Wymiana wzmacniacza STERWINS

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Theo91
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 06/04/16, 07:51

Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Theo91 » 06/04/16, 08:04

Witam, właśnie nabyłem mały pawilon wyposażony w system odzysku wody deszczowej z plastikowym zbiornikiem 1000l. Wzmacniacz marki Stèrwins właśnie wyzionął ducha. Rezerwę wody wykorzystam do zaopatrzenia mojej toalety na 1. piętrze powyżej oraz do podlewania. Rury już zamontowane do zasilania toalet są wykonane z tworzywa sztucznego.
Czy macie jakieś rady odnośnie zakupu boostera (marka, wielkość zbiornika na wodę)? Nie wiem, czy uda mi się zdobyć (mały) zbiornik na wodę i zamontować go na jakimś lepszym materiale? Przyjmuję wszystkie rady! : Chichot:


dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Wymiana wzmacniacza




przez Macro » 06/04/16, 08:53

Czy wiesz, co popsuło się w twoim wzmacniaczu… Bo mam taki sam, który działa od lat… Nie ma problemu… Możliwe, że to po prostu kondensator rozruchowy silnika lub wyłącznik ciśnieniowy ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Theo91
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 06/04/16, 07:51

Re: Wymiana wzmacniacza




przez Theo91 » 06/04/16, 09:37

Mam wiele wycieków wody na wszystkich częściach elektrycznych oraz problem elektryczny, który powoduje, że wszystko się wyłącza. Dlatego to zmieniam. Zbyt wiele zmartwień.
Przyznam się, że nie znam też poszczególnych fragmentów, które cytujesz..
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Wymiana wzmacniacza




przez Ahmed » 06/04/16, 12:26

Lepiej w twoim przypadku wymienić tę pompę.
Podstawowa pompa załatwi sprawę, ale powinieneś unikać (jeśli masz umiejętności) wszystkiego w jednym: pompy, wyłącznika ciśnieniowego i zbiornika buforowego. Rzeczywiście, odłączając zespół, możesz zainstalować wysokiej jakości przełącznik ciśnienia (łatwy w regulacji i niezawodny) oraz zbiornik o mniej śmiesznej pojemności niż ten dostarczany automatycznie; późniejsza konserwacja również zostanie uproszczona.
W zależności od potrzeb odpowiedni byłby zbiornik o pojemności od 50 do 150 litrów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Theo91
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 06/04/16, 07:51

Re: Wymiana wzmacniacza




przez Theo91 » 06/04/16, 12:42

OK. Myślałem o 50 l. Nigdy nie wkładałem rąk do tego typu urządzenia, więc nie nabyłem żadnych umiejętności. Miałem też dużo wstrząsów podczas pracy urządzenia, co szybko mnie upiło. Zalecenia w zakresie sprzętu (zabrać czy unikać)?.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Christophe » 06/04/16, 13:19

Naprawiliśmy przy tym całkiem sporo boosterów i pomp forum :) Nie wahaj się szukać: search.php

Na poziomie niezawodności: mam pompę Gardena 620 W w moim systemie solarnym, która ma już chyba ponad 9000 godzin pracy (i z ciepłą wodą, co jest logicznie zabronione w instrukcji :D )...więc myślę, że możesz iść z tą marką (ceny są bardzo rozsądne jak na niemiecki sprzęt...)
0 x
Theo91
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 06/04/16, 07:51

Re: Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Theo91 » 06/04/16, 13:51

OK ;-)
Czyli w zasadzie lepiej mieć pompkę z osobnym zbiornikiem niż zestaw typu 4000/5 eco (by zostać przy gardenie)?
wiedząc, że jeśli podłączę do niego toaletę, będzie działać średnio co najmniej dwa razy dziennie.

inne pytanie, czy pompę nawadniającą typu 3000/4 można „po prostu” podłączyć do mojego zbiornika, zamiast mieć zbiornik na wodę? A może naprawdę potrzebujesz zbiornika na wodę?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Christophe » 06/04/16, 14:02

Nieobowiązkowo: istnieją hydrofory bez zbiornika... ze sterowaniem elektronicznym i dość precyzyjnym ciśnieniem.
ale:

a) kosztuje trochę więcej
b) pompa będzie pracować częściej (brak objętości rezerwy ciśnienia)
0 x
Theo91
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 06/04/16, 07:51

Re: Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Theo91 » 06/04/16, 14:19

ok, ponieważ chcę uniknąć skoków ciśnienia w rurach, lepiej mieć zbiornik ciśnieniowy..
w związku z tym pompa do podlewania (typ pompy ogrodowej classic lub Comfort) + zbiornik. nie jest potrzebny wyłącznik ciśnieniowy? (zintegrowany z pompą, jak przypuszczam?).
(Właśnie znalazłem definicję wyłącznika ciśnieniowego, też miałem wyciek na tym poziomie..)
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Wymiana wzmacniacza STERWINS




przez Christophe » 06/04/16, 15:30

Ach nie, wyłącznik ciśnieniowy nie jest systematycznie integrowany z pompą… z wyjątkiem tych, które mają urządzenie zabezpieczające „brak wody”… (które w związku z tym mierzy ciśnienie tłoczenia, jeśli jest zbyt niskie po X sekundach, gdy pompa pracuje , potem wszystko kroimy...)
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149