Zbieranie wody deszczowej: porady

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
charendome
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 19/12/05, 15:46
Lokalizacja: Quincy (drogie)

Zbieranie wody deszczowej: porady




przez charendome » 25/12/05, 21:40

cześć wszystkim.

Przychodzę, aby podzielić się z tobą doświadczeniem.
trzy lata temu zbudowałem garaż, nie dołączony do mojego domu. ma wymiary 6m na 12m.
przed budową najpierw wykopałem dwa doły,

jeden o wymiarach 1.2m x 5m, na 1.5m głęboki, który wykorzystuję jako dół naprawczy (jak w garażach za dawnych czasów (w końcu nie były takie głupie, działa nawet bez prądu, a dla bezpieczeństwa 100%!! )

drugi ma wymiary 6m x 3m na 1.8m i służy jako zbiornik na deszczówkę (cały dom (140m120 dachu) oraz dwa garaże (XNUMXmXNUMX))
Tę wodę wykorzystuję do ogrodu i pralki, którą na wiosnę przenoszę do garażu i wchodzę, gdy przyjdą pierwsze mrozy.
pod budowę wykonałem beton na gruncie zbrojony siatką 20 x 20, następnie zamontowałem ściany w bloczku betonowym zostawiając miejsce na dwa słupki na całej długości, które zabetonowałem i wzmocniłem łańcuchem 12 na 15 cm co połowa wysokości, też złomowana, potem kolejne wiązanie łańcuchem w finale z resztą wysokości słupków. i wreszcie 12-centymetrowy wylewka betonowa zeskrobana do pokrycia wszystkiego.
do uszczelnienia ścian zrobiłem „jak stare”, to znaczy najpierw gładź gruboziarnistą, aby zszorstkować, potem drugą „bękartem” (cement i gorąca mieszanka), którą obrobiłem, zatarłem i wygładziłem podczas jego złapać.
możliwe, że mój zbiornik trochę "przecieka", ale może to być tylko infiltracja przez cement (pierwszy rok mierzyłem to na tyle często, że się zorientowałem i nic nie zauważyłem) i dlatego, biorąc pod uwagę użycie wody, to nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z produktami uszczelniającymi.

co więcej, ponieważ moje zbiorniki są całkowicie zamknięte (zostawiłem dwa włazy po przekątnej, które są zatkane żelazną płytą), nie mam problemu z "zielenianiem" wody.

Planuję zrobić kanał, który doprowadzi wodę z tego zbiornika z powrotem do domu do toalet i do pralki (której nie musiałbym już przenosić)

sztuczka: służy również jako deszczomierz!

Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/12/05, 23:02

Halo
Uwielbiam swoją konfigurację. Mam wujka, który cię lubił. Podłączenie do domu wody rekuperacyjnej bardzo mu się przydało podczas burzy w grudniu 1999 roku. Jako jedyny w swojej wsi mógł się umyć. Oczywiście nie należy pić tej wody. W tym samym stylu skierował swoje rury centralnego ogrzewania w kierunku komina salonu, w którym wykonał wymiennik na dnie paleniska. Zawór wypuszcza wodę na dach w przypadku wystąpienia nadciśnienia w instalacji. Efektywne zmniejszenie zużycia kotła dzięki centralnemu ogrzewaniu drewnem.
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 09/01/06, 14:10

bonjour,
możesz nim też nakarmić prysznic, bo jeśli masz twardą wodę z kranu, to przy miękkiej zużyjesz znacznie mniej mydła (dotyczy to również pralki). : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas




przez claude07 » 09/01/06, 22:02

Naprawdę miło.
Jaki jest koszt materiałów do wykonania tego wszystkiego?
Ile czasu zajmuje samo spłata?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 10/01/06, 09:15

Jestem pod wrażeniem, świetna robota!

Tylko pytanie do mnie: skoro twój zbiornik jest wkopany w ziemię, a więc wcale, czy używasz pompy (pomp) do wykorzystania zbieranej wody? Jeśli tak, jak zorganizowałeś swoją firmę?

Dziękujemy za podzielenie się tym doświadczeniem.
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 10/01/06, 11:24

Robię instalację do swojego garażu, mam betonowy dół 5m3, w którym opuszczam rurkę z mosiężnym filtrem siatkowym i zaworem.

Robię pomieszczenie techniczne na wysokości ze wzmacniaczem i filtrem do zasilania obwodu wody niezdatnej do picia..........zlewozmywak warsztatowy, umywalnia, toalety itp...

odprowadzanie ścieków z warsztatu i obszaru mycia przechodzi następnie przez dekanter węglowodorów, a następnie wszystko do wiejskiego kanału ściekowego.

jeśli chodzi o ekonomię.....no woda co leje z nieba to za darmo....zbiornik już tam był (stare szambo bezużyteczne bo całość ma kanalizację).... ....

Cóż, jest trochę pracy, aby umieścić wszystko na swoim miejscu, ale z czasem wszystko jest w porządku... :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240