Pompowania wody ze Źródła

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
OumCali
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/08/15, 17:59

Pompowania wody ze Źródła




przez OumCali » 04/08/15, 18:08

Witam,

Chciałbym pobierać wodę ze źródła, które znajduje się poniżej żądanego punktu wody. Pożądany punkt wodny na wysokości 613 metrów i 141 metrów od źródła (37 metrów nad poziomem morza)

Nie znam przepływu źródła. Według radiestety byłoby to od 1,5 do 2 m3 / h.
Starożytni chronili źródło kamienną niszą. Kiedy otwieram drzwi wnęki, znajduję się w czymś w rodzaju małej piwnicy / basenu o wymiarach około 1 metra na 2. Woda jest z nią równa (w tym czasie poziom spadł o około 50 cm). Jeszcze nie zbadałem głębokości basenu.

Nie znam też swojego pożądanego natężenia przepływu: w najbliższej przyszłości potrzebuję wody do upraw (około 1 hektara ogrodu warzywnego / drzew owocowych); w najbliższej przyszłości chciałbym dostarczyć mały dom dla 2 osób ..... wolę dostosować swój sposób życia do natury niż podporządkowywać naturę moim potrzebom, dlatego jeśli źródło nie ma przepływu wystarczy do zaopatrzenia ogrodu + domu, wolę ustępstwa po stronie domu niż po stronie ogrodu.
Mam bardzo mało pieniędzy na realizację tego projektu, więc nie mogę zepsuć.

Z góry dziękuję za rady i dobre adresy
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/08/15, 00:14

Brak szczegółów:
czy w pobliżu jest EDF?
Czy źródło jest u Ciebie?
Czy źródło nie wymaga czyszczenia?
Po tym może być potrzebne miejsce do przechowywania.
1 m3 godziny jest dużo do zrobienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 05/08/15, 08:43

37 metrów nierówności ... Zaczyna działać ... Jeśli naprawdę masz ograniczone środki finansowe ... I nie ma prądu na miejscu ... Musisz mieć nadzieję, że w Twoim regionie wiatr wieje wystarczająco mocno i nieprzerwanie ... gdzie słońce (ale można kupić energię słoneczną, przy której nie można majstrować) ... wszystko to będzie zależeć przede wszystkim od tego, co chcesz tam uprawiać na hektarze ... Jeśli to ryż lub kukurydza ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5

Re: Pompuj wodę ze źródła




przez Hic » 06/08/15, 19:58

OumCali napisał:Witam,

Chciałbym pobierać wodę ze źródła, które znajduje się poniżej żądanego punktu wody. Pożądany punkt wodny na wysokości 613 metrów i 141 metrów od źródła (37 metrów nad poziomem morza)

Nie znam przepływu źródła. Według radiestety byłoby to od 1,5 do 2 m3 / h.
Starożytni chronili źródło kamienną niszą. Kiedy otwieram drzwi wnęki, znajduję się w czymś w rodzaju małej piwnicy / basenu o wymiarach około 1 metra na 2. Woda jest z nią równa (w tym czasie poziom spadł o około 50 cm). Jeszcze nie zbadałem głębokości basenu.

Nie znam też swojego pożądanego natężenia przepływu: w najbliższej przyszłości potrzebuję wody do upraw (około 1 hektara ogrodu warzywnego / drzew owocowych); w najbliższej przyszłości chciałbym dostarczyć mały dom dla 2 osób ..... wolę dostosować swój sposób życia do natury niż podporządkowywać naturę moim potrzebom, dlatego jeśli źródło nie ma przepływu wystarczy do zaopatrzenia ogrodu + domu, wolę ustępstwa po stronie domu niż po stronie ogrodu.
Mam bardzo mało pieniędzy na realizację tego projektu, więc nie mogę zepsuć.

Z góry dziękuję za rady i dobre adresy

Cześć OumCali

37 m pionowego spadku każdego dnia? 100, 200 czy 300 litrów?

Aby oszczędzać energię,
podlewasz bezpośrednio u nasady.
Koło korzenia wykopujesz stożek i przekręcasz w nim 1,5l butelkę,

Zobaczysz butelkę pustą w rytmie bąbelków, które unoszą się w ciągu 30 minut lub 1 godziny,
- bez przelewania się wody na powierzchnię.

