Taca rozruchowa

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
erykfpr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/02/16, 07:45
Lokalizacja: Reunion
x 4

Taca rozruchowa




przez erykfpr » 26/02/16, 12:51

Witam,

Nowość na forum, mam nadzieję, że umieściłem post w dobrym dziale.

Proszę bardzo, mam problem z zaworem zwrotnym marki UE....w 26x34, który przecieka z powodu obecności piasku.
Zawór ten montowany jest na dnie sitka w małym odwiercie o średnicy 5.5 m, a pompa powierzchniowa umożliwia podnoszenie wody.
Wymieniałem tydzień temu, ale problem nadal występuje.

Chciałbym wykonać tackę gruntującą, aby trwale usunąć klapkę.
Co o tym sądzicie, macie jakieś inne pomysły?

Eric
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Re: taca startowa




przez Raymon » 26/02/16, 17:08

Spróbuj podnieść sitko o 20 cm lub więcej, jeśli możesz, bez wyjmowania go z wody, prawdopodobnie siedzi na dnie studni i pompuje piasek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Taca startowa




przez Christophe » 26/02/16, 18:17

Witamy!

Hm, zaworu nie należy instalować za filtrem siatkowym, aby uniknąć problemu zatkania?

Zbiornik do zalewania nie wyeliminuje problemu, jeśli woda jest wypełniona piaskiem...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Taca rozruchowa




przez Ahmed » 26/02/16, 18:54

Tacka do zalewania jest dobrym pomysłem, ponieważ ssanie jest kierowane pośrednio do góry; zmniejsza to prędkość wody, a tym samym jej zdolność do przenoszenia materiałów stałych (proste wiadro daje dobre wyniki). Jeśli chodzi o drobne elementy, które mogą być zawieszone w wodzie, to niewiele się to zmieni, ale nie one mogą zakłócać pracę zaworu lub pompy.
Wlać Christophe: zawór znajduje się bezpośrednio za filtrem siatkowym w zestawie standardowym.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Taca rozruchowa




przez Christophe » 26/02/16, 19:12

Ahmed napisał:Wlać Christophe: zawór znajduje się bezpośrednio za filtrem siatkowym w zestawie standardowym.


Oczywiście, że tak! Tyle, że jak czytam problem to mam wrażenie, że jest odwrotnie...

zawór ten montowany jest na dole filtra siatkowego


Ale kiedy się nad tym zastanowić, prawdą jest, że ten montaż jest niemożliwy... w takim razie mea Culpa :)
0 x
erykfpr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/02/16, 07:45
Lokalizacja: Reunion
x 4

Re: Taca rozruchowa




przez erykfpr » 27/02/16, 11:56

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Mam słup wody 2.05 m, sitko zaworu znajduje się 60 cm od dna odwiertu. Rzeczywiście, zawór znajduje się przed filtrem siatkowym, w przeciwnym razie nie działałby!

Pomysł z tacką na bagażnik jest dobry, przeprowadziłem już sporo testów, ale zastanawiam się nad pominięciem kroku...
system ten stosowany jest w oczyszczalniach ścieków i sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli mi się uda, może to pomóc w wielu drobnych odwiertach.
Jeśli chodzi o wiadro do zbiornika, to nie wystarczy... Obecnie używam 12.5-litrowego stalowego zbiornika wykonanego z blachy ocynkowanej o grubości 3 mm... aby przeciwdziałać zagłębieniom... chyba że masz wskazówkę i jestem zainteresowany.

Innym rozwiązaniem byłoby umieszczenie sitka o średnicy 25 mikronów. 60 mm w stopie. Problem w tym, że ani w domu, ani nawet w internecie nie mogę znaleźć skarpetek z filtrem tego typu.

Przeprowadziłem również test z zaworem powietrza na wlocie pompy, filtrem Cintropur 20 mikronów i rurką w kierunku wiercenia. Poczekam jeszcze kilka godzin na uruchomienie systemu i zobaczę czy wszystko będzie OK. filtr w 20 ma blokować bardzo drobny piasek i tym samym pozostawić zawór sprawny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Taca rozruchowa




przez Christophe » 27/02/16, 12:34

Tak, wydaje mi się to dobre: ​​mały diagram z niektórymi wymiarami mógłby ci pomóc?
0 x
erykfpr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/02/16, 07:45
Lokalizacja: Reunion
x 4

Re: Taca rozruchowa




przez erykfpr » 27/02/16, 14:37

Zrób szybko mały schemat bieżącej instalacji, ale to nie działa!

Zbiornik napełnia się po raz pierwszy 1 litra. zalewanie ok, ta sama pusta kolumna. Zatrzymuję pompę, opróżniam kolumnę podciśnieniową, uruchamiam ponownie, ok, ale za 12.5 razem nie, zbiornik nie napełnia się dostatecznie, prawie pusty, nie pozwala na ponowne zalanie.

Brakuje kroku; może być powrotem wyładowania do zbiornika zalewowego.

uh... tak przy okazji, jak wstawić obraz???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Taca rozruchowa




przez Christophe » 27/02/16, 14:44

Załączniki poniżej okna pisania wiadomości.

Nie miałeś do niego dostępu, ponieważ właśnie się zarejestrowałeś (metoda przeciwdziałania nadużyciom) i wysłałeś mniej niż 5 wiadomości: tutaj zmodyfikowałem Twoje uprawnienia i teraz możesz mieć do nich dostęp.
0 x
erykfpr
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/02/16, 07:45
Lokalizacja: Reunion
x 4

Re: Taca rozruchowa




przez erykfpr » 27/02/16, 14:54

Powinno być dobrze... dzięki

Capture.JPG
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 194