Filtracja wody w myjni? Przechowywanie detergentu do wielokrotnego użytku

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Eufemia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/02/17, 01:29
x 1

Filtracja wody w myjni? Przechowywanie detergentu do wielokrotnego użytku




przez Eufemia » 12/02/17, 02:21

Witam, do mojego przedmiotu analizy wartości wybrałem następujący produkt: pralka, która odzyskuje wodę zużytą podczas całego cyklu prania, ten produkt filtruje zużytą wodę, trzymając detergent, zapas w zbiorniku aby ponownie użyć go w innym cyklu prania / chcę więc wiedzieć, jakiego rodzaju filtra użyć i czy można filtrować odpady bez filtrowania detergentów, a także jakie środki użyć, aby sprawdzić, czy filtrowana woda jest w dobra jakość.
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: filtracja wody z pralki utrzymująca detergent do wielokrotnego użycia




przez chatelot16 » 12/02/17, 10:23

Robię to już z kilkoma zbiornikami na zewnątrz domu, ale to nie woda do mycia, którą przetwarzam, to woda z ostatnich płukań, która nadaje się do następnego mycia bez żadnego leczenie

woda do prania jest zbyt brudna: problemem nie jest zawarty w niej detergent, ale brud, który zawiera, ponieważ nie myję czystej bielizny

nie ma nadziei na wykonanie prostej sztuczki w celu recyklingu całej wody w pralce i pracy w obiegu zamkniętym: łatwiej jest zadowolić się z systemu, który oszczędza połowę podlewanie przez mycie i pierwsze płukanie wodą z ostatnich płukań poprzedniego cyklu

woda myjąca jest również przechowywana w innym zbiorniku, czasami jest używana do mycia dużej mechaniki pełnej szlamu, ale należy ją stosować ostrożnie: ta woda naprawdę źle pachnie
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: filtracja wody z pralki utrzymująca detergent do wielokrotnego użycia




przez Ahmed » 12/02/17, 18:43

Nie daj się zwieść: mycie polega tylko na oczyszczeniu pewnych rzeczy i przeniesieniu początkowego brudu oraz środków czyszczących w inne miejsce * ... Proponujesz pranie dwuetapowe: 1 - Piorę pranie 2 - "myję" ścieki z prania ... co oznacza albo odroczenie ad infinitumlub krótką pętlę, co chcesz, z wyjątkiem mieszania wody, brudu i detergentu, który rozprasza się w rozpuszczalniku (tutaj woda) i łączy się z brudem, tworząc coś trudnego do oddzielenia w małych ilościach **.

Aby rozwiązać to pytanie, musimy odejść od początkowej konfiguracji, która nie uwzględnia negatywnych efektów zewnętrznych (w przeciwnym razie byłoby niewłaściwe (sic!) Nazywanie tego urządzenia pralką, ponieważ w zasadzie jest to maszyna do czyszczenia ... : Wink:
Na przykład pralnie chemiczne używają rozpuszczalników w fazie ciekłej, które można odparować w celu oddzielenia pozostałości po praniu i recyklingu rozpuszczalnika (jeśli dobrze pamiętam).

* Czy byłoby to mało powiedziane? : Lol:
** I nawet na większą skalę wiemy tylko, jak oczyszczać wodę; nie jest możliwe odzyskanie czegokolwiek innego w postaci izolowanej, ponieważ substancje w ściekach są rozcieńczone i zróżnicowane ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127