W przypadku 100 kg dużej cukinii daje to 2 l wody do trinballu dziennie, każdego dnia.
(lub 1/2 litra wody na miesiąc i na kg cukinii)

Nie! nie śnisz

To było pilne! : Mrgreen:


Do przenoszenia wody,
cały ładunek powinien być przenoszony na poziomie miednicy, paskiem wokół miednicy, bez szelek na ramionach.

nie wolno nam niczego nosić na plecach !!
(co dotyczy również dzieci w wieku szkolnym, ale nie jest stosowane)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 07/08/15, 09:20

Ja, który nie odważył się mu zaoferować, zrobiłbym pompkę ze starego roweru i rotacyjną pompkę łopatkową ... Z obawy, że będę postrzegany jako niesławny czarnuch ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
OumCali
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/08/15, 17:59




przez OumCali » 07/08/15, 12:39

Loll ... Pomyślałem, że dzieci niosą wodę i nawet zacząłem robić im paski

@makro
I tak, różnica poziomów jest ważna a odległość jest duża ... po refleksji / dyskusji myślę, że zdecyduję się na pompę z silnikiem 750w.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 07/08/15, 13:19

Widzę, że masz dużo spadków w swojej okolicy, więc czy pompa ramowa nie jest opcją?

Jeśli chcesz podjechać na 40 m „honorowym” strumieniem, potrzebujesz barana z co najmniej 10-metrowym spadkiem… czy to możliwe?

Zobacz:
nawadniające umywalki-i-pool / pompa-ram-on-a-source-to-my-pet-t13852.html
nawadniające umywalki-i-pool / pompa hydrauliczna-ram-design-and-produkcyjno-house-t5268.html
oraz: search.php

W produkcji własnej można uzyskać mniej niż 100 € (i znacznie mniej, zbierając części) ... i zerowe koszty użytkowania !! (wystarczy od czasu do czasu sprawdzić zatkanie, ale jeśli źródło jest dobre, nie martw się ...)

Z drugiej strony zbudowanie i rozwój zajmie więcej czasu niż pompa z silnikiem ... ale komfort w końcu będzie nieporównywalny!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 07/08/15, 17:55

Jeśli dobrze zrozumiałem, w świetle kilku informacji podanych w zakraplaczu (sic!) Przez naszego przyjaciela, jest to punkt wody powierzchniowej, podobny do studni => żaden taran nie jest możliwy ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 07/08/15, 21:21

Stare pompy tłokowe tego typu nadal można łatwo znaleźć:

Obraz
Obraz

Kupiłem 50 €, które działało dobrze. Z pamięci przepływ wynosił 1000 l / h, a ciśnienie 4,5 bara, co powinno wystarczyć do podniesienia wody na 30 m.

Następnie do Ciebie należy wybór, czy kręcisz kołem za pomocą silnika elektrycznego, z wiatrem, siłą łydki lub ramion, czy może robisz duże koło chomika, aby Twoje dzieci w nim biegały; Jestem pewien, że to by ich rozbawiło ... przynajmniej na początku!

Na przykład możesz zainstalować zbiornik w pobliżu domu i podłączyć pompę do turbiny wiatrowej. Z każdym podmuchem wiatru zbiornik się napełnia, a gdy zbiornik jest pełny, przelew zawraca wodę do źródła, aby nie marnować. Zmusza to do zainstalowania pompy z turbiną wiatrową w pobliżu źródła i 2 rur typu Plymouth, jednej do podnoszenia wody do zbiornika, a drugiej do odprowadzania wody przelewowej.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/08/15, 21:59

Ahmed napisał:Jeśli dobrze zrozumiałem, w świetle kilku informacji zawartych w zakraplaczu (sic!)


Podoba mi się taka gra słów ... na Wikipedii jest dobra: artykuł o wodzie nie podaje jej źródeł
https://fr.wikipedia.org/wiki/Eau
https://fr.wikipedia.org/wiki/Discussion:Eau
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 135