Zbieranie deszczówki w garażu

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
charendome
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 19/12/05, 15:46
Lokalizacja: Quincy (drogie)

Zbieranie deszczówki w garażu




przez charendome » 25/12/05, 21:39

cześć wszystkim.

Przychodzę, aby podzielić się z tobą doświadczeniem.
trzy lata temu zbudowałem garaż, nie dołączony do mojego domu. ma wymiary 6m na 12m.
przed budową najpierw wykopałem dwa doły,

jeden o wymiarach 1.2m x 5m, na 1.5m głęboki, który wykorzystuję jako dół naprawczy (jak w garażach za dawnych czasów (w końcu nie były takie głupie, działa nawet bez prądu, a dla bezpieczeństwa 100%!! )

drugi ma wymiary 6m x 3m na 1.8m i służy jako zbiornik na deszczówkę (cały dom (140m120 dachu) oraz dwa garaże (XNUMXmXNUMX))
Tę wodę wykorzystuję do ogrodu i pralki, którą na wiosnę przenoszę do garażu i wchodzę, gdy przyjdą pierwsze mrozy.
pod budowę wykonałem beton na gruncie zbrojony siatką 20 x 20, następnie zamontowałem ściany w bloczku betonowym zostawiając miejsce na dwa słupki na całej długości, które zabetonowałem i wzmocniłem łańcuchem 12 na 15 cm co połowa wysokości, też złomowana, potem kolejne wiązanie łańcuchem w finale z resztą wysokości słupków. i wreszcie 12-centymetrowy wylewka betonowa zeskrobana do pokrycia wszystkiego.
do uszczelnienia ścian zrobiłem „jak stare”, to znaczy najpierw gładź gruboziarnistą dla zszorstkowania, potem drugą „bękartem” (mieszaniną cementowo-wapienną), którą wyprostowałem, zatarłem i wygładziłem podczas jego złapać.
możliwe, że mój zbiornik trochę "przecieka", ale może to być tylko infiltracja przez cement (pierwszy rok mierzyłem to na tyle często, że się zorientowałem i nic nie zauważyłem) i dlatego, biorąc pod uwagę użycie wody, to nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z produktami uszczelniającymi.

co więcej, ponieważ moje zbiorniki są całkowicie zamknięte (zostawiłem dwa włazy po przekątnej, które są zatkane żelazną płytą), nie mam problemu z "zielenianiem" wody.

Planuję zrobić kanał, który doprowadzi wodę z tego zbiornika z powrotem do domu do toalet i do pralki (której nie musiałbym już przenosić)

sztuczka: służy również jako deszczomierz!

Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich.
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 24/01/06, 21:03

Witam, zbieram też trochę deszczówki (taca pod rynnę) i zauważyłem, że pada dużo mniej. Mam też studnię, ale nie widziałem żadnej zmiany poziomu (mieszkam niedaleko Loary iw Nantes, jest zjawisko przypływu, poziom wody też porusza się w tym samym kierunku...), ale biorąc pod uwagę twoją instalację, interesujące może być zbadanie i zanotowanie opadów. Nawet jeśli zwykle dostaję tylko małą miksturę ze spadającej wody, cóż, w tym roku odkryłem, że miałem trudności z napełnieniem zbiornika! a że szybko go opróżniam, ba często jest pusty, bo nie pada! Ziemia ogrodowa jest do bani i zwykle w tym sezonie nie miałem problemu z wypełnieniem.
Dla ciebie oczywiście łatwo jest wziąć poziom i zmierzyć wszystko, co spada!
Gdybyś mógł zakomunikować stan zasobu i podać np. opady deszczu, niektórym by się to przydało!

To szalone, że Météo France nie podaje tych informacji!

w przeciwnym razie gratulacje za instalację i jej zastosowanie w wodzie sanitarnej i myjącej! Nie jest to tak powszechne i niekoniecznie łatwe do skonfigurowania nawet w nowym i nadal wygląda w starym! Całe szczęście, że były kadzie!

do zobaczenia wkrótce

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/01/06, 21:35

Po tym pozostaje uzdatnianie szarej wody (woda z prysznica, zlewu, pralki) w celu ponownego przetworzenia tej wody na wodę do toalet i do podlewania, co pozwoli uniknąć używania wody pitnej do podlewania w przypadku braku wody deszczowej.

uzdatnianie wody szarej- strona Autar

Być może trzeba będzie poświęcić na to kilka m² ziemi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/01/06, 22:40

Są też systemy filtrów obsadzone trzciną, które działają bardzo dobrze, bez urazy dla autorów serwisu "Eautarcie"... :?

