Studnia od A do Z

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Nuzi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/07/12, 23:32

Studnia od A do Z




przez Nuzi » 06/07/12, 11:40

Halo
nowy tutaj, dziękuję za powitanie.
Wznawiam ten temat na sprzęcie studni, ponieważ jest 1000 pytań i 1000 odpowiedzi; ale pozostajemy głodni! lol

następnie dla neofity, takiego jak ja, który nie stara się uczyć technicznie, jak i dlaczego, i który nie rozumie nic na temat nazw nadanych różnym częściom i ich funkcji; Chciałbym prosić, jak wyposażyć moją studnię o głębokości 17 metrów (na dole) w sprzęt, który zapewni mi wodę z kranu pod ciśnieniem; bez wymuszania uruchomienia pomp przy każdym otwarciu zaworu.

aby uniknąć kontrowersji, zapewniam, że wody nie będzie w miejskim obiegu wodnym i nie będę jej też pił.

opinie są raczej negatywne w odniesieniu do balonu veszsia, który należy nadmuchać azotem i wymieniać co dwa lata! (kuchnia) LOL.

do tej pory właśnie kupiłem pompę zanurzeniową; A co do reszty?

Z góry dziękuję za twoją pomoc .
ps: Czytałem też: zabezpieczenie silnika na wypadek braku wody?
brak ciśnienia?
wzmacniacz i kompletny wzmacniacz?
balon o zmiennej pojemności?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 07/07/12, 05:53

Mówiąc prosto:

3 warunki:
konfiguracja naziemna
-środki techniczne
- użytkowanie zastrzeżone


-konfiguracja podstawowa:
Czy to studnia, źródło, zakopana cysterna
Potrzebujemy sposobu, aby przenieść wodę:
pompa głębinowa lub pompa z filtrem z urządzeniem do zbyt niskiego poziomu wody.

-środki techniczne:
rury, roztwór do przechowywania buforu wodnego:
1: albo pojemnik pod ciśnieniem (najniższy punkt budynku)
balon, pęcherz ... z wyłącznikiem ciśnieniowym, który ponownie uruchamia pompę, jeśli ciśnienie spadnie poniżej określonego poziomu i zatrzymuje ją przy uzyskanym żądanym ciśnieniu.
2: albo kontener grawitacyjny (najwyższy punkt domu)
ten ostatni musi być wyposażony w urządzenie za dużo wody i brak wody
który kontroluje, przed pompą napełniającą (która sama ma własne urządzenie na brak wody) i która kontroluje dalsze urządzenia elektryczne, takie jak zmywarka / pralka, karcher ...

- użytkowanie zastrzeżone:
darmowy, nieograniczony + absurdalny koszt energii elektrycznej w porównaniu do zużycia.

Wnioski: nic bardzo skomplikowanego.

krótko mówiąc
Rozwiązanie 1: nadmierny docisk
Obraz
Słowniczek: HA = wysokość zasysania, HR = wysokość tłoczenia

Rozwiązanie 2: mała domowa wieża ciśnień
Obraz
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/07/12, 07:38

Witamy w Éconologie Nouzi!
:D

Jaki masz model pompy?


To pierwszy raz, kiedy słyszałem, że balon wspomagający pęcherz musi być napompowany azotem !!!


Ponieważ temperatura w zbiorniku jest stabilna, nie trzeba dodawać do niego azotu, jak w oponie samochodowej, jest to z pewnością argument dla osób, które nie wiedzą nic w tej dziedzinie. Ale OK !!

Dobry zbiornik wspomagający wystarcza na ponad 15 lat i znacznie dłużej, przynajmniej tutaj w Kanadzie.

Służy również do zapobiegania uruchomieniu pompy przy każdym otwarciu zaworu podczas stabilizacji ciśnienia.

Dzięki typowi pompy pomożemy w doborze pozostałych komponentów do uzyskania.

A+
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Nuzi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/07/12, 23:32




przez Nuzi » 07/07/12, 11:01

witam, dziękuję za powitanie i odpowiedzi.

Będę kontynuował eliminując ciężkie, widoczne lub nieporęczne systemy.

więc ; dom jest na jednym poziomie.
pompa: wczoraj po południu oddałem ją do użytku z plastikowymi akcesoriami ogrodniczymi i wężem ogrodowym; Zaskoczyła mnie presja. włącznik / wyłącznik.
http://www.bricommerce.com/pompe-grande ... PGP900.cfm

jest promocja, która kończy się dzisiaj 19-litrowym wzmacniaczem o mocy 500 W za 65 euro; powinienem to kupić? czy jest komplementarny z pompą i resztą?

kolejny szczegół: mam małą "drewutnię" 3 metry od studni; gdzie mógłbym (w razie potrzeby) umieścić plastikową rezerwę wody od 300 do 500 litrów. rodzaj kolektora wody deszczowej.

