Pompowanie wody w rzece na wypadek

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Le9
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/07/18, 10:19
Lokalizacja: Rennes
x 1
Kontakt :

Pompowanie wody w rzece na wypadek




przez Le9 » 24/07/18, 10:31

Bonjour a tous

Więc nie zrobiłem prezentacji, pracuję w IT dla przemysłu i co roku biorę udział w imprezie pod Angers, gdzie zakładamy tawernę na konkretną imprezę (skomplikowane do wyjaśnienia).

Ta tawerna jest całkowicie tymczasowa i istnieje tylko przez 4/5 dni.

Jednak jesteśmy zainstalowani na otwartych polach i nie mamy dostępu do punktu poboru wody ani źródła prądu. Tak więc co roku wprowadzamy generator (co roku staje się coraz większy) i co roku walczymy o zebranie wody.

Mamy tonę wody, którą uzupełniamy w punkcie poboru wody oddalonym o około 1 km, tonę wody, której używamy tylko do mycia naczyń i prysznica.

W innych latach organizator przysyłał nam butelki z wodą, które dostarczaliśmy festiwalowiczom. Ale w tym roku organizator uznał za nieprzydatne podawanie nam wody i dlatego festiwalowicze musieli znaleźć wodę do picia, a czasem przejść 1 km, żeby się napić. Ponieważ my jako tawerna sprzedawaliśmy tylko napoje bezalkoholowe lub alkohole, które nie nadają się do ugaszenia pragnienia.

Teraz dochodzę do wyjaśnienia, tawerna znajduje się 200 metrów od rzeki, która ma dobry przepływ, głębokość około 2 metrów nawet w środku lata (impreza jest w lecie).

Więc kilka pytań. Czy jest możliwe i legalne pompowanie wody z rzeki - procedura do zrobienia, administracja do zapobieżenia -? Jeśli tak, jaki rodzaj sprzętu byłby potrzebny do przepompowania około 4000 litrów (szacunkowo) z filtrowaniem, aby woda nadawała się do użytku i picia, wiedząc, że pompa będzie podłączona do generatora?

Dziękuję za twój powrót,
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Pompowanie wody w rzece na imprezę




przez Gaston » 24/07/18, 14:14

Jeśli chodzi o formalności administracyjne, należy się skonsultować ta strona.
Myślę, że wystarczy proste stwierdzenie.

Jeśli chodzi o wykorzystanie wody pitnej, nie ryzykowałbym tego, biorąc pod uwagę niezbędny poziom bezpieczeństwa zdrowotnego, który wydaje mi się zbyt ciężki dla tymczasowej instalacji.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146