Pytanie o studnię ze starą pompą ręczną

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sebj78
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/02/15, 10:09

Pytanie o studnię ze starą pompą ręczną




przez sebj78 » 28/02/15, 10:47

Bonjour à tous,

Od roku mieszkamy w domu na przedmieściach Paryża, aw naszym ogródku mamy studnię z żeliwną pompą ręczną. Kiedy przyjechaliśmy, poprzedni właściciel zostawił zanurzoną pompę elektryczną (Guinard Hydrosub 3000 - 400W), która nigdy nie działała, ponieważ wydmuchała uszczelki. Chcielibyśmy docelowo wykorzystać wodę z tej studni, w szczególności do podlewania ogrodu.

Wymiary studni:
Całkowita wysokość (powierzchnia - dno studni): 14,2 metra
Zmierzona wysokość wody: 2 metry
Średnica: 90 cm

Oto moje pytania:
- Czy jest szansa, że ​​po remoncie pompa ramienia będzie mogła znowu działać? Bo przepompowanie 12 metrów pompą powierzchniową to chyba nie jest możliwe...
- 2 metry głębokości wody wydają mi się niskie, ale jeśli dno mojej studni znajduje się w lustrze, może nam wystarczyć. Martwię się, że kupię pompę głębinową i szybko zabraknie mi wody. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy te 2 metry wody wystarczą?

Z góry dziękuję za lampki.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 28/02/15, 11:40

Prawdopodobnie średni niski poziom wody w studni był początkowo wyższy, ponieważ zainstalowano pompę ręczną.
W obecnej konfiguracji pompa zanurzeniowa (lub pompa powierzchniowa obniżona do poziomu zgodnego z zasysaniem) w połączeniu z systemem automatycznego wyłączania w przypadku braku wody mogłaby pozwolić na bezproblemowe korzystanie z tej studni.
Oczywiście niemożliwe jest przewidzenie przepływu tej kolekcji, ale generalnie użycie ma tendencję do jej poprawy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 01/03/15, 11:56

Witam pompa pozostawiona przez poprzedniego właściciela może jeszcze działa, ewentualnie wyjmij ją ze studni i zobacz co na niej nie działa skoro wydmuchuje uszczelki, może jakieś zwarcie

jeśli da się to naprawić, być może nie będziesz musiał kupować kolejnej nowej pompy głębinowej

dla pompy ramienia jest temat tutaj
https://www.econologie.com/forums/montage-d- ... t6556.html

Cordialement
0 x
sebj78
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/02/15, 10:09




przez sebj78 » 02/03/15, 23:23

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.
Naprawić starą pompę elektryczną, próbuję, ale wszystkie śruby są zardzewiałe i do tej pory nie udało mi się jej rozebrać...
Pompka ramienna pozostanie elementem dekoracyjnym, ponieważ nie będzie w stanie pompować dalej niż 8 metrów...
Pomysł wykorzystania pompy powierzchniowej do umieszczenia w studni (na podwieszanej desce czy nawet na pływakach??) też jest atrakcyjny bo mam taką możliwość. Pomyślę o tym...

Wkrótce
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 02/03/15, 23:43

Prostym rozwiązaniem jest zawieszenie pompy na linie lub kablu na odpowiedniej wysokości. W ten sposób bardzo łatwo jest opuścić pompę do studni i podnieść ją. To rozwiązanie sprawi, że niektórzy ludzie podskoczą, ale działa bardzo dobrze dla mnie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/03/15, 23:35

Pompa nigdy nie może zassać więcej niż 10 metrów (w teorii; 8 metrów w praktyce): to jest granica ciśnienia atmosferycznego...

Więc pompa powierzchniowa nie może działać. Niezależnie od tego, czy jest to pompa ręczna, czy elektryczna...

Dlatego konieczne jest użycie pompy głębinowej.

Kupując, zwróć uwagę na krzywą przepływu: gdy różnica poziomów (HMT) wzrasta, przepływ maleje, aż spadnie do 0.

Wybierz więc pompę, której natężenie przepływu przy 12 metrach jest nadal prawidłowe.

Ogólnie krzywa natężenia przepływu/wysokości (HMT) jest podana na opakowaniu. W przeciwnym razie zapytaj o krzywą pompy!

Pomysł umieszczenia pompy powierzchniowej w studni, nad wodą, wiąże się z ryzykiem napotkania tego problemu: wysokość do pompowania, czy to przed, czy za pompą, pozostaje na poziomie kilkunastu metrów, a pompa powierzchniowa jest zbudowana tak, aby „podnosić” maksymalnie około 8 metrów. Nie 12 metrów. Sprawdź więc jego krzywą, zanim „majstrujesz” na nic…
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/03/15, 15:32

Nie martw się zbytnio o starą pompę: jeśli wydmuchuje uszczelki, albo jest zablokowana, albo ma wadę izolacji: jest niewielka szansa na łatwą naprawę
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164