W przypadku informacji MétéoFrance wszystko, co dotyczy dokładnie zlokalizowanych opadów, jest płatne, ale w zależności od rodzaju poszukiwanych danych może być bardzo rozsądne.

Jeśli chodzi o informacje ogólne, powiedz mi, gdzie mieszkasz, a powiem ci, ile pada tam, gdzie mieszkasz... : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 25/01/06, 18:04

yahi napisał:[...] Dla ciebie oczywiście łatwo jest wziąć poziom i zmierzyć całość tego, co spada!
Gdybyś mógł zakomunikować stan zasobu i podać np. opady deszczu, niektórym by się to przydało!

To szalone, że Météo France nie podaje tych informacji![...]
W regionie Nantes roczne opady wynoszą od 600 do 800 mm. Co oznacza, że ​​jeśli zbierzesz niezbyt duży dach (10 m2), będziesz mógł się zregenerować do maksimum 8 m3 rocznie, nie licząc strat na parowanie.

Ponadto, jeśli tam pojedziesz: http://www.meteofrance.com/FR/climat/dp ... UID=DEPT44

Od stycznia 2002 roku możesz mieć zbiorczy biuletyn pogody z miesięcznym występowaniem wraz z mapą opadów. Będziesz wiedział w ten sposób, co dokładnie spadło w twoim kącie przez te ostatnie lata.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/02/06, 01:14

Zacznę: mam 2 beczki 200 l w recyklingowanym plastiku, jak najszybciej zrobię wyprowadzenie na zejście z dachu. Mam studnię z pompą elektryczną, ale pompowanie energią elektryczną nie jest zbyt ekologiczne; z beczkami na wysokości mogę podłączyć kroplówkę bezpośrednio do niej i bez energii działa ona sama. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 08/02/06, 09:06

jean63 napisał:Zacznę: mam 2 beczki 200 l w recyklingowanym plastiku, jak najszybciej zrobię wyprowadzenie na zejście z dachu. Mam studnię z pompą elektryczną, ale pompowanie energią elektryczną nie jest zbyt ekologiczne; z beczkami na wysokości mogę podłączyć kroplówkę bezpośrednio do niej i bez energii działa ona sama. : Mrgreen:




Czy możemy również z tej mini wieży ciśnień zamontować małą mechaniczną pompującą turbinę wiatrową (typ pompy wiertniczej) na końcu linii, która zasilałaby tę ostatnią stale przekazywaną, dlaczego nie z małą pompą słoneczną w przypadku braku wiatru? : Chichot:
Ten zespół mógłby zapewnić podlewanie ogrodu warzywnego pod ciśnieniem i niewielkim kosztem.
Czy są teraz obliczenia do pomiaru ciśnienia wylotowego w stosunku do wysokości zbiornika i w stosunku do jego objętości?
Nie wiem jak się zabrać do tego obliczenia czy ktoś z nas to wie :?
Widziałem już taki montaż w ogródku warzywnym ze zbiornikiem ocynkowanym 600L zamontowanym na metalowej ramie na wysokości ok 3M ale nie wiem jak ten ostatni jest zasilany
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/02/06, 10:19

W przypadku wody jest to dość proste, 1 m wysokości = 0,1 bara. Głośność niczego nie zmienia.

Ale to za słup wody, potem trzeba policzyć spadki ciśnienia, a to już nie moja działka... Czy na zlocie są hydraulicy? : Wink:

"Wieża ciśnień" w jego ogrodzie jest całkiem możliwa, wystarczy ją wypełnić... Twój pomysł z małą turbiną wiatrową lub fotowoltaicznymi kolektorami słonecznymi wydaje mi się świetny.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

pompa na wiertarce




przez oli 80 » 22/05/11, 20:59

Cześć, oto co znalazłem na temat pomp wiertniczych, http://www.youtube.com/watch?v=vvz3752M60s

jak widzę na filmiku ta pompka wydaje się dawać ciśnienie, oczywiście trzeba ograniczyć zastosowania tej pompki do wody, nie tak jak mi się to kiedyś zdarzyło, ktoś dał mi taką pompkę z wężykiem nie mówiąc mi o tym przeniósł olej opałowy, sałatkę i wszystko inne zostało zrujnowane
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137