Dynamizacja wody Schauberger

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
arnodesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/10/18, 09:14

Dynamizacja wody Schauberger




przez arnodesbois » 25/10/18, 10:59

Bonjour à tous,

Zupełnie nowy na forumPublikuję i przedstawiam się w tym samym czasie.
„Ardéchois wierne serce”, moje pasje są liczne, ale wszystkie dotyczą natury i sposobów jej zachowania.
Jestem jednym z tych, którzy myślą, że nasza cywilizacja od początku była w błędzie, dobrowolnie odchodząc od tej natury, gdy jest ona tylko jej częścią, opierając cały swój system energetyczny na zasadach całkowitej nierówności. z nią, producent ciepła ...
V. Schauberger jest dla mnie pionierem i mistrzem w tej dziedzinie. Napisano o nim mnóstwo artykułów, oczywiście z dobrem i złem, widząc coś złego, cokolwiek, niektóre z tych myśli i jego sposób pojmowania naszego środowiska był moim zdaniem dobrem.

W tym postulacie długo szukam absolutnej konieczności posiadania dobrej jakości wody, aby być w dobrym zdrowiu.
I ta absolutna konieczność musi przejść przez coś prostego i nie niepokojącego.
Staram się więc znaleźć sposób na przywrócenie życia mojej domowej wodzie. W tym celu musimy przywrócić subtelną energię wewnętrzną, która wydaje się być związana z naturalnym ruchem wiru występującym w naturze. Przeprowadziłem kilka testów i eksperymentów na ten temat (pomiary Ph, przewodnictwo, wpływ na wzrost roślin ...), które potwierdzają ten punkt widzenia.

Chodzi więc o to, aby znaleźć „coś”, co może wywołać dośrodkowy ruch spiralny w wodzie krążącej w moich miedzianych rurach.
Kilka rozwiązań tego:

- Austriacka firma sprzedaje rury miedziane, które zostały ukształtowane tak, aby mieć wewnątrz spiralę, która porywa wodę ruchem śrubowym i dośrodkowym; zasada jest dobra, ale zasmuca mnie zasada wytwarzania: rodzaj szczęki naciska na rurę w regularnych odstępach czasu, wykonując rurę przed każdym młotkiem, obrót o stopień „x”, co osłabia z jednej strony, co również zapobiega możliwości założenia rękawa na długościach. Cena 40 € za 50 cm.
- Umieść system w rurze: pomyślałem o turbulatorze, służącym do ewakuacji płynów z systemów grzewczych. Niewiele modeli jest odpowiednich; tak mało, że jeszcze nie znalazłem!
- Umieść śrubę Archimedesa w rurze: Myślę, że to dobry pomysł. Ale trudno jest znaleźć dokładnie to, co jest właściwe, i chodzi o temat mojego postu :)

Czy ktokolwiek z was miałby wiedzę, pomysł, aby zaprojektować tę śrubę Archimedesa?

Musi mieć 51,7 cm i mieć rozszerzenie. pozwalając mi wprowadzić go do miedzianej rury (19mm, więc 17 lub 22mm, więc 20mm),
Myślałem też o użyciu rurki miedzianej o małym przekroju i lutowaniu wokół spirali, drutu miedzianego o dużej średnicy?

dziękuję :)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez Ahmed » 25/10/18, 12:36

Bez przesądzania w jakikolwiek sposób zasadności pojęcia dynamizacji, z praktycznego punktu widzenia jednym rozwiązaniem jest nawijanie mieszkania o wymiarach ad hoc na trzpień formujący (profil okrągły i wydłużony), aby uzyskać pusta spirala w środku. Naczynie powinno być zagięte na krawędzi, ale nadaje się do gry przy małej grubości i dość wąskim naczyniu). Trzpień (stosowany tylko podczas fazy kształtowania) musi mieć średnicę uwzględniającą elastyczność metalu, która zapewni większą średnicę przedmiotu obrabianego. Pozostaje tylko zgrzać * w końcowych punktach elementu do rurki odbiorczej (dlatego zostanie dociśnięty do ścianki rurki).
Taki układ wydaje mi się zgodny z generowaną siłą, która będzie kierować wodę w kierunku ścian ...

Piszesz:
... i sposoby na zachowanie tego.

Najlepszym sposobem na „zachowanie” natury byłoby po prostu zaprzestanie jej atakowania ...

