Terminal naukowiec projektu, ekologiczny dom: odzysk wody

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Harchi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/03/16, 08:57

Terminal naukowiec projektu, ekologiczny dom: odzysk wody




przez Harchi » 11/03/16, 09:50

Dzień dobry, dobry wieczór

Obecnie jestem w terminalu naukowym w dziedzinie inżynierii. W ramach projektu pracuję nad projektem ekologicznie odpowiedzialnego domu, aw tym projekcie pracuję nad odzyskiem wody.

Nauczyciele przekazali nam arkusz zadań. Mam do czynienia z odzyskiwaniem wody deszczowej, symulować ją, wybrać tryb odzyskiwania, obliczyć ilość wody odzyskanej w danym czasie. Ale tych celów tak naprawdę nie realizuję.
Na początek wykonałem różne symulacje, aby zebrać wodę deszczową, nawet obliczyłem zbiornik, którego potrzebowaliśmy do naszego eksperymentalnego domu, a nawet sporządziłem schemat opadów deszczu w naszym mieście. Uświadomiłem sobie, że w pewnym momencie deszcz nie był wystarczający, aby zaspokoić potrzeby wodne naszej wyobrażonej rodziny. Pomyślałem więc o systemie odzyskiwania szarej wody, zużytej wody (woda pod prysznicem, zmywarka ...) do różnych zastosowań. Znalazłem więc na przykład system filtrów, który oczyszcza te wody: ultra-utrwalanie przez membrany. Powiedziałem o tym profesorowi. Zgadzają się ze mną.

Zanim mogłem wykonać kilka symulacji tego systemu, chciałem przeprowadzić eksperyment z jedną lub kilkoma filtracjami. Dlatego właśnie pytam, czy możliwe jest wykonanie małego, „bardzo silnego” modelu filtracji, aby możliwe było osiągnięcie filtracji, w której zatrzymywane są substancje większe niż 0.0005 mm. Podobnie jak w przypadku tej techniki: http://www.aquae.fr/le-recyclage-des-eau-grises.html
Ponadto widziałem domowe systemy z kilkoma etapami filtracji wykonanymi z piasku i węgla drzewnego. Pamiętam też, że przeprowadziłem filtrację fizyki i chemii za pomocą węgla drzewnego.

Czy możesz mi powiedzieć, czy to już dobry pomysł (biorąc pod uwagę, że projekty zostaną ukończone za mniej niż trzy miesiące), czy jest możliwe wykonanie małego modelu lub tylko jednego lub więcej eksperymentów.
Jeśli masz pytania, rekomendacje lub nawet krytykę, będę otwarty na wszelkie dyskusje.

Dziękuję
Harchi.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Projekt terminalu naukowego, Dom ekologiczny: odzyskiwanie wody




przez izentrop » 11/03/16, 12:10

Witam,
Już teraz zapewnij suche toalety i edukację mieszkańców, aby ich nie zmarnować.
Ilu mieszkańców, klasyczne toalety, wanny i baseny w Twoim domu modelowym?
0 x
Harchi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/03/16, 08:57

Re: Projekt terminalu naukowego, Dom ekologiczny: odzyskiwanie wody




przez Harchi » 11/03/16, 16:25

W moim domu są trzy osoby, dwoje dorosłych i nastolatek. Wzięliśmy punkt odniesienia dla drewnianej kabiny o powierzchni 9 m². Aby było to bardziej spójne, podjęliśmy inicjatywę umieszczenia trzech pokoi w naszym domu.
Trzy pokoje to łazienka (wanna i toaleta), salon i pokój muzyczny, w którym można zająć się tematem jednego z moich towarzyszy. Nie zdefiniowaliśmy typu używanej toalety. A w naszym ogrodzie nie ma basenów, które nie mają jeszcze granic, jeśli musimy na nich „budować”.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148