balon wspomagający

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
mamar66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/05/13, 22:13

balon wspomagający




przez mamar66 » 03/05/13, 22:28

bonjour,

czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego nie mogę napompować mojego balonika wspomagającego pompa uruchamia się ciągle wskazówka manometru podnosi się do 4 barów i natychmiast spada. więc chciałem, jak zeszłego lata, ponownie napompować mój balon, z wyjątkiem tego, że niemożliwe jest, aby powietrze nie dostało się do mojej sprężarki pozostaje zablokowana na 5 lub 6 i nic się nie dzieje, a balon pozostaje na 0.
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 03/05/13, 22:38

sprawdź swój zawór! strzał w40
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
mamar66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/05/13, 22:13




przez mamar66 » 03/05/13, 22:56

Dziękuję za Twoją odpowiedź !!
Nacisnąłem mały kolec, który tonie, wypróbowałem kompresor na rowerze, działa i nic na piłce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/05/13, 00:31

Prawdopodobnie w pęcherzu jest woda.
Jeśli tak, rozważ jego wymianę.
Aby usunąć wodę, wyjmij zawór, który się odkręca.
Następnie włącz pompę. Woda powinna
wyjść z pęcherza. Wyłączyć pompę, włożyć
zawór, otwórz kran i podłóż pęcherz
ciśnienie (1.5 bara, jak sądzę, musi być wskazane
piłka ) . R
e Włączyć pompę.
Będzie trwał tak długo, jak będzie trwał.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: balon wspomagający




przez Alain G » 04/05/13, 07:13

mama66 napisała:bonjour,

czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego nie mogę napompować mojego balonika wspomagającego pompa uruchamia się ciągle wskazówka manometru podnosi się do 4 barów i natychmiast spada. więc chciałem, jak zeszłego lata, ponownie napompować mój balon, z wyjątkiem tego, że niemożliwe jest, aby powietrze nie dostało się do mojej sprężarki pozostaje zablokowana na 5 lub 6 i nic się nie dzieje, a balon pozostaje na 0.
dziękuję


Cześć mamo!


Przed nadmuchaniem balonu należy całkowicie opróżnić wodę i ciśnienie w środku, następnie ustawić ciśnienie powietrza między 60 a 70% ciśnienia roboczego wody, gumowa membrana lub uretan muszą przykleić się do zaworu i zablokować wlot sprężonego powietrza i dlatego nie można do niego dodawać powietrza.

To nie jest normalne, że co roku trzeba napompować balon, zawór musi przeciekać, ale można założyć lepszej jakości nakrętkę zaworu z uszczelką, która ograniczy wycieki.

Z tego, co mówisz, nie sądzę, aby membrana była przebita, w przeciwnym razie naciskając zawór, wypuściłbyś wodę, co nie wydaje się mieć miejsca.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
mamar66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/05/13, 22:13

cześć




przez mamar66 » 04/05/13, 07:39

dziękuję za odpowiedź króliku myślałem że pęcherz jest pełen wody i powietrze wokół niego nie ma znaczenia ale właśnie pęcherz się nie napełnia ciśnienie skacze w górę i w dół od razu chciałem opróżnić balon przed nadmuchaniem go nic nie woda i nie mogę napompować powietrze nie pasuje. Jak odkręcę zawór to woda będzie stamtąd lecieć ???
dziękuję
Martine
0 x
mamar66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/05/13, 22:13

dzięki alanowi




przez mamar66 » 04/05/13, 07:44

Opróżniłem balon poza tym nic nie było a jak zdejmę membranę zaworu z ciśnieniem kompresora to nic nie dało.
60 70% ciśnienie powietrza ciśnienie robocze wody ??? to znaczy
Mano balonu jest ustawione na min 2bars1/2 jak sądzę i max 4
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Martine
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 04/05/13, 08:38

Witam wszystkich
możliwe, że pęcherz utknął w balonie przez rdzę
w takim przypadku prawdopodobnie masz płytkę, którą możesz zdemontować
zdjąć pęcherz ze ścian, mając nadzieję, że jest naprawdę pusty!
w każdym razie spodziewaj się, że będziesz zmuszony do zmiany piłki :płakać:
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 04/05/13, 08:58

Problem, który nie ma nic wspólnego z pęcherzem, jest to zawór zwrotny (zwykle przed pompą na poziomie filtra siatkowego), który jest zablokowany lub nieszczelny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 04/05/13, 09:31

co na początek by się przydało
jest uszczegółowienie montażu :zmarszczyć brwi:
pompa? (modelowa) powierzchniowa czy zanurzona
ballon
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry

 


Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166