nie powinno dziwić, że trzeba go co roku osuszyć (na Ziemi są idioci i idioci ... nie rozumiał podstawowych zasad biologii ..)

Również uważam, że mikrooczyszczalnie to ekologiczne i ekonomiczne oszustwo...jeszcze jedno... :płakać:

* Nie wierzysz mi? Rozważ biometanizację... : Chichot:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Opróżnianie szamba




przez Christophe » 25/03/19, 18:45

Darilli napisał:Ile płaciłeś za swoje roczne utrzymanie? Na tej stronie podają zakres, który nie może być szerszy: od 50 do 500 euro! Nie jest łatwo obliczyć budżet w tym przypadku!


Dziękuję za zilustrowanie tego, co właśnie pomyślałem: pompowanie gówna to pompowanie pieniędzy ... : Mrgreen:

Odpowiedź: ZERO!

A jeśli uszanujesz to, co właśnie powiedziałem, tak samo będzie z tobą i będziesz miał spokój na 10, 15 lub 20 lat...zobacz więcej 8)
1 x
po prostu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/06/20, 15:15

Re: Opróżnianie szamba




przez po prostu » 07/06/20, 15:50

Halo
Buduję dom za 4 PE szukam sanitariatów nie zbiorowych znalazłem bardzo dobre

* z dżdżownicami: ponadgabarytowe 5 do 6 PE; bardzo drogi
* z włóknami kokosowymi: za duże, bardzo drogie
* w fitoczyszczaniu; nawet przechodząc przez zakup zestawu do samodzielnego montażu... coraz droższe od 6 do 10 000 euro

mikrostacje i inne systemy, które pochłaniają energię elektryczną i konserwację.

Chętnie poznam Wasze doświadczenia w tej kwestii...
Jaki prosty system?

dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145