Wybór zainstalowanej pompy i średnicy tłoczenia

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
szbonologie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/04/14, 14:57

Wybór zainstalowanej pompy i średnicy tłoczenia




przez szbonologie » 22/04/14, 15:10

Halo

Odejście mojej sieci już pozowane jest o cal.
Czytałem, że w zależności od tej średnicy maksymalny możliwy przepływ wynosi tylko 1,4 m3/h.

Jaki jest sens posiadania pompy o wydajności 4 m3/h?
To jest model, który sugeruje mi profesjonalista (średni HMT 50-57 dla natężenia przepływu 2,5 do 3m3/h, a maksymalny HMT przy zerowym m3 70)

Najdalszy punkt znajduje się około 100 m.
Oceniłem mój HMT na około 44, ale trochę zminimalizowałem straty ciśnienia.
Okazuje się, że ze skrzynki podziemnej, w której znajdują się elektrozawory, instaluje się 6 obwodów. wszystkie są zasilane przez jednocalowy PER, ale mają redukcje kolan przed wejściem do zaworów elektromagnetycznych.
4 obwody wychodzą w jednym calach i dwa w 3/4 cala.

Co o tym sądzisz?

PS
Prawie zdecydowałem się na pompę o zmiennym przepływie, ale nie jestem pewien, czy jest łatwa w użyciu i myślę, że związany z tym koszt nie jest bez znaczenia.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131