* Spawanie może nie być konieczne, jeśli element jest nieco większy niż wewnętrzna średnica rury: fakt, że element jest wolny w środku i niewystarczająco luźny, prawdopodobnie wystarczająca elastyczność, aby wejść w życie, a następnie pozostać na miejscu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez izentrop » 25/10/18, 13:17

Dynamizacja jest koncepcją zrodzoną z homeopatii, pseudonauki i podjętą przez antropozofię Steinera i uwagę na uprzedzenie wezwania do natury http://menace-theoriste.fr/appel-nature/

Majstrując przy kształcie fajki wodnej, generuje tylko straty i niepotrzebne wydatki pieniędzy.
1 x
arnodesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/10/18, 09:14

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez arnodesbois » 25/10/18, 13:55

Ahmed napisał:Bez przesądzania w jakikolwiek sposób zasadności pojęcia dynamizacji, z praktycznego punktu widzenia jednym rozwiązaniem jest nawijanie mieszkania o wymiarach ad hoc na trzpień formujący (profil okrągły i wydłużony), aby uzyskać pusta spirala w środku. Naczynie powinno być zagięte na krawędzi, ale nadaje się do gry przy małej grubości i dość wąskim naczyniu). Trzpień (stosowany tylko podczas fazy kształtowania) musi mieć średnicę uwzględniającą elastyczność metalu, która zapewni większą średnicę przedmiotu obrabianego. Pozostaje tylko zgrzać * w końcowych punktach elementu do rurki odbiorczej (dlatego zostanie dociśnięty do ścianki rurki).
Taki układ wydaje mi się zgodny z generowaną siłą, która będzie kierować wodę w kierunku ścian ...

Piszesz:
... i sposoby na zachowanie tego.

Najlepszym sposobem na „zachowanie” natury byłoby po prostu zaprzestanie jej atakowania ...

* Spawanie może nie być konieczne, jeśli element jest nieco większy niż wewnętrzna średnica rury: fakt, że element jest wolny w środku i niewystarczająco luźny, prawdopodobnie wystarczająca elastyczność, aby wejść w życie, a następnie pozostać na miejscu.


Dzięki Ahmed;)
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez Janic » 26/10/18, 08:52

Dynamizacja jest koncepcją zrodzoną z homeopatii, pseudonauki i podjętą przez antropozofię Steinera i uwagę na uprzedzenie wezwania do natury http://menace-theoriste.fr/appel-nature/
Majstrując przy kształcie fajki wodnej, generuje tylko straty i niepotrzebne wydatki pieniędzy.
Proszę pana, wiem wszystko, nie wiem nic, co by się ze sobą łączyło. Wir jest naturalnym ruchem, który występuje w dowolnym przepływie powietrza lub wody, gdy płyn przechodzi z laminarnego do etapu turbulentnego, ten naturalny wir zapobiega temu ostatniemu etapowi, a zatem umożliwia lepszy przepływ; co każdy obserwator może zobaczyć po opróżnieniu zlewu. Nawet ty powinieneś to zrobić! :D więc to niczego nie zmniejsza, ale ułatwia przepływ.
i to nie ma nic wspólnego z homeopatią, która nie wykorzystuje wiru, ale pobudzenie. Od czasu do czasu powinieneś wychodzić ze swoich sekt, aby powrócić do bardziej konstruktywnej rzeczywistości.
Rura Ranque, która przemysłowo wykorzystuje efekt wirowania, należy do najbardziej zdumiewających, umożliwiając uwolnienie temperatur do + 70 ° z jednej strony, a temperatura z drugiej między -35 i -70 °.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez izentrop » 26/10/18, 09:17

Janic napisał: dlatego lepszy przepływ; co każdy obserwator może zobaczyć po opróżnieniu zlewu.
Dzięki przepływowi powietrza w centrum tourbillon. Jest jeszcze bardziej pachnący podczas opróżniania butelki, ale zaopatrzenie w wodę nie ma sensu.
Janic napisał:Rura Ranque, która przemysłowo wykorzystuje efekt wirowania, należy do najbardziej zdumiewających, umożliwiając przekroczenie temperatur do + 70 ° z jednej strony, a temperatura z drugiej między -35 i -70 °
W tym celu należy wysłać sprężone powietrze do wnęki

Obraz

Jest to bardzo energooszczędny system chłodzenia.

