Zwiększyć ciśnienie wody zasilającej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Zwiększyć ciśnienie wody zasilającej




przez Grelinette » 14/05/14, 14:23

Bonjour à tous,

Otwieram ten nowy temat, żeby nie zaśmiecać toczących się już dyskusji na ten temat moim naiwnym pytaniem...

Mieszkam na szczycie wzgórza, a naprzeciwko, na innym wzgórzu, prawie na wysokości mojego mieszkania, znajduje się wieża ciśnień, która zaopatruje mnie w wodę...
ObrazObraz

Jak zapewne się domyślacie, prawie nie mam ciśnienia wody (zaledwie 1 bar), zwłaszcza że od 2 lat w mojej okolicy powstało wiele nowych budowli. Będąc na końcu sieci myślę, że z każdym nowym abonentem wody ciśnienie też spada. (Ratusz nakłada teraz także dopalacz dla nowych abonentów na wysokości).

Krótko mówiąc, szukam sposobu na zrekompensowanie tego bardzo niskiego ciśnienia wody, a instalacja kompresora z balonem jest zbyt droga.

Czy mogę umieścić przy wejściu do domu małą pompę lub pompę, która włącza się automatycznie (prosty wyłącznik ciśnieniowy) lub ręcznie (przełącznik) w razie potrzeby?

Dziękuję za odpowiedzi i rady.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/05/14, 00:02

Cóż, tak, to właśnie nazywamy wzmacniaczem. uruchamia się, gdy tylko zaczerpniesz wodę, ponieważ odkręcenie kranu powoduje spadek ciśnienia. jak tylko zamkniesz kran, ciśnienie wraca do swojej „normalnej” wartości. wzmacniacz zatrzymuje się. wszystko jest kwestią ustawienia przełączników ciśnienia doładowania.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212