Zlewnia wody źródlanej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22

Zlewnia wody źródlanej




przez Elledé » 04/04/14, 18:17

Witam, planuję legalną instalację jurty i do zaopatrzenia w wodę chciałbym wykorzystać wodę ze źródła, które płynie na powierzchni „niezbyt daleko”.
To źródło daje dużo, na powierzchni, ale nie wiem, jak go skierować, aby nakarmić czołg.
Ponieważ moje potrzeby będą bardzo skromne, nie chcę podejmować większych prac, sprowadzać koparko-ładowarki itp.

Czy są jakieś umysły zainspirowane moim projektem i gotowe mi doradzić?

Dzięki już :-)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 04/04/14, 23:38

Należy zacząć od podania swoich potrzeb, przepływu źródła do minimum, czy masz prawo do korzystania z tej wody i wysokości w porównaniu do twojej ziemi.
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 05/04/14, 05:13

W rzeczywistości ani moje potrzeby, ani pozycja źródła nie są przydatne. Moje pytanie nie dotyczy wielkości instalacji, ani środków pompujących itp.
Chciałbym po prostu uzyskać poradę dotyczącą przejścia od etapu strumieni wody płynących na poziomie gruntu do poziomu wody wychodzącej z rury.
Pomyślałem o zrobieniu dziury przed tymi strumieniami wody, aby zrobić mini rezerwę, w której umieściłbym albo cementowy właz lub buszel na dnie wyłożony kamykami, albo duże wiadro z kamykami, lub ... ., którego górna część byłaby przebita otworami do wlotu wody, z których - w dolnej części - wychodziłaby rura wyposażona w filtr (sitko).
Widziałem system tego stylu w sieci, ale na większą skalę.

Co myślisz Jak byś to zrobił?

NB: między źródłem a większą rezerwą w pobliżu mojej jurty rura prowadziłaby wodę grawitacyjnie - w razie potrzeby ;-)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/04/14, 08:16

Można wykonać mały odpływ za pomocą przebitej na kilka metrów fajki spożywczej pokrytej żwirem zakopanym w ziemi i podłączonej bezpośrednio do niego rury wodociągowej.

http://www.monechelle.fr/tube-pe/tuyau- ... -bars-4735

Jest to proste rozwiązanie, które można zrobić, ale bardziej skomplikowane, lepsze i droższe, zależy od budżetu. Uwaga na średnicę dopływu wody do jurty w zależności od odległości i wysokości woda nie osiągnie końca z powodu spadków ciśnienia.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Perte_de_charge
Ostatnio edytowane przez Raymon 05 / 04 / 14, 08: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 05/04/14, 08:19

Dziękuję. A woda koniecznie infiltruje rurę zamiast przechodzić? Jeśli tak jest, to rzeczywiście jest to rozwiązanie, które mi odpowiada!
Dziękuję :-)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/04/14, 08:24

Przepraszam, zmieniłem moją wiadomość, kiedy pisałeś swoją.
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 05/04/14, 08:26

OK. Czy nie może się tak stać, jeśli jurta jest niższa niż źródło?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/04/14, 08:44

tak Podaj odległość i wysokość między źródłem a jurą.
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 05/04/14, 08:50

Odległość: 300m
Wzniesienie: 45m
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/04/14, 17:41

w zależności od tego, jak wygląda to źródło

jaka jest źródłowa bitrate i jakiej bitrate potrzebujesz?

jeśli źródło ma znacznie wyższe natężenie przepływu niż potrzebujesz, nie ma nic do zrobienia, po prostu weź to

jeśli przepływ źródła jest wystarczający do tego, czego potrzebujesz, musisz zbudować to, czego potrzebujesz, aby upewnić się, że pompujesz to, co wychodzi z magii, a nie to, co pochodzi z odpływu wokół

co zbudować w zależności od jego kształtu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168