Arnodesbois musi schłodzić zapas zimnej wody?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez Janic » 26/10/18, 09:57

Dzięki przepływowi powietrza w centrum tourbillon. Jest jeszcze bardziej pachnący podczas opróżniania butelki, ale zaopatrzenie w wodę nie ma sensu.
Wyglądaj trochę lepiej na system, gdy pula kilku tysięcy M3 opróżnia się w wir, na tych głębokościach nie ma powietrza, to nie jest butelka!
W tym celu należy wysłać sprężone powietrze do wnęki
Jest to bardzo energooszczędny system chłodzenia.
Zastosowanie rurki Ranque ma zastosowanie tylko w sytuacjach, w których nie można zastosować innych energochłonnych systemów. Ale pytanie nie dotyczy zużytej energii, ale przede wszystkim zjawisk Grace, gdy powietrze przechodzi przez środek wiru.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez Christophe » 26/10/18, 10:12

Kolejny temat (2008!) Istnieje na pytanie, jest kilka informacji: Pompowanie wody filtracji / dynamiczny do litra wody t5811.html

Poza tym bardzo ciekawy jest raport „Władcy wody”: https://www.econologie.com/telechargeme ... integrale/



To zainicjowało mały temat: science-and-technology / woda-kształty-i-USG morfogenezy-t4546.html
0 x
arnodesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/10/18, 09:14

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez arnodesbois » 26/10/18, 21:13

Dziękuję wszystkim za porady i komentarze.

Niektóre szczegóły są potrzebne w moim projekcie.
Jeśli chodzi o moją domową sieć wodną, ​​chcę utworzyć obejście między moim reduktorem ciśnienia a moją pielęgniarką, co pozwoli mi przepuszczać wodę w pionie (średnica rury 22mm zewn.), W którym woda zostanie poddana rotacji w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie w kolumnie skierowanej w dół (średnica rury 22mm zewn.), w której woda zostanie poddana rotacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Dla chętnych mogę również sprecyzować, co skłania mnie do osiągnięcia tego celu, ale celem nie jest tutaj tworzenie ideologicznej debaty na temat dynamizacji wody, która i tak zakończy się punktami widzenia. bardzo różne i pełne pasji, ale aby znaleźć sposób na wytworzenie ruchu śrubowego, który najlepiej "zbliża się" do efektu wiru, jeśli chodzi o urządzenie opadające.
Nie potrzebuję efektu „chłodzenia”, słaba delta, która zostanie wytworzona przez przyspieszoną cyrkulację wody, będzie więcej niż wystarczająca.
Materiał jest ważny z mojego punktu widzenia; bez plastiku, bez drewna (próbowałem, ale zgodnie z oczekiwaniami, oprócz problemów z pęcznieniem, pogorszenie stanu tego materiału nie jest bardzo higieniczne, lub może być konieczne spróbowanie z drewnem wodnym bardzo gęsty); miedź wydaje mi się najbardziej odpowiednia.
Producenci śrub Archimedes mają zawyżone ceny za wytwarzanie tylko części 2.
Pomyślałem o zabraniu krążków miedzianych, wycięciu ich i skręceniu, aby wykonać stopnie 1 / 2, i lutowaniu ich, ale wydaje się to skomplikowane.
Próbowałem wziąć skrętki 2 6² i skręcić je, ale renderowanie nie jest dobre.
Skończyły mi się pomysły :(
0 x
arnodesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/10/18, 09:14

Re: Energetyzująca woda Schaubergera




przez arnodesbois » 26/10/18, 21:28

Pomysł Ahmeda wydaje mi się bardzo dobry.

„nawinąć naczynie o wymiarach ad hoc na trzpień formujący (profil okrągły i wydłużony) tak, aby uzyskać w środku wydrążoną spiralę. Naczynie musi być wygięte na krawędzi, ale można na nim grać grubość i dość wąskie mieszkanie) Trzpień (który jest używany tylko w fazie kształtowania) musi mieć średnicę uwzględniającą elastyczność metalu, co da większą średnicę części. podczas spawania * na końcu wskazuje część na rurę odbiorczą (będzie więc dociskana do ściany rury) ”.

Z drugiej strony, trudność 1ère polega na znalezieniu anteny 2010 mm. Myślę, że musimy przejść na grubość 1mm, podobnie jak grubość tuby (22 mm zewn. - 20 mm wew.).
2 x Pi x 10 = 62,8 mm na obrót.
Dla kolumny 517 mm spodziewam się, że 32 skręty: 62,8 x 32 = 2010 mm.

Może po prostu weź rurkę o średnicy 22 mm, otwórz ją w długości 2 i spłaszcz?
2th trudność: muszę przypuszczać, że podgrzeje naczynie; w jakiej temperaturze podgrzać małą porcję, zwinąć, a następnie zacząć od nowa?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157