Projekt wody pitnej bez rozwoju energii elektrycznej.

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Michele
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/10/15, 15:28

Projekt wody pitnej bez rozwoju energii elektrycznej.




przez Michele » 29/10/15, 15:34

Witam,

Jestem członkiem zespołu czterech studentów studiów magisterskich na kierunku inżynieria chemiczna w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii w Zurychu (ETH Zurich – Szwajcaria). Obecnie pracuję nad projektem mającym na celu zaprojektowanie urządzenia do produkcji wody pitnej bez użycia energii elektrycznej.

Abyśmy mogli pomyślnie to przeprowadzić, chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat Waszego odbioru tego projektu. Możesz więc się do tego przyczynić odpowiadając na krótką ankietę trwającą 2 minuty.

http://goo.gl/forms/xA6PYPwxJT

Z góry dziękujemy za udzieloną nam pomoc i pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszego projektu.

Michele za projekt.
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 04/12/15, 14:09

Błąd
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 04/12/15, 18:15

Natknąłem się na zabójcze pytanie, więc nie odpowiedziałem!

A utalentowanym ludziom w ETH brakuje zbyt wielu „inteligentnych” pytań, więc dla mnie to nonsens, to wciąż kwestia komercyjna, bo inaczej poniesiesz porażkę.

A jeśli chcesz porozmawiać o pieniądzach:
Bezzapachowy wybielacz (podchloryn sodu) (niezwykle ważny) pozwala chemicznie odkażać wodę. Jest to najprostsza, najtańsza i najbardziej wszechstronna metoda sanitacji dostępna obecnie, zalecana przez Czerwony Krzyż (do uzdatniania wody podczas i po katastrofie). Nie wymaga prądu. Jeśli masz wybielacz w stężeniu 1% potrzebujesz 10 kropli na litr, od 4 do 6% wystarczą 2 krople wybielacza (na litr) od 7 do 10% stężenia, 1 kropla na litr. Następnie pozostaw butelkę w butelce na trzydzieści minut bez ponownego korkowania, po tym czasie woda będzie gotowa do spożycia bez żadnego ryzyka (podchloryn jest bardzo lotny, zniknie). Jeśli wodę chcesz wypić później, zamknij korek i otwórz 1/2 przed wypiciem...

I niezwykle ekonomiczne, 5 litrów wybielacza (5%) może uzdatnić 5 litrów wody!

Jeśli woda jest bardzo brudna, można podwoić dawkę, po 30 minutach wszystko wyparuje, więc nie ma tu ryzyka, jest pewien margines...

Gotowanie (które preferuję) jest również bardzo skuteczne.
0 x
nomansland
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/04/16, 03:15
x 1

Re:




przez nomansland » 11/12/17, 12:26

Obamot napisał:Natknąłem się na zabójcze pytanie, więc nie odpowiedziałem!

A utalentowanym ludziom w ETH brakuje zbyt wielu „inteligentnych” pytań, więc dla mnie to nonsens, to wciąż kwestia komercyjna, bo inaczej poniesiesz porażkę.

A jeśli chcesz porozmawiać o pieniądzach:
Bezzapachowy wybielacz (podchloryn sodu) (niezwykle ważny) pozwala chemicznie odkażać wodę. Jest to najprostsza, najtańsza i najbardziej wszechstronna metoda sanitacji dostępna obecnie, zalecana przez Czerwony Krzyż (do uzdatniania wody podczas i po katastrofie). Nie wymaga prądu. Jeśli masz wybielacz w stężeniu 1% potrzebujesz 10 kropli na litr, od 4 do 6% wystarczą 2 krople wybielacza (na litr) od 7 do 10% stężenia, 1 kropla na litr. Następnie pozostaw butelkę w butelce na trzydzieści minut bez ponownego korkowania, po tym czasie woda będzie gotowa do spożycia bez żadnego ryzyka (podchloryn jest bardzo lotny, zniknie). Jeśli wodę chcesz wypić później, zamknij korek i otwórz 1/2 przed wypiciem...

I niezwykle ekonomiczne, 5 litrów wybielacza (5%) może uzdatnić 5 litrów wody!

Jeśli woda jest bardzo brudna, można podwoić dawkę, po 30 minutach wszystko wyparuje, więc nie ma tu ryzyka, jest pewien margines...

Gotowanie (które preferuję) jest również bardzo skuteczne.




Dzień dobry ; Cóż, to jest rozwiązanie, którego szukałem od jakiegoś czasu! Aby ponownie uniezależnić się w obliczu wielkiego lobbingu sprzedaży flotowej : Evil: !! Wodę z rynien i studni wykorzystuję już do toalet i pralki; Ale w obliczu opisanych tu i ówdzie „niebezpieczeństw” związanych z używaniem odzyskanej wody do mycia!!???. Nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych maszyn i kosztownych konserwacji!! Właściwie to tylko kilka centymetrów wybielacza w moim zbiorniku!!! : Lol:
a+Stefa
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121