kolejny mniej ważny szczegół, ponieważ kupiłem już pompę głęboką; jest to, że studnia nie ma 17 metrów, jak wskazał były mieszkaniec, ale raczej 10-12 metrów.

jeszcze raz dziękuję za pomoc; Zaraz tam dotrę.
wspaniały dzień
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/07/12, 16:03

Musisz zachować tę pompę i dodać zbiornik wspomagający w następujący sposób:

http://www.bricommerce.com/reservoir-ho ... S100-P.cfm

http://www.bricommerce.com/reservoir-ve ... 100-PV.cfm

Jeśli nie masz przełącznika ciśnienia, musisz również umieścić taki jak ten:

http://www.bricommerce.com/kit-surpress ... PRSKIT.cfm


W pęcherzu należy ustawić ciśnienie powietrza na poziomie 40% żądanego ciśnienia wody.


Dzięki temu będziesz bardzo dobrze obsłużony!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Nuzi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/07/12, 23:32




przez Nuzi » 07/07/12, 17:06

ok, co jest lepsze? pierwszych dwóch modeli?
pęcherz i membrana, czy to to samo? (bez śmiechu) LOL

w takim razie jak to wszystko podłączysz?

i czy zbiornik o pojemności 100 litrów daje tylko 24 litry wody?
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 07/07/12, 17:08

nouzi napisał:kolejny szczegół: mam małą "drewutnię" 3 metry od studni; gdzie mógłbym (w razie potrzeby) umieścić plastikową rezerwę wody od 300 do 500 litrów. rodzaj kolektora wody deszczowej.


To jest dokładnie moja sprawa : Chichot:
W moim źródle 2 metry pod domem, poniżej poziomu wzmacniacza, : Arrow: pompa głębinowa napełniła zbiornik wody o pojemności 300 / 500l, który zasila mój booster.
Działa jako bufor i dekanter, ponieważ moja woda jest lekko osadowa. Używam dodatkowych filtrów.

Mam bardzo złą pamięć swojego pierwszego montażu bez braku wykrywacza wody lub chipy turbiny zepsuły mi wszystkie krany i rury. Musiałem wszystko rozebrać
: Evil:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Nuzi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/07/12, 23:32




przez Nuzi » 07/07/12, 17:28

2.5 Rodzaj gazu

Powietrze czy azot? Zwykle do picia używa się powietrza. Azot ze swoją neutralnością pozwoliłby na lepsze działanie w czasie. Pozostałoby to a priori modą bez prawdziwych podstaw, aw każdym razie skrajnie ograniczonych korzyści. Jeśli masz jakieś inne informacje i porady, napiszę!

tutaj jest strona; wszystko i jego przeciwieństwo; każdy model ma swoje wady.
nie to, nie to ........ itd.
według nich pionowy balon z dopływem wody z góry.

http://lokistagnepas.canalblog.com/arch ... 24310.html
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/07/12, 18:24

nouzi napisał:ok, co jest lepsze? pierwszych dwóch modeli?
pęcherz i membrana, czy to to samo? (bez śmiechu) LOL

w takim razie jak to wszystko podłączysz?

i czy zbiornik o pojemności 100 litrów daje tylko 24 litry wody?


Są to 2 zbiorniki ze stali z niższej półki, ale możesz porozmawiać ze sprzedawcą, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy, istnieją inne zbiorniki wzmocnione polietylenem lepszej jakości, ale nie znam twojego budżetu, dlatego mówię ci, 2 powyżej.

Pęcherz i membrana są takie same!

Łączysz się za pomocą litery „T” u podstawy zbiornika, jedna strona wychodzi od pompy, a po drugiej stronie montujesz presostat i manometr, a następnie w kierunku swojego domu.

100 litrów daje przy odpowiednim ciśnieniu powietrza w membranie od 45 do 65 litrów wody w zależności od ustawienia wysokiego i niskiego poziomu przełącznika ciśnieniowego, im większa różnica, tym większa rezerwa ze szkodą dla większych wahań ciśnienia.

Azot jest drobniejszą cząsteczką niż powietrze i membrana opróżnia się szybciej, ponadto jest stosowany w przypadku opon ze względu na stabilność ciśnienia w stosunku do temperatury, ale ponieważ temperatura w zolu jest stabilna, nie ma powodu, aby jej używać .
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Nuzi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/07/12, 23:32




przez Nuzi » 07/07/12, 19:00

dzięki dzięki

Sam zobaczę to w sklepie.
problem w tym, że na wsi trzeba daleko zajść.
opinie internautów na temat sprzedaży tego typu materiałów w Internecie nie są straszne.

tylko ostatnie pytanie:
w jaki sposób pompa zatapialna zatrzyma się, gdy zbiornik jest pełny?
jest tylko przycisk włączania / wyłączania. :?
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 135